Jump to content
BulForum.com

Preporuchaite mi hubavo ohlajdane!


Recommended Posts

А трябва да ти е критерии  ;)  Щом приме 95 не е стабилен системата ти не е стабилна  :D При мен на 2500МХц (12.5х200@1.800в) може да се играят игри, да върти тестове (N-BENCH 3, PCMARK'04,3DMARK 2001(2003)) но приме изкарва 9 часа и дава грешка. АПак сега в момента щото е много топло, съм си го пуснал процесора на 12х133@1.15в - 39*С - 41*С - при товар. Твоя по дефаулт на какво напрежение работи? И той с 133фсб ли е? или е 166? Напиши му параметрите по дефаулт.

Vij po Pricip Prime-a e napraven za da natovari MAXIMUM procesora i pri edin suvsem lek tokov udar kakvito ima pone po 5-6 na den,koito daje ne useshtame momentnoto naprejenieto na CPU-to se promenia a pri clock stabilnoto naprejenie e ot goliama vajnost,taka che vednaga hop i greshka dava PRIME-a da ne govorim puk i ako ti e kerlivo zahranvaneto!Neznam na kvi chsetoti raboti po DEFAULT zashtoto go opunah oshte predi da Instalna OS-no ako ne se luja mai vidiah neshto ot sorta na 1200Mhz!

Link to comment
Share on other sites

Много е волатажа , дай на 1.65 и мисля че ще спадне температурата и ще зареди PC-to. Над 1.7 според мен трябва ако гониш над 200 FSB  :tongue

Poveche ot 2400Mhz neshte na takuv voltaj......a za po goliama shina trudno shtoto me spuva pametta!

Link to comment
Share on other sites

Добре някой може ли да ми даде информация този мобилен 2600+ на каква реална честота работи и колко ФСБ. И дали е с ядро бартон или т-бред? А иначе приме 95 не мъчи само процесора - мъчи дъното (чипсета) + рам + процесор ;) според мен ако системата изкара 24 часа значе наистина е стабилна. Затова и на толкова тествам винаги. А иначе наистина ако имаш възможност си вземи водно охлаждане :rolleyes: ще го пуснеш сигорно и на 2800 - апак и водата си казва думата :rolleyes:

 

Пусни Super PI на 2600МХц - и кажи колко секунди върти теста, също така кажи на какви тайминги ти работят паметите?

Link to comment
Share on other sites

Добре някой може ли да ми даде информация този мобилен 2600+ на каква реална честота работи и колко ФСБ. И дали е с ядро бартон или т-бред? А иначе приме 95 не мъчи само процесора - мъчи дъното (чипсета) + рам + процесор  ;)  според мен ако системата изкара 24 часа значе наистина е стабилна. Затова и на толкова тествам винаги. А иначе наистина ако имаш възможност си вземи водно охлаждане  :rolleyes: ще го пуснеш сигорно и на 2800 - апак и водата си казва думата  :rolleyes:

Da naistina tovari cialata sistema,eto zatova kazvam,che ne e kriterii zashtoto ima subektiven faktor i toi se naricha NEK!Edin poznat mi e kazval,che na tozi test sistemi koito sa ostaveni na Default nastroiki 70% ot tiah davat greshka na Prime imenno poradi tazi prichina(kvo ostava za cloknata sistema),a kato se zamislia nishto chudno tezi 30% da ne sa dali greshka poradi tova,che se e umerilo stabilno naprejenie ot "kontakta" po tova vreme!Neznam za vodno no chetoh,che sa pusnali takuv procesor na vuzduh na 2800Mhz na voda 3100Mhz!Az sum dovolen i sega,ama ei taka za trupkata shte mi se oshte i oshte! :woot

Pametta ne sum ia clokval raboti na 2.5 3 3 8!

Link to comment
Share on other sites

Добре някой може ли да ми даде информация този мобилен 2600+ на каква реална честота работи и колко ФСБ. И дали е с ядро бартон или т-бред? А иначе приме 95 не мъчи само процесора - мъчи дъното (чипсета) + рам + процесор  ;)  според мен ако системата изкара 24 часа значе наистина е стабилна. Затова и на толкова тествам винаги. А иначе наистина ако имаш възможност си вземи водно охлаждане  :rolleyes: ще го пуснеш сигорно и на 2800 - апак и водата си казва думата  :rolleyes:

 

Пусни Super PI на 2600МХц - и кажи колко секунди върти теста, също така кажи на какви тайминги ти работят паметите?

 

Процесора е с Бартон ядро 512кеш и на шина 200, стъпка 12.5, волтаж 1.6 с охлаждане ZALMAN CNPS7000 работи на около 37градуса при реална честота 2505MHz :) a с охлаждане Thermal Take Volcano 12 температурата е с 4-5 градоса повече и много е шумен затова си оставих ZALMAN-a(който м/у другото работи на 2400 оборота и е супер тих) :)

 

На Super PI теста за 1MB-43sek. на 2MB-1,43sek. със памет 256МBDDR333 KingMax като таймингите не са пипани оставениса на дефаут :)

Link to comment
Share on other sites

Процесора е с Бартон ядро 512кеш и на шина 200, стъпка 12.5, волтаж 1.6 с охлаждане ZALMAN CNPS7000 работи на около 37градуса при реална честота 2505MHz :) a с охлаждане Thermal Take Volcano 12 температурата е с 4-5 градоса повече и много е шумен затова си оставих ZALMAN-a(който м/у другото работи на 2400 оборота и е супер тих) :)

 

На  Super PI  теста за 1MB-43sek.  на 2MB-1,43sek. със памет 256МBDDR333 KingMax като таймингите не са пипани оставениса на дефаут :)

Az taka i ne razbrah imashe li problemi pri postavianeto mu???S kakva kutia si???Az kato gledam mai niama da go subera pri men!?! :confused :cry..........za ZALMAN-a imam predvid!

Link to comment
Share on other sites

Az taka i ne razbrah imashe li problemi pri postavianeto mu???S kakva kutia si???Az kato gledam mai niama da go subera pri men!?! :confused  :cry..........za ZALMAN-a imam predvid!

 

Кутията няма значение ;) виж обаче дъното има и особенно двата Eпокса(EPOX 8RDA+ и EPOX 8RDA3+) наложи се да режа едната плстина малко ето виж тук хората са го показа ли ZALMAN но си заслужава занимавката :)

 

ЕDIT:А ето тук е дадено за всички модели дъна кое става, кое се режи........ и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

Ми ела имам тука едно бесило на терасата!

Обаче Залман е Як майна а !?  :punk

 

Залмана е номер едно :punk държи температурата на процесора по-ниска от системната с 2 градуса и е супер тих :)

Link to comment
Share on other sites

To za tiq pari ostavashe i da ne ohlajda  :D kakto bi kazal edin priqtel trqbva kato si pusne kompa i bog da izliza na ekrana za tiq pari

 

А това, че е толкова пари не значи нищо ;) ето например волкано12 не стига, че ти надува главата а пък и никва работа не върши :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Кутията няма значение ;) виж обаче дъното има и особенно двата Eпокса(EPOX 8RDA+ и EPOX 8RDA3+) наложи се да режа едната плстина

Дай малко повече инфо, каква пластина си рязъл? Аз съм с EPOX 8RDA3+, а на сайта на Залман няма нищо конкретно. Освен рязянето на тази пластина има ли други проблеми щото съм чувал, че опира в кондензаторите около сокета.

Link to comment
Share on other sites

Дай малко повече инфо, каква пластина си рязъл? Аз съм с EPOX 8RDA3+, а на сайта на Залман няма нищо конкретно. Освен рязянето на тази пластина има ли други проблеми щото съм чувал, че опира в кондензаторите около сокета.

 

Tочно защото опира в кондензаторите се режи тази ламаринка(всъщност това е края на скобата която се захваща с болт към дъното) в сайта на Зелман много добре са показали какво точно се режи тук и тук :)

Link to comment
Share on other sites

Значи направо да си го взимам без да се притеснявам, че няма да стане на дъното. Тъкмо се бях пренасочил към Тт SilentTower ама явно ще е Залмана. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Az ti prepora4vam tozi model ohladitel "Zalman CNSP7000A-Cu"

 

А аз ти препоръчвам като постваш в някоя тема да е прочетеш преди това :angry1 няма смисъл да повтаряме едни и същи неща до безкрайност ;)

Zelman CNPS7000-Cu 6tom ti se davat pari..
ZALMAN 7000 ili Volcano 12
ZALMAN CNPS7000-Cu 44.00$

Thermal Take Volcano 12 34.50$

Аз ти препоръчвам горепосочения Залман - идеален е.

 

........и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...