Jump to content
BulForum.com

Проблем с интернета


Ghetto_Freak

Recommended Posts

Слагам кабела и дори не ми го разчита, че буксата е вътре. Лампичката свети, но ми показва, че е UNPLUGED...

Windows XР. Има интернет по кабела понеже го пробвах на лап топа.

Дайте мнения...

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Изгоряла ЛАН карта. Или размърдай буксата, може да не прави добър контакт в дадено положение. Ако не ти се дават пари за нова карта, можеш да пробваш с лайв ЦД или с друга OS дали не е нещо софтуерно. Тия дни имаше бури и светкавици.

Засега това.

Link to comment
Share on other sites

Ще пробвам, но не е от бурите понеже машината седя доста време без да се ползва. Ползваше се с WiFi карта и се чудя да не би да е от там проблема ама в настройките нищо не ми излиза. Показва ми само в нетуърка, че това е Нетуърк 3 направо. До сега са били подред нещата а сега направо 3...

Link to comment
Share on other sites

UNPLUGED e "знак" за физически проблем.Или от другата страна на кабела няма никой ( но след като си го тествал, значи има ) или проблем с мрежовата карта.

Ако буксата на ЛАН кабела ( RJ45-цата ) е счупена - има едно краче, тогава обикновенно не прави хубав контакт и като се размърда се намества :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

UNPLUGED e "знак" за физически проблем.Или от другата страна на кабела няма никой ( но след като си го тествал, значи има ) или проблем с мрежовата карта.

Ако буксата на ЛАН кабела ( RJ45-цата ) е счупена - има едно краче, тогава обикновенно не прави хубав контакт и като се размърда се намества :bgrin:

Да де, но явно проблема е в компютъра. Някаква идея от какво ще да е? Да сложа нова лан карта?

Link to comment
Share on other sites

Да не е спряна от BIOS ако е вградена, тя пак може да си свети?

Да, но му показва, че е unplugged, а щом изобщо му показва такова нещо, значи все пак е засечена че я има.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...