Jump to content
BulForum.com

преинсталирам и пак е мн зле


mmuto

Recommended Posts

кажете какво да правя преинсталирам компа и пак е мн зле като пусна диспечера на задачи производителноста ми дава че работи на 1.5 гб и рядко пада иначе съм с двуядрен процесор и 2 гб рам кажете какво да правя чак филмите взеха да ми насичат

Link to comment
Share on other sites

най вероятно имаш вирус които яде системни ресурси ако не се отстрани по оперативен път (като с флекса се изреже заразения хардуер) ще става все позле докато накрая рамта ти падне до 1мб и дори дос 6.22 ще работи зле понеже няма за екстендедмемори

Link to comment
Share on other sites

форматирай всичко дори лоу-левел формат направи и не запазвай никаква инормация

 

Ти тва сериозно ли го предлагаш?

 

Ако е вирус (което не е ясно от обяснението) ливе цд - запис на всичко важно файл по файл.

После формат.

 

И как ги пишете тия мнения без главана буква и нито един препинателен знак, не ми е ясно.

И аз не съм примера за правопис, но на така написан въпрос, как да очакваш нормален отговор?

Link to comment
Share on other sites

...

Само аудио/видео и формати на изображения. НИКАКВИ ZIP, RAR, TAR и подобни архиви, НИКАКВИ програми, НИКАКВИ HTML/PHP документи, нито RTF/формати на MS Office.

Само аудио/видео и изображения вирус не може да зарази и да се инжектира в тях. Отделно, форматът не е единственият начин за почистване, но това е друга история...

Link to comment
Share on other sites

И как никой не предположи че може да има хардуерен проблем или някаква грешна настройка в биоса? То по толкова обяснения само може да се гадае или да хвърлим боб, но като цяло проблема спокойно може да е хардуерен и да няма никакъв вирус. Примерно да е кофти вентилатор на процесора и той бързо бързо да включва throttlinga

Link to comment
Share on other sites

Виж кой процес ти заема паметта и пиши :)

 

 

не съм голям хакер и ще трябва да ми кажеш как да проверя а иначе съм преинсталирал компа по същия начин с win7 мн пъти и си работеше добре а сега първите 15 мин работи добре и колкото повече работи става по зле вчера говорих с един приятел и ми каза че може да имам изгорели кондензатори на дъното те ще си личат ли като отвора компа

Link to comment
Share on other sites

...

Възможно, но софтуерните проблеми са по-чести от хардуерните като цяло..А и кристалната топка лично аз съм я оставил на ремонт...

Link to comment
Share on other sites

не съм голям хакер и ще трябва да ми кажеш как да проверя а иначе съм преинсталирал компа по същия начин с win7 мн пъти и си работеше добре а сега първите 15 мин работи добре и колкото повече работи става по зле вчера говорих с един приятел и ми каза че може да имам изгорели кондензатори на дъното те ще си личат ли като отвора компа

 

От task manager отиваш на processes и там цъкаш на memory, за да ти ги подреди по използвана памет :)

Link to comment
Share on other sites

firefox.exe - 145 584k седващите са скаипа 50 604к и уторент с 43620к

 

сега ще я истрия и ще кача друга мозила да видя пак ли ще е така

Link to comment
Share on other sites

не съм голям хакер и ще трябва да ми кажеш как да проверя а иначе съм преинсталирал компа по същия начин с win7 мн пъти и си работеше добре а сега първите 15 мин работи добре и колкото повече работи става по зле вчера говорих с един приятел и ми каза че може да имам изгорели кондензатори на дъното те ще си личат ли като отвора компа

 

Щом не знаеш, как да познаеш заминал кондензатор и да го отвориш тоя комп, сам ли ще го сменяш?

 

Харда върти ли постоянно?

Тия процеси дето си ги постнал са в рамките на нормалното.

 

И стига си писал с само с малки букви.

Изречение се започва с голяма буква и завършва с . ... ! ?

Link to comment
Share on other sites

Само аудио/видео и изображения вирус не може да зарази и да се инжектира в тях.

 

Айде бе..... не може викаш...

 

не съм голям хакер и ще трябва да ми кажеш как да проверя а иначе съм преинсталирал компа по същия начин с win7 мн пъти и си работеше добре а сега първите 15 мин работи добре и колкото повече работи става по зле вчера говорих с един приятел и ми каза че може да имам изгорели кондензатори на дъното те ще си личат ли като отвора компа

 

Дали пък не ти е замърсен компютъра, или ти работи Superfetch-а, та затова да ти се бави така?

Link to comment
Share on other sites

Разбирасе че няма аз да ги сменям,но все пак предпочитам да знам за какво става въпрос когато правя нещо.А не да го ставя да го видят някъде и после да ми кажат имаше няколко изгорели конд и ги сменихме даи 30-40 лв а те да не са направили нищо.Само да са инсталирали някаква програма.

 

Дали пък не ти е замърсен компютъра, или ти работи Superfetch-а, та затова да ти се бави така?

 

 

Преди седмица двего почистих с прахосмукачката че се беше събрал бая прах.

Забравих да напиша че харда не върти постояно.

Link to comment
Share on other sites

Ти тва сериозно ли го предлагаш?

И аз не съм примера за правопис, но на така написан въпрос, как да очакваш нормален отговор?

 

Сам си отговори :D

Link to comment
Share on other sites

Сложих друга версия на мозилата и сега компа е ракета.Направо не вярвам че е било от това.Мерси на всички за помоща.

Link to comment
Share on other sites

:rofl: :lol: :lol:

 

Къртач. Не знам какво разбираш под "компютъра не работи добре" но смяната на браузъра влияе единствено върху разглеждането на страници и евентуално яде памет или лагва ако имаш отворена страница с флаш, но след спирането му всичко се оправя. Как заключи че не ти работи добре целия компютър не стана ясно ;)

Link to comment
Share on other sites

:rofl: :lol: :lol:

 

Къртач. Не знам какво разбираш под "компютъра не работи добре" но смяната на браузъра влияе единствено върху разглеждането на страници и евентуално яде памет или лагва ако имаш отворена страница с флаш, но след спирането му всичко се оправя. Как заключи че не ти работи добре целия компютър не стана ясно ;)

 

Целия комп беше мн зле,цъкам на моя компютър и се започва,първо изчакваш,после се появява бяла страница,после докато зареди иконите, и цялата операция отнема поне 10 20 секунди само за това.На това ако му кажеш че е добре здраве му кажи а като пусна филм също зарежда доста време.Не знам какво е правила мозилата (беше 3.6 нещо си а сега сложих 4)но сега си работи мн добре компа.

Link to comment
Share on other sites

Целия комп беше мн зле,цъкам на моя компютър и се започва,първо изчакваш,после се появява бяла страница,после докато зареди иконите, и цялата операция отнема поне 10 20 секунди само за това.На това ако му кажеш че е добре здраве му кажи а като пусна филм също зарежда доста време.Не знам какво е правила мозилата (беше 3.6 нещо си а сега сложих 4)но сега си работи мн добре компа.

 

И се оправи като преинсталира мозилата? Междувременно не си се сетил да спреш браузъра и да забележиш че е от него? Питам, защото браузъра не се пуска при пускането на машината моментално...

Link to comment
Share on other sites

Да за жалост не се бях сетил да я спра мозилата,а постоянно съм в нета.И за мое учудване се оправи,а се бях приготвил да го носа тук и там да го оправят.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...