Jump to content
BulForum.com

Пловдив


Brat4ed'

Recommended Posts

Здравейте на всички! :) Не съм от общината е не правя тайно проучване, просто искам да разбера дали и други разсъждават като мен.

 

Ето защо, нека в тази тема всеки да напише какво би променил в града, ако можеше. За да сме по-конкретни предлагам, всичко, което пишете, да следва тази структура:

 

Казус:

Породен от:

Решение на проблема:

Цел на промяната:

 

Започвам аз:

 

Казус: синя зона

Породен от: липсата на организация

Решение на проблема: смс паркиране

Цел на промяната: удосбство за гражданите и повече приходи за общината.

 

Надявам се да се получи добра дискусия! B)

Link to comment
Share on other sites

Решение на проблема: смс паркиране

Не съм съгласен с това смс паркиране. Има по - добри варианти от него. При смс паркирането най - много печелят мобилните оператори.

Link to comment
Share on other sites

При смс паркирането най - много печелят мобилните оператори.

 

Доколкото знам, същото е и с SMS закупуването на билети за градския транспорт, което се канеха да въведат.

 

Какво канене? То е въведено.

 

Може, не ползвам градския транспорт...

Link to comment
Share on other sites

SMS билетите заслужават отделна тема. Няма табели на спирките(където има спирки), няма яснота....поредната опорочена идея, но дано не е така.

Link to comment
Share on other sites

Още един от мен:

 

Казус: ляв завой на големите кръстовища

Породен от: много трафик, никаква синхронизация на светофари

Решение на проблема: всяко кръстовище да има отделна светлина за ляв завой/десен завой и направо

Цел на промяната: по-малко катастрофи.

Link to comment
Share on other sites

с тези малки пловдивски булеварди ще станат адските задръствания. Представи си примерно на Руски и 6-ти Свптемврипо колко време чакаш да минеш в час пик, и сега го умножи по 2 (или по едно иполовина, зависи колко ще е за ляв завой). Иначе не е лошо като идея, но май няма как да стане

Link to comment
Share on other sites

Винаги има как да стане при добра организация и желание от страна на общината.

Проблемът с левите завои, без специализирана секция за наляво е, че в големите задръствания ако сам не нарушиш правилата, минавайки почти на червено - просто няма как да минеш изобщо. Онези отсреща (движещи се в права посока) използват до последно и за тях жълтото не е сигнал за спиране, а сигнал за допълнително подаване на газ, за да минат и те...и след тях и друг...и другия....и така последните 1-2-ма от отсрещните си минават вече на светващо червено и за самия теб не остава друга възможност освен и ти да минеш на червено, ако не искаш да си седиш доживотно на кръстовището.

Link to comment
Share on other sites

Винаги има как да стане при добра организация и желание от страна на общината.

Проблемът с левите завои, без специализирана секция за наляво е, че в големите задръствания ако сам не нарушиш правилата, минавайки почти на червено - просто няма как да минеш изобщо. Онези отсреща (движещи се в права посока) използват до последно и за тях жълтото не е сигнал за спиране, а сигнал за допълнително подаване на газ, за да минат и те...и след тях и друг...и другия....и така последните 1-2-ма от отсрещните си минават вече на светващо червено и за самия теб не остава друга възможност освен и ти да минеш на червено, ако не искаш да си седиш доживотно на кръстовището.

 

Отделно, че 99% от водачите не спазват следното правило: при ляв завой ако си трета кола, спри и изчакай следващото зелено.

Link to comment
Share on other sites

Отделно, че 99% от водачите не спазват следното правило: при ляв завой ако си трета кола, спри и изчакай следващото зелено.

 

А като включим и тези, които правят отдясно втора колона за наляво (виждал съм дори и трета), положението направо си *бало мамата. Истината е, че доста бавно се променя тукашния манталитет за спазване на някакви правила - мен ме питайте, дето всеки ден се занимавам със съблюдаването на спазването на правилата в търговския раздел...не стига, че непрочел нищо, а нарушил 2-3 правила едновременно, че и няколко пъти един след друг...ами и като му направиш забележка, скача с рогата напред и започва да си търси правата, дето изобщо ги няма в случая. Както и да е...дай да спрем дотук, че ще го обърнем на офтопик...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...