Jump to content
BulForum.com

Koi cd-r/cd-rw diskove sa nai-dobrite


Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Някой да има случайно вербатим от 98 година и да каже сега нали му го чете нормално. Или някоя друга марка, която да не е правила проблеми. Имам матрични музикални дискове около 100 броя и се четат където ги сложиш без проблеми. А са от 2001 година

Link to comment
Share on other sites

Spored men VERBATIM sa nai-dobrite

imam zapisvacka oste ot 97 godina i ot togava samo na verbatim zapisvam ( zapisval sam i na drugi)

 

kato za sravnenie moga da vi kaza ce disk, koito e zapisan na Verbatim 97 godina,

se cete mnogo po barzo i s po malko greshki ot 2 diska koito sam gi zapisal predi edna sedmica na Princo i Eurosilver.

 

Lifetime Warranty - VERBATIM is the Best :punk

Link to comment
Share on other sites

аз пък трябва да ви кажа че сам много доволен от Verbatim на кутииките пише lifetime waranty :)))))). Вече сам склонен да вярвам като видя количеството драсканици и се чете без грижи.:)

 

 

 

aXe не ти видях поста но виждам че сме на едно мнение. LIFETIME warranty rulirat qko !!!

Link to comment
Share on other sites

Lifetime Warranty - VERBATIM is the Best  :punk

 

напълно съм съгласен . имал съм проблеми но с другите дискове проблемите са пове4е

Link to comment
Share on other sites

Guest the_hot_guy

az pak mislq 4e nai evtinite i napalno dostoini za cenata si sa PRINCO neznam no nito se liuspqt lesno nito sami goreli ili pak praveli izob6to problemi kakto i cd-r - ovete taka i cd-rw - tata mislq 4e sa super qki 6oto sa po 50 stotin. i PRINCO dvd - tata sa tam nqkade 50 60 stotin. i sa po 4 ili kolkoto tam gb ne sam sa interesuval to4no kolko sa golemi no edin priqtel mi kaza 4e si zima tam za 50 ili 60 kaza dvd ta a aaz mislq 4e tova e neveroqtna cena za DVD disk ! :woot :)

Link to comment
Share on other sites

az pak mislq 4e nai evtinite i napalno dostoini za cenata si sa PRINCO neznam no nito se liuspqt lesno nito sami goreli ili pak praveli izob6to problemi kakto i cd-r - ovete taka i cd-rw - tata mislq 4e sa super qki 6oto sa po 50 stotin. i PRINCO dvd - tata sa tam nqkade 50 60 stotin. i sa po 4 ili kolkoto tam gb ne sam sa interesuval to4no kolko sa golemi no edin priqtel mi kaza 4e si zima tam za 50 ili 60 kaza dvd ta a aaz mislq 4e tova e neveroqtna cena za DVD disk !  :woot   :)

 

Онзи ден правих малко почистване в къщи и намерих едно цд Принко, което е стояло 6-7 месеца захвърлено, покрито на половина с едно листче.Та там, където е било листчето бива, обаче останалта част от диска е пожълтяла сериозно и не се чете.

 

Някой има ли впечатление от дисковете на Плекстор?

Link to comment
Share on other sites

Чакайте, нали говорим за цена-качество. Е как може да ми сравнявате eurosilver от 50ст. със Samsung от 3-4 лева? Ясно е че по-скъпото е по-добро, то затова е по-скъпо. А като гледам май за всеки си му е различно .. при мен досега не е имало работещ Optical Storage, а виждам че тук няколко човека хвалят марката. За мен лично Eurosilver са най-добри - 40 ст. и гърми макс 1 от 50

Link to comment
Share on other sites

и аз мисля че става въпрос за съотоншението цена/качество .. от най-скъпите много ясно вербатим,там тдк и т.н.,но от по-евтините съм страшно доволен от еПрформънс,нямат грешка .. все пак са си германски,а всички знаем за германските стоки ;) иначе сега имам 100на Криейшън,но не съм много доволен,пишат се без проблеми,но след време някои ми правят проблеми при четенето (макар и рядко)

Link to comment
Share on other sites

Verbatim Rox...обаче цената е малко висока..затова TDK TraX Data..иначе ако става за въпрос има и дискове по 40 ст. диска които са еднакви и от двете страни...нямам нито един такъв прецакан от 30-40..обаче на някой приятели не им ги четат Cd-тата...затова аз си зимам от метро TraxData..Чиста работа..добър диск с добра обложка..за 65-70 ст..в смисъл 10 бройки са 6-7 лева..в зависимост кога са в промоция и кога не.. :)

Link to comment
Share on other sites

За мен Принко са си най-добри при съотношение цена/качество. До сега имам записани над 500 такива и са се прецакали само 2-3 и то май по моя вина.

Link to comment
Share on other sites

Аз използвам само TDK Metallic. По едно време си бях купил 100 парчета от черните на Самсунг и след известно време се чудех на кой да ги подарявам. Ужасни дискове, след седмица въртене из чейнджъра в колата почват да прескачат, прекъсват, спират, просто няма слушане.

За DVD-R ползвам Princo, щото не ми се дават по 3-4-5 лева за бройка. Принко в Метро и Технополис са левче без ДДС, а аз случайно мойте ги взех от Бургаското Метро и доколкото си спомням бяха 90 ст. Не знам как им е качеството, щото не ги ползвам много.

Link to comment
Share on other sites

Zasega sam nai-dovolen ot 4ernite na samsung mai te sa nai-dobrite a?

 

mi6o, ми да ти кажа аз съм купувала няколко пъти такива дискове и.. доста нерви ми образуваха.

 

А не се ли тества хубав диск на кофти ром - ако го развърти, значи е добър диска :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Dosega sym polzval nai-veche slednite CDR...

 

TDK Metallic - bez greshka

Princo - bez greshka

Creation - malko problemi pri zasichane/chetene oshte dokato sa prazni

 

polzval sym malko SONY...mnogo sa dobri

a za verbatim vseki si go znae kachestvoto

Link to comment
Share on other sites

Така сега да питам има ли разлика в различните модели дискове на Вербатим. Виждал съм едни цветни (colour disc) и едни с дебели кутии. Някой ще каже ли има ли разлика и кои са по-добрите

Link to comment
Share on other sites

Най-старият ми диск е на 6 години - Fujifilm - никакви забележки, при положение че на него има FIFA 98 и е играно буквално над година нон-стоп...

Link to comment
Share on other sites

аз само да вметна - не трябва да се правят обобщения "на едро". за едни неща най-добри са едни дискове, за други - други. брат ми само записва аудио дискове (и ме дразни много щото така вървят много бързо целите кутии по 10-20 диска) - които трябва да вървят на 5-6 плеъра и все ме обеждава че евтините не стават. той ползва най-много tdk след това emtek (basf), maxell и samsung

ако обаче ви трябват само за пц - сигурно и другите са добри. най-старите му дискове са от 4-5 години, правени на 4х TEAK и няма и един дето да не работи и сега.

като се замисля май е показателно за качеството дали дисковете вървят добре на аудио уредби - те са общо взето по-некачествени от компютърните четци.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...