Jump to content
BulForum.com

Въпрос за първа инсталация на Windows.


Haralanov

Recommended Posts

Здравейте, днес си закупих може да се каже части за един компютър. Обаче дъното е ново няма ATA, а всички DVD-та с който разполагам са старички.

 

Не ми се чака до утре и се питам дали някой има опит с инсталцията на Windows от един компютър с инсталиран Windows XP x86 на друг - чисто нов. Това което мисля да направя е да си сложа новия хард на стария компютър, да го форматирам и да му разархивирам IMG-а с Windows 7, x64, и при буутване да се стартира инсталатора. Е ли е възможно това и ако не някой, който е правил това бих се радвал да ме посъветва. Мой приятел ми дава съвет направо да си сложа харда от стария компютър на новия и щяло да се буутне, и вече под Windows да си го инсталирам, ама ме съмнява това с оглед, за хардуера. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Замисли се заслужава ли си да си мърсиш новата инсталация, инсталирайки я на стария си компютър, после да я пускаш на новия, преинсталирайки нови драйвери в новите условия, и то само за няколко часа чакане докато имаш условията да иснталираш като хората.

Иначе виж в hardwarebg.com форума, там има как чрез усб флашка може да се инсталира Windows. Има варианти и с преходници SATA-ATA за да свържеш старото двд, но моето мнение е просто да изчакаш до утре и да го направиш като хората. Освен ако не ти пука и преинсталираш често, и това не ти е важен Windows.

Link to comment
Share on other sites

Замисли се заслужава ли си да си мърсиш новата инсталация, инсталирайки я на стария си компютър, после да я пускаш на новия, преинсталирайки нови драйвери в новите условия, и то само за няколко часа чакане докато имаш условията да иснталираш като хората.

Иначе виж в hardwarebg.com форума, там има как чрез усб флашка може да се инсталира Windows. Има варианти и с преходници SATA-ATA за да свържеш старото двд, но моето мнение е просто да изчакаш до утре и да го направиш като хората. Освен ако не ти пука и преинсталираш често, и това не ти е важен Windows.

 

Той не иска да инсталира Windows на стария компютър и да го мести на новия. До колкото разбирам, иска да закачи диска на стария компютър, да разархивира имиджа и да укаже на новия компютър като BOOT устройство да използва стария. За такова нещо аз до сега не съм чувал.

 

Ако се сложи стария хард диск със старата инсталация на новия компютър има вероятност и да зареди уиндоуса, въпреки, че ще даде грешки. Ще си намери нови драйвери, ще си подмени старите, но няма как да инсталираш нов Уиндоус от Уиндоус инсталация без никакво BOOT устройство. Така може да се направи само ъпгрейд, но дори тогава, ще си потърси виртуалното DVD след като рестартира и няма да го намери, защото то се зарежда само под Windows.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...