Jump to content
BulForum.com

Koi cd-r/cd-rw diskove sa nai-dobrite


Recommended Posts

Да бе кви са тея вербатим по 45 стотинки

 

 

мда, и аз напоследък намирам и взех няколко Verbatim по около 50 ст. и честно казано външния им вид не ми вдъхва много доверие. особено по ръбовете, качеството на покритието нещо.... абе не знам, ще видим.

 

Тези дискове не са вербатим ;) това е евросилвър на илиинци беше пълно с тях и сърбите се отрепаха да ги купуват :bgrin:

 

ЕДИТ:Принкото което от долу не е синъо а бяло е същия диск като гореспоменати те 3 вида

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

az predi bqh privarjenik na Eproformance ppo 60 shish gi zimah

ama ot kakto nabarah cd r centur plovdiv t.e

dinoel computers te imat edni na samata firma taka pi6e na diska dinoel po 30 stinki zimam i nqmam nikvi problemi s tqh do sega ni na data ni na audio

office im do tehni4eskiq to4no

Link to comment
Share on other sites

az predi bqh privarjenik na Eproformance ppo 60 shish gi zimah

ama ot kakto nabarah cd r centur plovdiv t.e

dinoel computers te imat edni na samata firma taka pi6e na diska dinoel po 30 stinki zimam i nqmam nikvi problemi s tqh do sega ni na data ni na audio

office im do tehni4eskiq to4no

 

Това също е евросилвър, Лео(собственика) си ги поръчва с рекламна цел :)

Link to comment
Share on other sites

Тези дискове не са вербатим ;)  това е евросилвър на илиинци беше пълно с тях и сърбите се отрепаха да ги купуват :bgrin:

от същия евросилвър има ТДК и Сони и трите вида могат да се намерят в града с цени от 29-55ст в зависимост от мястото и количеството :)

 

ЕДИТ:Принкото което от долу не е синъо а бяло е същия диск като гореспоменати те 3 вида

little, я разясни малко за тези Princo. Значи ако отдолу са бели не са Princo, а са EuroSilver, така ли? Тези EuroSilver бългаски ли са какви са?

Сега погледнах тези, които аз имам, отдолу са нещо между... на тази светлина ми изглеждат заленикави, а не са сини. :confused И какво излиза, че не са Princo ли? Тези фалшивите Princo отгоре как изглеждат?

Link to comment
Share on other sites

Тези дискове не са вербатим ;)  това е евросилвър на илиинци беше пълно с тях и сърбите се отрепаха да ги купуват :bgrin:

от същия евросилвър има ТДК и Сони и трите вида могат да се намерят в града с цени от 29-55ст в зависимост от мястото и количеството :)

 

ЕДИТ:Принкото което от долу не е синъо а бяло е същия диск като гореспоменати те 3 вида

 

 

Много си прав за тях само да добавя че на едро цената стига до около 20-25

а ги правят тук и в София мисля

Link to comment
Share on other sites

little, я разясни малко за тези Princo. Значи ако отдолу са бели не са Princo, а са EuroSilver, така ли? Тези EuroSilver бългаски ли са какви са?

Сега погледнах тези, които аз имам, отдолу са нещо между... на тази светлина ми изглеждат заленикави, а не са сини.  :confused  И какво излиза, че не са Princo ли? Тези фалшивите Princo отгоре как изглеждат?

 

Eвросилвър е български диск и както отбеляза @bakara се правят както в София така и в Пловдив, но това не значи, че диска е лош даже напротив за цената си е идеален(аз лично съм изписал хиляди и не съм имал сериозни проблеми) :)

Колкото до до Принкото, ДА това което е бяло от долу е евросилвър ;) не че е от голямо значение тъй като разликата в качеството и цената е минимална , но при другите 3 вида(вербатим, сони и ТДК) значение има защото там вече разликата е голяма(както в цената така и в качеството) :( а колкото до това как изглеждат от горе, вербатима и принкото са перфектни докато при сонито и ТДК-то има малка разлика, но дори и тя се забелязва само когато имаш менте и оригинал едино до друго :bgrin:

 

ПС:Фирмините дискове от рода на Dinoel, 40 години метро и имаше някви там на технополис също така офис 1 .........и т.н. :wir всички те са евросилвър :) ако някой иска да си поръча дискове със собствена търговска марка мисля, че минималната брйка за приемане на поръчката е 15 000 :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

а колкото до това как изглеждат от горе, вербатима и принкото са перфектни докато при сонито и ТДК-то има малка разлика, но дори и тя се забелязва само когато имаш менте и оригинал едино до друго :bgrin:

 

Е не е точно така защото се лющят доста лесно(имам предвид наи горния слои този които описва марката на диска)

Link to comment
Share on other sites

Е не е точно така защото се лющят доста лесно(имам предвид наи горния слои този които описва марката на диска)

 

Това се получаваше само при вербатима и то след известно време, но вече няма такъв проблем(разрешиха го с някакъв лак) :)

 

ЕДИТ:Е поне аз не съм попадал на такива от месеци ;)

Link to comment
Share on other sites

Това се получаваше само при вербатима и то след време, но вече няма такъв проблем(разрешиха го с някакъв лак :)

 

Ами незнам скоро не съм ползвал такива но много ме дразнеше щото доста пиша по дисковете и то с маркери които уж са точно за дискове и то ставаше една не е за разправяне

Link to comment
Share on other sites

Как точно могат да се различат истинските от имитациите?

По баркода може ли или и него копират?

 

Каде тоя баркод

 

гледаш ако са бели начи е почти сигурна работата

а и от къде ги купуваш и за колко

За в МЕТРО Принкото си е оригинал

Link to comment
Share on other sites

Как точно могат да се различат истинските от имитациите?

По баркода може ли или и него копират?

 

Значи за принкото казахме вече,оригиналният вербатим който е бял(или по точно леко жилтиникъв или нещо от тоя род) с червен надпис не се произвежда вече от вербатим, така че всеки такъв диск е менте, а колкото до сонито и ТДК-то самите надписи отгоре са малко по-мътни(сливат се с основния цвят на диска) докато при оригиналните са ясно изразени, но все пак е добре докато се свикне да се различават няколко пъти да се направи сравнение м/у оригинал и менте(все пак разликата не е много голяма, но пък за щастие е има)а що се отнася за баркода мисля, че той е най лесен за копиране.

 

ЕДИТ:За това, че този модел на вербатим не се произвежда не мога да гарантирам 100%(по принцип го знам от хора, които се занимават с това, но ......) затова за по-сигорно е добре да се гледа диска от долу, истинския вербатим е тъмен като принкото ;)и само за инфо тъмни дискове от долу вече се правят само от вербатим,принко и плекстор(отнася се само за CD-R не и за CD-RW,DVD-R и DVD-RW) :)

Link to comment
Share on other sites

Значи специално се заинтересувах за Princo понеже little, каза че били сини отдолу. Това ми се стори странно, защото тези, които в момента имам не са нито сини, нито бели, а са зеленикави (или нещо подобно). За баркода попитах, за да разбера дали има там някаква разлика. little, ако случайно имаш при теб от двата вида Princo погледни дали има разлика в баркодовете. bakara, баркодовете са на самата кутия с дискове (SPINDLE) на нещо като етикет, които е поставен около дисковете отвътре. little, знаеш ли дали копират само външно Princo или копират и manufacture id-то? Защото ако е така може да се получат проблеми.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...bayphotohosting

На този линк има снимка на кутия(SPINDLE) с дискове Princo. (доста смешна снимка за съжаление) - тези които ги имам са точно такива (или така изглеждат поне). Още се опитвам да намеря снимка на дисковете отдолу.

Link to comment
Share on other sites

Може и да зеленее, зависи от светлината важното е да е тъмен ;) в момента сравнявам два принко и разликата е очевадна, така че не може да се сбърка(ако имаш някакъв друг диск от рода на сони,епроформанс,ТДК или нещо от тоя род все тая всички те са бели от долу както е и фалшовото принко) :)

Link to comment
Share on other sites

Сега видях едни тестове на Princo:http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=75677

Май ще е най-добре и аз да ги тествам, за да се разбере какви са най-накрая, вместо да си играя да търся снимки... Така поне ще се знае със сигурност. ;)

 

Edit:Чак сега забелязах:

Princo 48X written at 52X...Burns without problems.

Тея Princo много добри. :lol: :P

Link to comment
Share on other sites

.........Тея Princo много добри. :lol:  :P

 

Че той евросилвъра си е много добър(за парите си) и няма проблем да се пише на макс ;)

 

ЕДИТ:М/у другото не виждам защо толкова си се притеснил за принкото ти след като няма разлика(според мен) между него и евросилвъра :)

Link to comment
Share on other sites

Че той евросилвъра си е много добър(за парите си) и няма проблем да се пише на макс ;)

Аз нищо не съм казал за тези евросилвър, просто ми стана смешно, че този който ги е тествал ги е записал на по-висока скорост от дадената максимална и не е имал проблеми.

 

/Sorry, че обърнах темата на чат./

Edit: Утре като тествам тези дискове, които ги имам ще се разбере как изглеждат истинските(или фалшивите), сега не ми се занимава, защото едвам се държа буден вече.... :)

Link to comment
Share on other sites

Аз нищо не съм казал за тези евросилвър, просто ми стана смешно, че този който ги е тествал ги е записал на по-висока скорост от дадената максимална и не е имал проблеми.

 

/Sorry, че обърнах темата на чат./

То това за по високата скорост е често срещано даже последно открих, че DVD-R eprof. 4x се пише без проблем на 8х с някой модели записвачки :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

little, не че съм се притеснил точно за тези, които сега имам, но в скоро време ще се наложи най-вероятно да купувам отново, но в малко по-голямо количество, заради това се интересувам толкова много. Ако можеш да провериш дали баркода е еднакъв на оригиналните и копията, а също и manufacture id-то дали им е еднакво.

Относно това колко са еднакви винаги може да се направи един тест и да се установи дали има някаква разлика или няма. ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи тук е момента да питам знаете ли защо на мойта записвачка Сони 52х32х52 какъвто и диск да сложа нерото ми дава до 40 скорост. Повече не ми е давало никога. Иначе се записват и на 40х без проблеми. Но никога не ми е давало над 40х. Като махна диска и включа нерото ми дава до 52х. Като сложа диска и веднага дава до 40х. Слагал съм Вербатим, Creation, Princo, Trax Data. На дисковете си пише до 52х или до 56х

Link to comment
Share on other sites

Резултата след проверката с PlexTools Professional v2.16

Type:Blank Disc, Princo Corporation (type 8), 79:59:74

CD-R Manufacturer:

Princo Corporati. (type 8), 79:59:74

UPC/EAN Code:N/A

Manufacturer ID: Princo (97m27s28s)

little, ще кажеш ли какво е Manufacturer ID-то на тези дискове, които са бели отдолу?

Link to comment
Share on other sites

Значи тук е момента да питам знаете ли защо на мойта записвачка Сони 52х32х52 какъвто и диск да сложа нерото ми дава до 40 скорост. Повече не ми е давало никога. Иначе се записват и на 40х без проблеми. Но никога не ми е давало над 40х. Като махна диска и включа нерото ми дава до 52х. Като сложа диска и веднага дава до 40х. Слагал съм Вербатим, Creation, Princo, Trax Data. На дисковете си пише до 52х или до 56х

 

Преди няколко дена един клиент каза, че имал същия проблем с неговото сони и от всичките дискове които пробвахме само епрофоманс и сони си ги отчете на макс ;) щях да проверявам дали няма по нова версия на фирмуера но не ми остана време и той каза, че като се пребере щял да види но не съм го виждал от тогава и незнам какво е станало, така че нищо не ти пречи да провериш и ако има да си направиш упдейт :)

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дена един клиент каза, че имал същия проблем с неговото сони и от всичките дискове които пробвахме само епрофоманс и сони си ги отчете на макс  ;) щях да проверявам дали няма по нова версия на фирмуера но не ми остана време и той каза, че като се пребере щял да види но не съм го виждал от тогава и незнам какво е станало, така че нищо не ти пречи да провериш и ако има да си направиш упдейт :)

Тва ъпдейт на кое, хардуера или софтуера

Link to comment
Share on other sites

Резултата след проверката с PlexTools Professional v2.16

 

little, ще кажеш ли какво е Manufacturer ID-то на тези дискове, които са бели отдолу?

 

Това какво пише на мястото на Manufacturer ID няма голямо значение защото това е информация записана на самата матрица от която се печатат дисковете

А нищо не пречи тя да е от Принко Корп или някои др производител тъи като тези матрици се продават. Така че от това не е ясно 100% кои е истинският производител

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...