Jump to content
BulForum.com

Малък проблем с хард диск


TRIBALERO

Recommended Posts

Тъкмо се прибрах.Пуснах си лаптопа ....и в Hard Disk Sentinel-a гледам :

 

Performance : 100 %

Health - 87 %

 

There are 8 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.

There are 1 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.

At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.

It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

 

No actions needed.

:wacko: :blink:

 

Какво да направя за да възстановя здравето до 100 ? имам важни неща на лаптопа....

Link to comment
Share on other sites

Какво да направя за да възстановя здравето до 100 ? имам важни неща на лаптопа....

И как така ще си възстановиш стоте процента, след като вече имаш "ремапвани" сектори? То не става хем вълка сит, хем агнето цяло...един вид, хем да опиташ например low level, а важната за теб информация да си седи на харда. Архивирай всичко важно за теб и продължавай периодически да наблюдаваш дали няма да се появят и други лоши сектори.

Link to comment
Share on other sites

Отново пада :blink: ...бях пуснал един surface READ test .... Докато траеше теста ,температурата се дигна от 44 до към 50 .

 

There are 15 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.

 

77 % health

 

Е ,къде отива информацията която е била на тези bad сектори ? Питам понеже от целият хард диск (който е 290 ГБ) имам 200 Гб важни неща .

Отделно не незнам как да прехвърля информацията без да сваля още от здравето ... :wacko: . Сещам се само за - сервиза на PIC.

Link to comment
Share on other sites

Пусни му scan and repair през ТАЗИ програма. Това може да стопира нещата със сгомнясването. Също така направи един скрийншот чрез HDTunePro (Health) да го видим този диск.

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш възможност го закачи на друг компютър и пусни оная програма, която ти дадох.

стенли, при тези дискове шансът да се развали напълно е 50/50. Вкъщи имам един seagate, който беше отписан преди година, но още си бачка. Вярно, че е малко по-бавен от другите, но си върви. Но наистина е добре да се помисли за нов хард, тъй като този си е полузаминал.

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш възможност го закачи на друг компютър и пусни оная програма, която ти дадох.

стенли, при тези дискове шансът да се развали напълно е 50/50. Вкъщи имам един seagate, който беше отписан преди година, но още си бачка. Вярно, че е малко по-бавен от другите, но си върви. Но наистина е добре да се помисли за нов хард, тъй като този си е полузаминал.

 

Как да го закача,това е хард на лаптоп.

 

А по какво се разбира че е заминал ? Питам понеже малко разбирам от хард дискове.

 

В момента пробвам да прехвърля данните които ми трябват на настолната машина,през ЛАН кабел...но още не съм го настроил понеже е Xp.

Link to comment
Share on other sites

Как да го закача,това е хард на лаптоп.

 

А по какво се разбира че е заминал ? Питам понеже малко разбирам от хард дискове.

 

В момента пробвам да прехвърля данните които ми трябват на настолната машина,през ЛАН кабел...но още не съм го настроил понеже е Xp.

И като е хард от лаптоп какво? Не може да се разкачи ли? :) Ако не разбираш обаче, недей човърка, просто пусни hdd regenerator и остави програмата да си свърши работата - ще поправи скапаните сектори и ще спре появата на нови, но не разчитай, че ще ти оправи диска напълно. А по какво се разбира, че има проблем - по relocated sector count - това не трябва да свети в жълто :).

И за да си сигурен, че от hdd regerator-a е имало ефект, пусни един error scan (нормален, не quick) от hd tune pro преди и след процедурата по repair на bad sectors.

Link to comment
Share on other sites

Преди това мисля да backup-на всичко важно от лаптопа...Но още ровя как да настроя мрежата.Успях да шерна папка,и я виждам от настолната машина ...Но като кликна ми пише :

 

error code: 0x80070035 network path not found

Windows Network Diagnostics Publisher details

 

Issues found

 

Collection information

Computer Name: REVOLUTION-HOME

Windows Version: 6.1

Architecture: x86

Time: Thursday, July 19, 2012 2:52:27 PM

 

Publisher details

 

Windows Network Diagnostics

Detects problems with network connectivity.

Package Version: 1.0

Publisher: Microsoft Windows

 

Взех един малък хард диск (50 ГБ) и ще мятам всичко на него...btw ,на него пък здравето му е 78 %,90 performance .

 

Забелязвам ,че при самото копиране на данни,някои от тях се копират малко по бавно от другите (а те са мп3 файлове,не по големи от 20 мб.) Явно хдд-то е на път да се скапе :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам ,че при самото копиране на данни,някои от тях се копират малко по бавно от другите (а те са мп3 файлове,не по големи от 20 мб.) Явно хдд-то е на път да се скапе :wacko:

 

Това е защото файловете са малки. Затова ти пада скоростта. Ако харда си заминаваше, щеше да се бави много повече и щеше да дава грешки при копирането.

Link to comment
Share on other sites

Това е защото файловете са малки. Затова ти пада скоростта. Ако харда си заминаваше, щеше да се бави много повече и щеше да дава грешки при копирането.

 

е има и такива грешки.Една от мп3-ките ме бавеше много време,и не искаше да се копира на външния хард диск.Архивирах я в зип (на десктопа,който се води C: ),след това копирах зип-а И разархивирах във външният...и от там започнаха проблемите с вин-а...После си играх 10 минути докато я намеря в дос-а и да я премахна от външният .Просто не е нормално заради един файл да се бъгват толкова много неща.

 

м ,да де ,от сектора е ... Надявам се да няма много ,или поне да са при филмите :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

е има и такива грешки.Една от мп3-ките ме бавеше много време,и не искаше да се копира на външния хард диск.Архивирах я в зип (на десктопа,който се води C: ),след това копирах зип-а И разархивирах във външният...и от там започнаха проблемите с вин-а...После си играх 10 минути докато я намеря в дос-а и да я премахна от външният .Просто не е нормално заради един файл да се бъгват толкова много неща.

 

Просто си нацелил лошия сектор. Тя щом те е бавела, значи проблема си го е имал. Не е от архивирането/разархивирането.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И пусни HDD Regenerator след като си прехвърлиш данните! Имам неприятни спомени от тая програма - не знам какво прави с диска, но след пускания на 2 диска, които имаха съответно по 4 и 5 лоши сектора, дисковете работеха като флашки - ужасно бавни и туткави.

Link to comment
Share on other sites

Сложих си я ,преди около седмица някъде.Но все още не съм я пуснал в действие.Още няколко човека ме разубедиха,и инструктираха да ползвам Hiren boot Cd,и да му пусна един low level (или както се водеше) формат,и би трябвало да прескочи бад секторите.

А между временно,.к'ва е тая авария с 15 б.сектора да ми намалява здравето на hdd-то с 23 % ?

Link to comment
Share on other sites

Low Level format-a не оправя лоши сектори, просто ги заключва, за да не се пише по тях.

Извинявай, но си написал една голяма глупост.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...