Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Евала на Кубица. Само това ми беше интересно на мен.

Ти верно ли?

 

А сега. Лука Кордеро ди Монтедземоло, спри моля те да се правиш на шибаняка Рон Пенис и започни да даваш заповеди на пилотите си, че титли се губят лесно в последното състезание. Справка сезон 2007 и прослувутото биене в гърдите, че пилотите на сивите са равнопоставени. Изпуснатия старт и тази липса на заповеди лишиха Ферари от доста повече точки.

 

Единственото положително е, че Ф10 се справи добре с меките гуми. На 40 и кусур обиколки.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, верно. Не ми беше интересно и на края даже да гледам как Хамилтън се мотка зад Алонсо. Наистина. Ако не се беше скапало времето сигурно щяхме да гледаме уникално скучно състезание.

 

Формулата в момента е напълно безинтересна за мен. Ще гледам сигурно още поне 2 състезания и това ще да е.

 

А, и ПОКЛОН пред Баричело за изпреварването малко преди края. Страхотно беше.

Link to comment
Share on other sites

Да, верно. Не ми беше интересно и на края даже да гледам как Хамилтън се мотка зад Алонсо. Наистина. Ако не се беше скапало времето сигурно щяхме да гледаме уникално скучно състезание.

 

Формулата в момента е напълно безинтересна за мен. Ще гледам сигурно още поне 2 състезания и това ще да е.

 

А, и ПОКЛОН пред Баричело за изпреварването малко преди края. Страхотно беше.

Изтървал съм го това щото не спрях да викам от радост, когато Уебър направи основен ремонт на левис. Нюи също е великан. Да е жив и здрав, че цеди болидите си до 101% и те сдават багажа. А сега надявам се Фетел ще почне да си дава сметка какво да е да караш за Ред Бул и какво би било след няколко годинки да седне в червен болид.

Link to comment
Share on other sites

А да верно.Видене и спирачките на Ред Бул са Рено сигурно?

 

 

Стефчо, брат бая ракия си изпил покрай състезанието.Успокой се малко.Кви заповеди от бокса?Маса ли да е водещ пилот?Не ме разсмивай моля те.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

А да верно.Видене и спирачките на Ред Бул са Рено сигурно?

 

 

Стефчо, брат бая ракия си изпил покрай състезанието.Успокой се малко.Кви заповеди от бокса?Маса ли да е водещ пилот?Не ме разсмивай моля те.

Не четеш. Точно Алонсо трябваше да пуснат напред след като беше с по-високо темпо. Докато още имаше ресурс в гумите, Кубице беше бегАл. От на сетне какво щеше да стане с Бътън е Божа работа. Но те избраха да ги оставят да се борят и за малко не се удариха.

Link to comment
Share on other sites

То хубаво, че Алонсо стига до там.Аз го бях отписал като се завъртя.Нищо пак е първи ама Фераритата нещо май имат още работа да работят.

Link to comment
Share on other sites

То хубаво, че Алонсо стига до там.Аз го бях отписал като се завъртя.Нищо пак е първи ама Фераритата нещо май имат още работа да работят.

Как ще го отпишеш като единствено Ред Бул са малко по-бързи от Ф10, но много чупливи. Каква работа? За Испания е планувана ревизия на колата. Не забравяй, че караха с гуми на 13617362 обиколки. И взеха що годе добри точки.

Link to comment
Share on other sites

Получи се доста по-интересно състезание от колкото очаквах.

Фетел не ме кефи много много,но дано да има късмет следващото състезание.

Иначе добро решение за Бътън,което се оказа печелившо.

Link to comment
Share on other sites

Получи се доста по-интересно състезание от колкото очаквах.

Фетел не ме кефи много много,но дано да има късмет следващото състезание.

Иначе добро решение за Бътън,което се оказа печелившо.

 

Наистина беше добро решение в хазарта. Напомни ми на един друг пилот и отбор. :).

Сега май разбирам защо Рони се отказа от услугите на Нюй :)

Link to comment
Share on other sites

Много странно ;). Сега Уебър е виновен, но в ситуация от преди 16 години пак в Австралия - Шуми е виновен. Защо така?

Само дето Уебър нямаше какво да направи освен да качи на шейната ония клоун левис, дето си помисли, че тоЗ червен болид е Върджин. Да ама не. Блгадорете на Бътън, че побутна Алонсо...че тая победа през крив макарон ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Бътън беше затворен от Алонсо на старта и нямаше избор освен да го удари, все пак беше лек удар, иначе и двамата нямаше да завършат.

 

Все пак жалко за Фетел, за втори път техниката го дъни

Link to comment
Share on other sites

Откровено казано още съм бесен поради 2 причини. Първата е, че моето момче Фетел пак отпадна поради факта, че явно колата му повече от 25 обиколки не може да изкара (и да, Жоро, Рено са виновни за всичко devil.gif ) и втората е, че гледах от 18-та обиколка нататък, защото .... не бях сменил времето....

 

Че Циганинът е боклук е пределно ясно и съм се уморил да го повтарям... Факт е обаче, че взе да ги минава като спрели. Похвално е за Лимона, че го удържа (Маса посмъртно не може да го направи), но вероятно нямаше да успее до края ако не беше Уебър, който ми се ще да почерпя. И точно крещях "Вътре в чакъла, майка ти мръсна мангалска, остани си там!" и тоя взе че излезе! Каква е тая калитарщина не мога да си обясня...

 

Браво и на Роберто за второто място. Сега трябва да сваля записа, че да изгледам първата част. Разбрах, че Клюна и Кубаяши са спретнали шоу. Днес един приятел каза, че на тия хора трябва да им се обясни, че войната свърши преди 65 години и камикадзетата трябва да се спрат laughing.gif

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Откровено казано още съм бесен поради 2 причини. Първата е, че моето момче Фетел пак отпадна поради факта, че явно колата му повече от 25 обиколки не може да изкара (и да, Жоро, Рено са виновни за всичко devil.gif ) и втората е, че гледах от 18-та обиколка нататък, защото .... не бях сменил времето....

 

Че Циганинът е боклук е пределно ясно и съм се уморил да го повтарям... Факт е обаче, че взе да ги минава като спрели. Похвално е за Лимона, че го удържа (Маса посмъртно не може да го направи), но вероятно нямаше да успее до края ако не беше Уебър, който ми се ще да почерпя. И точно крещях "Вътре в чакъла, майка ти мръсна мангалска, остани си там!" и тоя взе че излезе! Каква е тая калитарщина не мога да си обясня...

 

Браво и на Роберто за второто място. Сега трябва да сваля записа, че да изгледам първата част. Разбрах, че Клюна и Кубаяши са спретнали шоу. Днес един приятел каза, че на тия хора трябва да им се обясни, че войната свърши преди 65 години и камикадзетата трябва да се спрат laughing.gif

 

Само ще ти подскажа, че Бътън смени гуми в края на 6-тата обиколка, а двете Ферарита обиколка, две по-късно. Като махнеш от 58 - 8. Стават 50 обиколки. Гумите на Левис бяха на има няма 15, 20 обиколки. Нормално е да изпреварва. И това е МЕКАТА СМЕС.

Link to comment
Share on other sites

Ако не беше второто излишно влизане на Хамилтън в бокса,двойната победа беше 100%, ама кво да правиш сЪдбЪ

Link to comment
Share on other sites

Ако не беше второто излишно влизане на Хамилтън в бокса,двойната победа беше 100%, ама кво да правиш сЪдбЪ

 

Ако не беше краш теста на Бътън не двойна, ами и победа нямаше да имате ;)

 

Айде, почна се.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/formula_one/8593478.stm

Пепеляшка е ядосана, че на бала не са я е*али, опа...Алонсо, че не му били дали шанс да спечели (от Ферари).

 

Много кофти се получи, но имаше темпото да го направи, само че от Ферари не се решиха да им сменят позициите.

Link to comment
Share on other sites

Алонсо и в отбора на господ(GOD GP :lol: ) да отиде сигурно пак ще е недоволен от нещо

Link to comment
Share on other sites

За разлика от вас, аз винаги съм подкрепял ТИМОВИТЕ ЗАПОВЕДИ, понеже шефа плаща заплатата и той пуска музиката. Маса имаше проблем с темпото заради ниската температура в гумите си. Алонсо беше по-бърз. Доказателствто е настигането му още преди половината състезанние. Ееее ако Фелипе беше направил жест или ддз сега можеше Алонсо да иде с 50 точки в Малайзия, а отбора с оше не знам колко точки отгоре и да се откъсне пред Ред Бул.

 

Ако ситуацията беше с разменени роли - пак такова щеше да ми е мнението. Просто сега е момента да се дръпне много защото тимовете са на майната си, а дойдат ли в Европа всички вече ще са близо до базите си и ще могат интензивно да бачкат.

 

Разгледано от друг ъгъл - Фелипе не се даде, но направи няколко грешки, които за малко да пуснат Алонсо напред.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Доменикали: Гран при на Австралия беше впечатляващо състезание

31.03.2010, ClubS1; снимка: Мирко Щанге

 

Екипът на Ферари вече работи на пистата Сепанг в Малайзия преди състезанието там тази неделя. След два кръга от световния шампионат на Формула 1 отборът е пръв в класирането при конструкторите, а Фернандо Алонсо и Фелипе Маса са начело при пилотите.

 

- Доволни сме от резултата в Мелбърн, макар че в неделя сутринта там очаквахме малко по-добро представяне - заяви шефът на Скудерията Стефано Доменикали. - Като имаме предвид какво се случи в състезанието, можем да сме удовлетворени от трето и четвърто място - отчасти, тъй като най-близките ни съперници не спечелиха много точки. Със сигурност обаче не сме единствените доволни от надпреварата на Албърт парк: феновете по цял свят гледаха едно наистина впечатляващо автомобилно състезание. Хората, критикували спорта след Бахрейн, трябва да помислят пак.

 

Доменикали е категоричен, че на толкова ранен етап от първенството е невъзможно да се правят сериозни изводи за това колко интересен е шампионатът.

 

- Всичко това обаче не означава, че Формула 1 се връща към някаква златна ера! - допълни той.

Понастоящем екипът доразопакова оборудването и колите си, както и довършва подреждането на боксовете преди началото на уикенда за Гран при на Малайзия.

 

- За да спестим време, още през януари изпратихме четири контейнера за Бахрейн, Австралия, Малайзия и Китай - разясни логистичният шеф на Ферари Масимо Балоки. - В тях са част от необходимите ни съоръжения, но без техническото оборудване и болидите. След края на споменатите надпревари тези контейнери се връщат в Европа по море. В базата се преопаковат и се разпращат до дестинациите на последните стартове за сезона.

 

Балоки отговаря и за пътуванията на целия екип от около 65 души - 45 от тях работят по автомобилите, останалите са хората от пресотдела, маркетинга и грижещите се за гостите в Падок клуба.

 

- На всяка надпревара се стараем да сме настанени в максимум два хотела. Така улесняваме логистиката от гледна точка на придвижване до и от пистата. Имаме споразумение с Europcar и местните вносители на Фиат, които ни помагат в това отношение. Що се отнася до хотелските резервации, то те се правят обикновено година по-рано. В Мелбърн например вече обсъдихме настаняванията за 2011 г. - допълни Балоки.

Link to comment
Share on other sites

За разлика от вас, аз винаги съм подкрепял ТИМОВИТЕ ЗАПОВЕДИ, понеже шефа плаща заплатата и той пуска музиката. Маса имаше проблем с темпото заради ниската температура в гумите си. Алонсо беше по-бърз. Доказателствто е настигането му още преди половината състезанние. Ееее ако Фелипе беше направил жест или ддз сега можеше Алонсо да иде с 50 точки в Малайзия, а отбора с оше не знам колко точки отгоре и да се откъсне пред Ред Бул.

 

Ако ситуацията беше с разменени роли - пак такова щеше да ми е мнението. Просто сега е момента да се дръпне много защото тимовете са на майната си, а дойдат ли в Европа всички вече ще са близо до базите си и ще могат интензивно да бачкат.

 

Разгледано от друг ъгъл - Фелипе не се даде, но направи няколко грешки, които за малко да пуснат Алонсо напред.

 

Стечфо, кажи си го както си е - от Ферари се осраха. Причините за това осиране и резултатите от него ще видим по-нататък в сезона. Прав е Лимона да се нерви, но не му прави чест да се плюнчи като п♛тка пред медиите. Това се прави където му е мястото - вътре в отбора, спокойно и по мъжки. Иначе се получава публична излагация => всички почват да те недолюбват => толерират гласно или негласно другия => изхвърчаш от отбора. Не е като да не му се е случвало вече. Казано е, че човек се учи от грешките си, но явно Алонсо е пропуснал този урок. Пълен лигльо.

Link to comment
Share on other sites

Стечфо, кажи си го както си е - от Ферари се осраха. Причините за това осиране и резултатите от него ще видим по-нататък в сезона. Прав е Лимона да се нерви, но не му прави чест да се плюнчи като п♛тка пред медиите. Това се прави където му е мястото - вътре в отбора, спокойно и по мъжки. Иначе се получава публична излагация => всички почват да те недолюбват => толерират гласно или негласно другия => изхвърчаш от отбора. Не е като да не му се е случвало вече. Казано е, че човек се учи от грешките си, но явно Алонсо е пропуснал този урок. Пълен лигльо.

За кое осиране, че Бътън удари Алонсо, а от дясната страна на Бътън има място за 2 тира ли? Че Ф10 има темпо от последно с n на брой изпреварвания да спечели? Или, че избраха тактика с един стоп като по тоя начин станаха 3 и 4-ти. Признавам си, че едното Ферари го виждах победител, но с оглед на нещата в завой №1 съм що годе доволен. Притеснява ме само темпото на Ред Бул.

И да. Сезона няма нищо общо с 09-та. Аз като пеех, че приказката за някои ще свърши с карирания флаг в Абу Даби, не ми вярвахте.

 

Само, че Фелипе целия уикенд имаше проблем с работната температура в гумите. Дори един испанец(журналист) си е направил труда да осредни времената. 6,5 десети загуба на време от Фелипе е имало спрямо Алонсо. Къде беше Бътън, когато Алонсо настигна Фелипе и къде беше като завървшваха......Аз ще ти кажа. На 8.5 и на 21 секунди респективно ;) Ти си прави извода дали ако си бяха разменили позициите сега Ферари щяха да идат с по-голяма преднина в Малайзия.

И забележи, че говоря за ТИМА ФЕРАРИ, а не за пилотския шампионат. Който също ме интересува де.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Като гледам свободните тренировки си мисля, че този уикенд Мерцедес GP имат много голям шанс за подиум.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...