Jump to content
BulForum.com

Проект: Гласът на един буден народ


Recommended Posts

Гласът на един буден народ

 

Чрез този проект целя да разбера мнението на всички относно случващото се през последните години в страната и този така наречен "преход".

Не ви ли е е писнало от този 20 годишен "преход" , през който ни управляват само поставени лица ,които ограбиха българският народ и които защитават действията и интересите единствено на сводници , наркотрафиканти , и убийци като Цар Киро.

Как мислите , смятате ли че най-сетне хората взеха да се събуждат и не е далеч времето на промяната?

А когато дойде моментът и се съберем отново пред парламента , за да изхвърлим наистина "боклука", не трябва ли да сме подготвени с това какво ще правим от там на сетне? Коя трябва да е новата власт ? Същият модел на управление ли ще се следва? Трябвали и какви промени да се извършат в законодателната и съдебна власт?

 

Смятам , че това наистина са неща върху които трябва всеки един от нас да помисли и да изкаже своето мнение. Да стане една хубава дискусия и вярвам , че по този начин с времето ще открием заедно правилните отговори !

 

Ако наистина се вълнувате от случващото се и чувствате, че не е далеч момента на промяната присъединете се към проекта и разпространете идеята.

 

Очаквам вашите въпроси , мнения и предложения.

 

Аз смятам ,че всички партии трябва да се затрият , а на членовете им и тяхните роднини и приятели да се забрани да участват повече в такива и да им се отнеме правото на глас. Още по радикално ще е ако им се отнеме и гражданството на всички изредили се през парламента до сега и да ги оставим на границата ,та ако някоя държава се излъже да си ги прибере , ако ли не ще стоят до живот на улицата!

 

Властта трябва да е на народа трябва да се помисли как целия народ да участва във предлагането и приемането на законите , а не 240 представители със "собствено мнение"

Тотална чистка в съдебната власт и премахване на всички вратички и различни възможности за тълкуване на закона и конституцията !

Link to comment
Share on other sites

Колега ти милиш хубаво и в правилна посока,но са малко хората като теб.И това което предлагаш не ми се вярва да стане.Повечето хора в България не им пука всеки гледа за себе си да му е добре,и ако може да прецака околния за него още по- добре.Просто е нещата са така поставени на принципа на оцеляването,лошо е за съжаление но това е самата дийситвителност,каквито и нови лица и партий да доидат на власт ще крадат оправия няма да има.

Link to comment
Share on other sites

Мисленето на хората трябва да се промени и първата цел на проекта е да покаже колко от тях вече са го постигнали или имат желание да го направят.

Link to comment
Share on other sites

А, аз имам чувството, че съвсем скоро тази тема ще отиде на полагащото и се място, т.е. в коша... Само като си помисля, че един ден подобни "проектанти" може и да се докопат до реална власт... и направо ще взема да се замисля за емигриране...

Link to comment
Share on other sites

А, аз имам чувството, че съвсем скоро тази тема ще отиде на полагащото и се място, т.е. в коша... Само като си помисля, че един ден подобни "проектанти" може и да се докопат до реална власт... и направо ще взема да се замисля за емигриране...

 

Аз от години си мисля за емигриране заради хора с подобно на твоето мислене . По-голямата част от интелигентното население отдавна избяга , защото както каза колегата тук до момента всеки го болеше само за собствения задник. Трябваше ли да умрат по този безобразен начин 2-те деца , че хората да си отворят очите?! През всичките тия години на смяни на правителства главните участници са едни и същи и всички поддържат политическия чадър на отрепки като Кирил Рашков. В момента държавата си няма мафия , а мафията си има държава!

 

Разказът на бащата на убития Ангел Петров

 

"Напълно целенасочено внуците на Цар Киро убиха сина ми. Като се зададе бусът, Ангел ми вика: "Татко, сигурно бият пак някого от нашите." А онзи, като ни видя, се засили чак от другия край на пътя, мина през затревения остров и закова пред нас. Синът ми се изправи пред него и вика: Спри се, бе, къде отиваш? А оня запали буса и го бутна, а после бавничко, бавничко мина върху него."

 

Това разказва бащата на убития Ангел - Атанас Петров, в интервю пред в. "24 часа". И продължава:

 

"Аз видях, че ще го смачка, и се развиках, тропах по кабината: "Спри се, бе, спри се, бе, спри се, мачкаш ми детето!?" Онзи го прекара под буса и го влачи 20 метра."

 

Попитан кой е бил в буса, отговаря само "една камара цигани бяха". А на въпрос защо са нападнали сина му, казва, че причината е ясна на всички в селото. "Внуците на Киро гледат, че дядо им купува гласове, политици. И малките си мислят, че са недосегаеми. Деребействат тук от години. Не работят, а само далавери. Говори се за джебчийство, наркотици."

 

Бащата на убитото момче казва, че ще съди извършителите. "Дело ще има. Ще ги съдя, докато не ги видя всичките в затвора. Всичките цигани, дето бяха там, когато убиваха детето ми. Нищо, че имат пари, една камара народ е измрял заради тях. Те от това ги имат парите. Аз цял живот бачкам и пак съм в батака, семейството си развалих да ходя по чужбина да печеля."

 

Попитан одобрява ли палежите на имотите на Рашкови, Атанас Петров успокоява друг човек, намесил се в разговора: "Недей така, мойто момче, има и хора между тях. Както ти си човек, така и те са човеци, имат семейство."

 

Казва още, че три часа преди убийството семейството му е пуснало жалба, че ги заплашват. "И ето какво стана. Тези Рашкови се мислят за богове, а синът ми лежи там и повече няма да стане."

Link to comment
Share on other sites

Абе младеж, така ли искаш да подобриш състоянието в държавата ни? С провокативни постове и опити за разпалване на етническа вражда?

Link to comment
Share on other sites

Абе младеж, така ли искаш да подобриш състоянието в държавата ни? С провокативни постове и опити за разпалване на етническа вражда?

Защо провокативни постове и какво разпалване на етническа вражда,човека просто си изказва личното мнение и позиция,нали живеем в демократична страна със свобода на словото.Тои не агитира тук да се трепят цигани те или се бъркам.

Link to comment
Share on other sites

Абе младеж, така ли искаш да подобриш състоянието в държавата ни? С провокативни постове и опити за разпалване на етническа вражда?

Каква етническа вражда ? Никъде не съм казвал нищо свързано с етноса. Насочил съм всичко само срещу 240-те народни представители и Кирил Рашков.

Аз също не съм съгласен с това ,че тръгнаха да се нападат невинни роми и че в скандиранията футболните запалянковци намесиха и турците.

 

Не искам етнически или граждански войни ! Искам само да покажем , че ни е писнало политиците да ни лъжат в очите и да замазват всичко чрез медиите !

Link to comment
Share on other sites

Нее..., не, ти не искаш граждански войни, мда! Ти просто предлагаш:

 

Аз смятам ,че всички партии трябва да се затрият , а на членовете им и тяхните роднини и приятели да се забрани да участват повече в такива и да им се отнеме правото на глас. Още по радикално ще е ако им се отнеме и гражданството на всички изредили се през парламента до сега и да ги оставим на границата ,та ако някоя държава се излъже да си ги прибере , ако ли не ще стоят до живот на улицата!

:blink: :JC_golly: :bowdown: .... :wacko:

 

А ето това, направо ме върна с около 25 години назад:

Властта трябва да е на народа трябва да се помисли как целия народ да участва във предлагането и приемането на законите , а не 240 представители със "собствено мнение"

Тотална чистка в съдебната власт и премахване на всички вратички и различни възможности за тълкуване на закона и конституцията !

А само като се замисля, че едно време народа беше наизлязъл по улиците и, че маса хора преди това изгниха по лагери и в незнайни гробове за отпадането на чл. 1-ви и се бореха за нещо наречено -

Политически плурализъм

 

Аз ти предлагам следното:

Довърши си образованието, ама ходи редовно на училище и после на лекции..., и евентуално, някога..., един ден... може и да получиш някое наистина гениално прозрение за политически строй, за който никой през последните две - три хиляди години не се е сетил.

 

П.п. В случай, че си завършил образованието си... лошо, Седларов, много лошо! Тези ти изказвания не говорят никак добре за интелекта ти..., или ако си на нечия хранилка... още по-лошо - не подценявай до толкова интелекта на хората пишещи тук ;)

 

П.п. Със здраве и нищо лично.

Link to comment
Share on other sites

Така аз съм на 21 години , в момента уча информатика , но това няма значение....

Разбрах те какво имаш в предвид , но аз никога не съм расъл през комунизма, аз цял живот раста в този "преход" и виждам как хората са подтиснати и смачкани от настоящата система и който е могъл отдавна е зад граница. Сегашната система е порочна , а всички в нея са корумпирани и си играят зад колисните игри в които вечно губещият сме ние ,обикновените хора. Поне да си бяхте направили труда да отворите страницата и да прочетете информацията за какво е създадена- цитирам :

"Нека със задружни усилия подготвим една алтернатива за управление , една нова и справедливо работеща система. Сами да определим как искаме да бъдем управлявани и представяни пред света. България това сме ние , а не цар Киро и 240-те корумпирани в парламента ,а и не само!"

Има се в предвид независимо колко време ще отнеме (на мен ми е пределно ясно , че това няма да стане за месец , два или година) да се опитаме да създадем нова форма на управление или най-малкото да открием недостатъците на настоящата и да предложим решение за тях.

Исках да провокирам хората да отделят поне по 1 час на месец от свободното си време да споделят своите мнения и чрез дискусии да достигнем до правилните отговори.

Никой в парламента няма да седне да мисли вместо нас за нашето благо. От както следя изборите (последните 3 мандата) се убеждавам , че ние наистина нямаме свободен избор , защото в бюлетините присъстват само едни и същи лица или партии. Не знам за вас , аз не се чувствам свободен когато както се пее в онази песен "за кокошка няма прошка , а за милиони няма закони".

Съжалявам ако с желанието си за промяна съм накърнил нечии чувства.

 

Повтарям за последно идеята си : Да си съберем мозъците и чрез въпроси ,предложения и дискусии да изградим една теоритично работеща система , която някой ден надявам се да послужи , когато народа се събуди окончателно и реши , че 20 години "преход" му стигат.

 

Ако толкова тази тема ви е неудобна и ви дразни затворете я , а за тези които проявяват интерес и им е омръзнало само да се оплакват и бездействат, да заповядат в страницата и да помогнат с интелектуален труд. Да заповядат и скиптиците , за мен всяко мнение е важно и полезно.

Link to comment
Share on other sites

Абе стига сте мислили как да промените света! Помислете как да промените себе си бе, да му еба майката! Всеки намира проблема във заобикалящия го свят, а не вижда, че самия той е сериозна част от проблема!

Link to comment
Share on other sites

Абе стига сте мислили как да промените света! Помислете как да промените себе си бе, да му еба майката! Всеки намира проблема във заобикалящия го свят, а не вижда, че самия той е сериозна част от проблема!

Пеше, той генетичния ни код е сбъркан бе. Ако си представим цялата съвокупност от престъпници - нарко- и прочее- трафиканти, корумпирани политици, висши и не толкова държавни служители, техните пионки на местно ниво до последния мизерен блюдолизец - като един гигантски цирей от да речем 150К единици и го резнем до кръв, то аналогията май свършва дотук. Щото медицинския случай обикновено завършва с оздравяване, ама социалния винаги рецидивира с нова гной. Отгоре.

А аз, бидейки нечист, ще си разкъсам ризата, обръсна брадата и отрежа ще да си косата, посипвайки се с пепел, щото да се покая дето съм станал част от корупционна схема и съм дал едни пари белким детето ми намери място в някое детско заведение.

Link to comment
Share on other sites

playful , какво се напъваш бе брат? Нещо май си в грешка! Народа живее добре и е доволен , какви ги говориш ти?

 

Ако народа живее добре и е доволен , защо всеки втори бяга на студентски бригади в чужбина и при първа възможност се заселва трайно там?!

Едвали има човек , който да няма поне един близък,познат или роднина който отдавна е избягал ,независимо дали да учи работи или трайно да се засели навън.......

Както и да е , приключвам аз с коментирането. Каквото искате правете с темата.

Link to comment
Share on other sites

За "бягането в чужбина" хората в България имат 2 мнения - универсално добро и универсално зло. Както сам се досещаш нито едното, нито другото е вярно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...