Jump to content
BulForum.com

Preporuchaite mi hubavo ohlajdane!


Recommended Posts

Molia preporuchaite mi hubavo ohlajdane za novoto mi profesorche........v momenta e stabilen na 2600Mhz realni,no mu e malko toplo :( .....za predpochitane e neshto tiho i razbira se efektivno!10x predvaritelno!

Link to comment
Share on other sites

Spare W. Rock IV 10 ina $ maha6 perkata i na neino mqsto Smart Fan II na TT,s rigla6 na oborotite ot 2000 do 4500 ob.(ako ne se laja) za 17 lv.Begai w ERA...

Ami az v momenta sum s takuv SPIRE,no mislia,che radiatora triabva da e izcialo meden!Niama faida da smeniam samo perkata spored men! :confused

Link to comment
Share on other sites

Zelman CNPS7000-Cu 6tom ti se davat pari..Medniq radiator poema barzo toplinata no trudno q otdava ,taka 4e na normalni oboroti tvoq 6te ladi po dobre.Za da raboti kakto trqbva mu trqbvat pone 3500 ob.,taka 4e se prosti s ti6inata,a na 3500ob Spire s Smart fan II ohlajda po dobre ot medniq TT Vulcano pak na 3500 ;) Izprobwano...Ot tam nagore silata e pri TT,no 6tom ne te drazni 6uma i spi6 zdravo zimai :)

Link to comment
Share on other sites

Жоро що не кажеш първо колко пари си приготвил?

И можеш ли да прежалиш тишината?

Ne tishinata e na purvo miasto,ako e po shumen ot WhisperRock-a napravo sha poludeia............parite niamat znachenie........vajnoto e da vurshi rabota i to dosta po dobre ot segashnia.....inache po dobre da si seda s nego,no za smetka na oshte clock! :(

Link to comment
Share on other sites

Аз ти препоръчвам горепосочения Залман - идеален е.

Или ако имаш повечко излишни пари вземи радиатор Thermalright SP97 и едно Вантек Торнадо на 7 волта.

Link to comment
Share on other sites

Продават го в София на Раковска - магазина се казва Кунторов или Кунтуров, но мисля че можеш да си го поръчаш и от офиса на хардуербг.Цената е много солена, мисля че е над 100 лева само за радиатора, но това е възможно най доброто, пък и после можеш да си сложиш каквато си искаш перка.Вантек тоАнадо е 92мм перка, която прави 119 CFM и 55 децибела, но ако се пусне на 5 или 7 волта ще мърка :-)

 

Обади се на 02/9635475 - това е hardwarebg, кажи им какво точно искаш и пичовете ще ти обяснят кое е най-доброто, най-тихото и така нататък.

Link to comment
Share on other sites

Продават го в София на Раковска - магазина се казва Кунторов или Кунтуров, но мисля че можеш да си го поръчаш и от офиса на хардуербг.Цената е много солена, мисля че е над 100 лева само за радиатора, но това е възможно най доброто, пък и после можеш да си сложиш каквато си искаш перка.Вантек торнадо е 92мм перка, която прави 119 CFM и 55 децибела, но ако се пусне на 5 или 7 волта ще мърка :-)

 

Обади се на 02/9635475 - това е hardwarebg, кажи им какво точно искаш и пичовете ще ти обяснят кое е най-доброто, най-тихото и така нататък.

100 leva mai sa mi mnojko :cry

Link to comment
Share on other sites

Еми сори, друго не се сещам, освен за водно.Що не посъбереш малко парички и да си вкараш едно водно? По ефективно е , както и по-тихо.

А с каква паста си?

Купи си арктик силвър 5 от Мост, ще ти свали 4-5 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Molia preporuchaite mi hubavo ohlajdane za novoto mi profesorche........v momenta e stabilen na 2600Mhz realni,no mu e malko toplo :( .....za predpochitane e neshto tiho i razbira se efektivno!10x predvaritelno!

Как разбра че е стабилен на 2600 след като не можеш да го охладиш?

Link to comment
Share on other sites

Ami 60C e i na idle,no kato igraia i zagriava nad 72-3 ne mi se riskuva na takava temperatura!!!

Това не означава че ще изкара приме 95 - 24 часа - макар че тия бройки са "дадени от господ" така че може и да ги закрепиш - междо другото на какво напрежение е това?

Link to comment
Share on other sites

А волтажа на процесора дигал ли си ? Аз като мъчех на 220 шина дигах волтажа тръгна , оба4е по4на здраво да пече .. после си го смъкнах на 200 и си го оставих на Default и е доста нормална температурата. Отделно не сам с някакъв специален вентилатор , а просто BOX-овия вентилатор на AMD-то :sayjin Idle : 39-40 , games , movies etc. : 48-50

Link to comment
Share on other sites

Това не означава че ще изкара приме 95 - 24 часа - макар че тия бройки са "дадени от господ" така че може и да ги закрепиш - междо другото на какво напрежение е това?

Za men toia Prime ne e kriterii shtom ne zabiva ili ne mi se restratira kompa sled 3-4 chasa non-stop igra znachi e stabilen!13X200 na 1.85Vcore!

Link to comment
Share on other sites

А трябва да ти е критерии ;) Щом приме 95 не е стабилен системата ти не е стабилна :D При мен на 2500МХц (12.5х200@1.800в) може да се играят игри, да върти тестове (N-BENCH 3, PCMARK'04,3DMARK 2001(2003)) но приме изкарва 9 часа и дава грешка. АПак сега в момента щото е много топло, съм си го пуснал процесора на 12х133@1.15в - 39*С - 41*С - при товар. Твоя по дефаулт на какво напрежение работи? И той с 133фсб ли е? или е 166? Напиши му параметрите по дефаулт.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...