Jump to content
BulForum.com

Koi cd-r/cd-rw diskove sa nai-dobrite


Recommended Posts

Това какво пише на мястото на Manufacturer ID няма голямо значение защото това е информация записана на самата матрица от която се печатат дисковете

А нищо не пречи тя да е от Принко Корп или някои др производител тъи като тези матрици се продават. Така че от това не е ясно 100% кои е истинският производител

Каква е тази матрица, за която става въпрос? Нали говорим за CD-R дискове, а не за матрични. Според мен единствения начин Manufacturer ID-то да е каквото и да е ако производството е нелегално, но както и да е.

Съвсем скоро ще се разбере със сигурност кои дискове какви са и как се различават. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply
Каква е тази матрица, за която става въпрос? Нали говорим за CD-R дискове, а не за матрични. Според мен единствения начин Manufacturer ID-то да е каквото и да е ако производството е нелегално, но както и да е.

Съвсем скоро ще се разбере със сигурност кои дискове какви са и как се различават. :)

Mатрица в смисал машината на която се правят дисковете ;) диска може да е истински, но когато видиш инфото да пише някакво име което за пръв път чуваш, но това не е името на диска а на матрицата на която са правени(в последно време повечето дискове са така, но това не значи, че са ментета) :)

 

ЕДИТ:ето за пример в момента имам три вида DVD-та(тракс дата,епроформанс и прайм диск) и като инфо са с еднакви имена защото са били поръчани и направени от една фирма, която няма собствена търговска марка а се занимава само с чужди поръчки и за това излиза името на матрицата :)

Link to comment
Share on other sites

Каква е тази матрица, за която става въпрос? Нали говорим за CD-R дискове, а не за матрични. Според мен единствения начин Manufacturer ID-то да е каквото и да е ако производството е нелегално, но както и да е.

Съвсем скоро ще се разбере със сигурност кои дискове какви са и как се различават. :)

 

Доколкото аз знам матриците които са метални се правят от стъклени такива(мастери) и информацията за производителя Manifacturer ID е тази от стъклото

и за това много рядко Manifacturer ID -то отговаря на реалния производител тъи като многото понтамарски производители използват именно такива матрици направени със оригинални стъклени или копирани от метални

Link to comment
Share on other sites

Абе просто излиза по ефтино и е по лесно особенно когато една фирма прави много марки дискове да не сменя всеки път матрицата и след като вече си е "извоювала" име, че дисковете, които прави са качествени и за производителите(сони вербатим.....) няма проблем да излиза името на матрицата, а пак така и на тях им излиза по-евтино ;) все пак всяка допълнителна "екстра" се заплаща :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Mатрица в смисал машината на която се правят дисковете ;) диска може да е истински, но когато видиш инфото да пише някакво име което за пръв път чуваш, но това не е името на диска а на матрицата на която са правени(в последно време повечето дискове са така, но това не значи, че са ментета) :)

 

ЕДИТ:ето за пример в момента имам три вида DVD-та(тракс дата,епроформанс и прайм диск) и като инфо са с еднакви имена защото са били поръчани и направени от една фирма, която няма собствена търговска марка а се занимава само с чужди поръчки и за това излиза името на матрицата :)

Е моят въпрос беше точно такъв дали всичко е еднакво на копията и оригиналите, включително и сериините номера (което не е възможно).

Освен по цвета отдолу как по друг начин се различават?

Този Manufacture ID машината ли го слага (еднакъв за всички дискове) или може да се променя? Ето това не разбрах. :confused

Link to comment
Share on other sites

Този Manufacture ID машината ли го слага (еднакъв за всички дискове) или може да се променя? Ето това не разбрах. :confused

 

Manufacture ID е информация закодирана върху матрицата(за производителя на самата матрица) и се отпечатва върху диска а самите дискове може да са добри или не в зависимост от използваните материали(полимери покрития и тнт)

Link to comment
Share on other sites

Е моят въпрос беше точно такъв дали всичко е еднакво на копията и оригиналите, включително и сериините номера (което не е възможно).

Освен по цвета отдолу как по друг начин се различават?

Този Manufacture ID машината ли го слага (еднакъв за всички дискове) или може да се променя? Ето това не разбрах. :confused

 

По Manufacture ID не можеш да ги познаеш тъй като можеш да вземеш и пет орогинални диска и всичките да са с различен Manufacture ID защото са правени на различни матрици, но както вече казах това не ги прави ментета ;)

И едно допълнително инфо за Принко:

В момента всеки може да си прави дискове с марка Принко без да бъде подведен под отговорност или Принко да си потърси правата тъй като самото Принко няколко години не е плащало лиценза (от 1 цент на диск) на филипс за което филипс мисля, че ги съди и в крайна сметка от юредическа гледна точка Принко е менте а досега никой не е съден, че прави менте на менте :woot

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Съвсем скоро си взех Euro Silver 870 Mb (99 min.). Записах един на 24Х (с Нерото) - развали се.....абе чета само половината от файловете и то много бавно. Записвам втори на 12Х - същата работа. Записвам трети....пълня го само до 830 Mb....пак така. Останалите ще ги пробвам и на по-малко, ама май не е в това проблемът. Добре, че взех само 10. Много по-доволен съм от 870 Mb SKC - никакви проблеми. При вас ES може и да тръгнат, но на моя 52Х Тeac - не щат.

 

Едит:

Аз за това не рискувам с такива големи дискове. Зимам 700 МБ и няма проблеми

И аз записвам 99 % на 700 Mb, но понякой път ми се налага да събера еднотипна информация по-голяма от 700 Mb на 1 диск, а още не ползвам DVD записвачка - само тогава ги ползвам. И едно малко допълнение - горните дискове (дето ги критикувах) - успях да ги разчета с бавна скорост, но само на записвачката....което е все пак нещо, но не е практично да може само на нея.

Link to comment
Share on other sites

Съвсем скоро си взех Euro Silver 870 Mb (99 min.). Записах един на 24Х (с Нерото) - развали се.....абе чета само половината от файловете и то много бавно. Записвам втори на 12Х - същата работа. Записвам трети....пълня го само до 830 Mb....пак така. Останалите ще ги пробвам и на по-малко, ама май не е в това проблемът. Добре, че взех само 10. Много по-доволен съм от 870 Mb SKC - никакви проблеми. При вас ES може и да тръгнат, но на моя 52Х Тeac - не щат.

 

Абе аз пък нещо не мога да подкарам overburn-a с тези дискове? Има ли някаква специална настройка освен - enable overburn and disk at once ????

 

 

edit: Оправих го :) Ама дано сега не излезе като твоя проблем :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ползвам Samsung с черно покритие.Купих си 200 бр. и като че ли съм доволен.Но наскоро един приятел се изказа за тях,че били боклук за запис на музика.

Някакви отзиви за тази марка?

Link to comment
Share on other sites

Ползвам Samsung с черно покритие.Купих си 200 бр. и като че ли съм доволен.Но наскоро един приятел се изказа за тях,че били боклук за запис на музика.

Някакви отзиви за тази марка?

Аз съм ползвал доста такива - става въпрос за старите черни Самсунг 16Х. И съм ги ползвал само за аудио. Абсолютно никакви проблеми, изключително надеждни, дори и против надраскване. Не говоря празни приказки, а споделям личен опит, а и работата ми включва запис на аудио с висока сигурност на информацията (аудиото), относно прескачане, надраскване и други дефекти(т.е. не си записвам мр3-ки да си ги слушам в колата). Та ако твоят приятел говори точно за тези 16Х дискове, му препоръчай от мен да си купи нова записвачка. :) Друг е въпросът, ако говори за други черни Самсунг-и....аз имам и една партида черни 48Х, още не съм записвал на тях, но не вярвам да са лоши. Обаче веднъж случих цяла партида отвратителни черни Creation :sick - абсолютно всички след 40-тата минута даваха дефекти в аудиото, и/или се четяха изключително трудно, в някои случаи - невъзможно. Единствено като почнах да ги ползвам за данни имаше някакъв прогрес (малък).

Link to comment
Share on other sites

За черните самсунг, подкрепям Мидекс. Само такива пиша за колата и се търкалят из жабката, драскат се и т.н. - проблеми няма (е не са вечни :) )

 

А някои да има наблюдение дали по малко се влиаят от слънце в сравнение с другите

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...