Jump to content
BulForum.com

Да помогнем!


da_silva18

Recommended Posts

Обръщам се към всички да помогнат както могат с СМС или с Превод по Банкова сметка . Обръщам се и към модераторите с извинение ако съм нарушил някое правило на форума и ще ги помоля да преместят темата ако не и е тук мястото и да помогнат с популяризирането на случая .

 

 

>>>>> http://www.adelinakodjabasheva.com <<<<<

Link to comment
Share on other sites

"Благодарим ви, че подкрепихте кампанията DMS ADI. За повече информация:www.dmsbg.com"

 

Не си нарушил нищо, днес като пусках SMS-а и аз мислех да го направя, но после се наложи да излезна бързо, а като се прибрах вече бях забравил. Наистина ми стана гадно за това момиче, а и всеки може да попадне в нейното положение. Знам, че е много трудно да се съберат толкова пари само със SMS-и, както и това, че тези пари не са никакъв проблем за която и да е от по-големите търговски вериги например, да не говорим, че ако няколко от тях разделят тази сума помежду си, няма и да усетят, че изобщо са дали нещо, ама това е друга тема... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Аз пуснах СМС още вчера, но гледайки темата, искам да попитам, с какво трагедията на това момиче е по-различна от трагедията на другите (65 на брой) нуждаещи се в тази DMS система, че тази заслужава отделна тема, а другите не?

Link to comment
Share on other sites

Нищо не се постига с СМС-и. Колкото и да е тъжно е така. Държавата трябва да се размърда, а не хората по форумите. Или някой голям спонсор, ама на такива не им пука. Изобщо дано всевишния да му помага на това момиче...

Link to comment
Share on other sites

Абе така е, ама като се замислиш реално - дори такава голяма сума (100 000 евра = 200 000 лв.) се събира за отрицателно време и без участието на нито една фирма или мафиот с пари. Не знам от тия 1.20 колко се удържа, но да предположим, че е ДДС-то, понеже ако е повече ще е кощунство, та...това са 200 000 SMS-a. Мислиш ли, че в днешно време 1 лев (+ 20 ст.) е изобщо някаква сума, от която човек да усети, че финансите са му пострадали? Изключвам най-бедните пенсионери (а често точно те са най-състрадателни и дават), но за останалите хора - само се замисли тоя 1 лев всеки ден за колко безсмислени или ненужни неща човек го харчи...кафенца, цигарки, бирички, сладоледчета и всякакви други глезотийки. Тоя 1 лев просто си излита без да го усетиш и никой не може да ме убеди, че в тая държава няма 200 000 човека, които да не могат да се лишат един единствен ден от 1 лев. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Нищо не се постига с СМС-и. Колкото и да е тъжно е така. Държавата трябва да се размърда, а не хората по форумите. Или някой голям спонсор, ама на такива не им пука. Изобщо дано всевишния да му помага на това момиче...

 

Хората това е държавата,но е жалко че в България има много болен народ .

Link to comment
Share on other sites

Абе така е, ама като се замислиш реално - дори такава голяма сума (100 000 евра = 200 000 лв.) се събира за отрицателно време и без участието на нито една фирма или мафиот с пари. Не знам от тия 1.20 колко се удържа, но да предположим, че е ДДС-то, понеже ако е повече ще е кощунство, та...това са 200 000 SMS-a. Мислиш ли, че в днешно време 1 лев (+ 20 ст.) е изобщо някаква сума, от която човек да усети, че финансите са му пострадали? Изключвам най-бедните пенсионери (а често точно те са най-състрадателни и дават), но за останалите хора - само се замисли тоя 1 лев всеки ден за колко безсмислени или ненужни неща човек го харчи...кафенца, цигарки, бирички, сладоледчета и всякакви други глезотийки. Тоя 1 лев просто си излита без да го усетиш и никой не може да ме убеди, че в тая държава няма 200 000 човека, които да не могат да се лишат един единствен ден от 1 лев. :excl:

Жестоко се лъжеш ако си мислиш, че до нея стига един лев. 20ст отиват за ДДС. След това таксата на мобилният оператор и след това таксата на DMS. Не повече от 50-60 стотинки достигат до нея.

Link to comment
Share on other sites

Жестоко се лъжеш ако си мислиш, че до нея стига един лев. 20ст отиват за ДДС. След това таксата на мобилният оператор и след това таксата на DMS. Не повече от 50-60 стотинки достигат до нея.

 

Е ми...гадно е...и несправедливо. :(

ДДС-то за държавата...както и да е, нали тя се издържа основно от данъци (въпреки, че в тези случаи не виждам смисъла). Обаче такса за мобилните оператори - това си е идиотизъм, щото...разбираш ли, те не печелят достатъчно, та трябва да събират такса и от тук, понеже "супер трудно" се обслужва такава кампания и имат "страшни" разходи, докато я обслужват. Когато се касае за разни игри, дето познаваш това и онова или гласуваш за тоя или оня - да, защото хората там пускат SMS-и с надеждата да спечелят нещо си и това си е хазарт (или игра с награден фонд), но когато става дума за абсолютно безвъзмездно даряване на пари на нуждаещ се човек, мисля, че всеки по веригата (от даряващия до държавата) не трябва да има претенция за каквато и да е комисионна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...