Jump to content
BulForum.com

Вирус във флашка


Recommended Posts

Моля помогнете имам вирус във флашката и не мога да го изтрия ;( опитвах какво ли не, но пак се въстановява. Ант вирусната го засича премествам го в клетката за вируси и от там го изтривам после форматвам флашката, но след като я извадя и пак вкарам в нея отново се появава папка RECYCLER/ 40109cd.exe пробвах няколко пате формат не става и не става, извадих микро СД то и го сложих в апарата и от там го форматнах, но пак се появява ;( някакви идеи да ми предложите благодаря предварително ;)

Link to comment
Share on other sites

Вируса ти е на компютъра. Не на флашката. Флашката е само разпространител. Сканирай си компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Вируса ти е на компютъра. Не на флашката. Флашката е само разпространител. Сканирай си компютъра.

Благодаря мн. точно това е бил проблема, а аз си мислех, че е от флашката ;)

Жив и здрав да си :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Тъи като не ми се отваря нова тема пак и въпроса ми е малко тъпичак и да не пълня форума с глупости искам да попитам хубаво ли е да се форматирват от време на време флашки и мирко СД карти или това да е в краен случеи. :rolleyes: благодаря предварително за отговора :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хубаво е да се форматират при възможност, защото се увеличава и скоростта ако са много затлачени с постоянно копиране на файлове и какво ли не.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хубаво е да се форматират при възможност, защото се увеличава и скоростта ако са много затлачени с постоянно копиране на файлове и какво ли не.

Питах защото някаде бях чел, че не е хубиаво , пък аз доста често го правя :D

Благодаря за отговора. :)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е да се форматират при възможност, защото се увеличава и скоростта ако са много затлачени с постоянно копиране на файлове и какво ли не.

Грешен отговор. Това е вярно за магнитните дискове но не и за флаш-паметите. Фрагментирането на файловете по никакъв начин не влияе на скоростта на четене/писане на флашките и SSD дисковете. Посроянното писане обаче в една и съща област на устройството бързо го привежда в негодност за работа поради ограничения брой презаписи. Форматирането на тези устройства трябва да се прави само при необходимост.

Link to comment
Share on other sites

Грешен отговор. Това е вярно за магнитните дискове но не и за флаш-паметите. Фрагментирането на файловете по никакъв начин не влияе на скоростта на четене/писане на флашките и SSD дисковете. Посроянното писане обаче в една и съща област на устройството бързо го привежда в негодност за работа поради ограничения брой презаписи. Форматирането на тези устройства трябва да се прави само при необходимост.

 

Форматирането през Windows така или иначе не пише никаква информация по флашката, а само скрива файловете и освобождава място. Не става въпрос за Low-level формат.

Аз не визирах фрагментирането на файловете. Не знам каква е причината, но след като са писани един куп малки файлове на флашката, тя става видно по-бавна.

 

За ССД дисковете знаех, че се износват. Не знаех, че флашките оперират по идентичен начин.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз ползвам Parted Magic за форматиране на заразени флашки и външни хардове. dd_volume ако не се лъжа, при последните версии е на десктопа, подменю на disk erase.

При мен забелязвам зарязаването на компа, ако при стартиране стартовата музика на Уиндоус накъсва. Правил съм n-пъти тестове, само вирус на буутсектора на външният хард ще е.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...