Jump to content
BulForum.com

The Elder Scrolls V - Skyrim


PSYCHOSIS

Recommended Posts

Инсталирах я, пуснах я и на момента с избиране на визия на персонажа спрях. Тряваше да приготвям багаж и не на последно място - да спя. Къде е Курунир сега...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Все едно няма гравитация, управлението е малко кекаво, интерфейса и менютата и особено мениджмънта на инвентара е просто толкова зле, че не може да бъде повече. Още една игра, жертва на конзолизация. Изобщо се изненадвам, че дори поддържа мишка и клавиатура.

Link to comment
Share on other sites

Управлението на инвентара наистина е странно, но поне аз свикнах бързо и сега нямам никакви проблеми. Системата със съзвездия за уменията също е малко завъртяна, но за мен това е бял кахър.

 

Днес започнах с редуване на 1 час работа и 1 час игра. В момента обаче съм в режим половин час работа, час и половина игра :D

Link to comment
Share on other sites

Аз не крада, защото съм добро момче :P Но това наистина си е ROFL.

 

Единственият голям проблем, който ме дразни, е озвучаването. Понякога говор, стъпки и ръмжене се чува така, сякаш става точно под носа ти, а всъщност хората/зверовете са бая далеч. Не знам дали това е бъг или просто аз си въобразявам, но не ми харесва. Ей сега се бих с една мечка, която чувах как грухти, все едно е баш зад гъза ми, минута-две, преди въобще да я видя. Досадно е.

 

Друго, което не ми харесва, е Lockpicking. Сложните ключалки нямат изискване за определен брой точки на скила, просто са по-чувствителни. Това не ми пречи да счупя 5-6 шперца, преди да ги отворя. Което щеше да е някакъв проблем, ако не бях събрал 80+ шперца.

 

Иначе съм много доволен :)

Link to comment
Share on other sites

Играл съм Morrowind с всичките експанзии, играл съм и Oblivion с всичките експанзии(даже него го имам купен) обаче това управление и работа с менюта дето са го изпраскали тука тотално са осрали нещата. Е няма такава тъпотия да движа из менютата с клавиши все едно съм в DOS програма от 90-година. Това може и да е начина в конзолите, но не е начина за PC. Да си го играят. Ако в някой пач не изкарат нормална работа с менюта за мен тази поредица колкото и да е хубава свършва. Няма да се мъча заради чужди малоумия доброволно.

Добре направих, че си отказах поръчката, че щеше да ме е яд дето съм си дал парите за това "нещо".

Link to comment
Share on other sites

Честно, наистина ли няма по-малко малоумен начин да сменяш скиловете? Ако наистина всеки път, когато искам да ползвам друго умение трябва да мина през 15 менюта - тая игра ще ми отлети от диска... Аз искам да играя спелкастър, което си мисля, че би изисквало честа смяна на магиите, ако трябва всеки път да паузирам и да кликам, кликам, кликам.... т'ва директно му пиша двойка и го пращам на поправителен...

 

Ред: Открих как се слагат шорткъти... Като цяло - леко разочарование играта, ще ѝ дам шанс все пак...

Link to comment
Share on other sites

Честно, наистина ли няма по-малко малоумен начин да сменяш скиловете? Ако наистина всеки път, когато искам да ползвам друго умение трябва да мина през 15 менюта - тая игра ще ми отлети от диска... Аз искам да играя спелкастър, което си мисля, че би изисквало честа смяна на магиите, ако трябва всеки път да паузирам и да кликам, кликам, кликам.... т'ва директно му пиша двойка и го пращам на поправителен...

Можеш да си добавиш магията във Favorites и после като натиснеш Q да ти изкара Favorites списъка от него можеш да си настрoиш да си ги сменяш с числата от 1 до 8 без никакви паузи.

Link to comment
Share on other sites

Май се отказвам от идеята за кастър. Кастна две магии и край с маната... Успоредно направих един котарак-нинджа. В началните левъли ще ги развивам успоредно, то се е видяло...

 

560799_460s.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Играта малко ми се струва същата като Oblivion, просто с различен сюжет, малко по-заснежен свят и осран контрол. И въпреки това си признавам, че доста зариби, макар и да не ми остава много време за игра и съм по 5-ти левъл на двата героя, които направих.

Link to comment
Share on other sites

Тая игра ще ме съсипе :( :) 60+ часа вече. Минах основния куест с първия си герой (34 level stealth archer), имам един 8 level two-handed battle hammer orc, един 10 level destruction magic high elf и един 13 level one-handed sword/shield redguard.

 

Играта е ОГРОМНА. Само на главния герой имам 45 часа, а дори не съм посетил някои от големите градове. Искам да обиколя всичкооооо!

Link to comment
Share on other sites

Това е много сериозен проблем. Тръгнал съм за някаква дестинация, ми то постоянно изскачат нови и нови неща. То пещери, то руини, мини, бандити, гиганти, дракони... Брах му лайката...

 

П.П. Боре, ти как се отнасяш към вампиризма?

Link to comment
Share on other sites

Лекувам го. И в Oblivion не съм го избирал - прекалено много променя играта. Всъщност не знам сега в Skyrim какво точно представлява, но не вярвам да има разлика - ако не мога да се разхождам през деня, не го ща.

Link to comment
Share on other sites

Почти същото е. Само че в Обливиън мисля, че ти даваше бонус на health/stamina. Сега само взимаш пропорционални cold resist/fire weakness, заклинание, с което смучеш кръв (2-5 по спомен hp/sec) и не регенерираш мана на светло. Мисля, че не ти се отразява фатално слънчевата светлина, но на 5ти левъл директно те нападат NPC-тата. След като я превъртя, може да си направя някакъв DE assasin, който умишлено да го вампирясам...

 

Skyrim WIKI

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...