Jump to content

Photo

Полезни трикчета...

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22377 posts

Posted 15 May 2017 - 10:22

Знам, че всички сте гледали подобни клипчета - аз също, но в този са събрани доста сбито много от най-полезните...аз самият знам половината, а друга част съм знаел, но съм ги забравил с времето. Затова мисля, че в това клипче всеки ще намери нещо за себе си...аз например смятам тия дни да изчистя с бормашината фугите по плочките на банята - нещо, което от доста време ме мързеше да направя на ръка.. :bgrin:

#2 Grimjaur

Grimjaur

шопар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18132 posts

Posted 15 May 2017 - 21:52

Абеее....Не, че искам да те разочаровам, ама всички тия са само ерзац-трикове, да се оправиш, ако нямаш точния инструмент под ръка... А това за четката и бормашината... Едва ли си се загледал, ама тоя ползва специален накрайник. Решението по принцип е - режеш дръжката на четка за кенеф и ползваш нея ;) Аз лично предпочитам парочистачката.

"Признателността ни към тези, които се сражаваха и които загинаха за нашата свобода, ни задължава да познаваме делата им - нека никога нищо не бъде забравено!"
Морален тероризъм е, когато човек с две висши образования е принуден да рови в кофите за боклук, за да има какво да яде.
Щом си решил да вървиш до края, върви сам. И не викай никого със себе си. Posted Image

#3 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22377 posts

Posted 15 May 2017 - 23:06

Е да де...това е за случаи, когато нямаш парочистачка... и останалите специализирани неща подръка. :)

#4 Grimjaur

Grimjaur

шопар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18132 posts

Posted 16 May 2017 - 06:27

На кое викаш специализирано? На малък раздвижен ключ за 3лв или на комплект отвертки за 5? :D Хитринка е например, като боядисваш тавана, да удариш една лента монтажно тиксо по ръба, за да не цапаш стените или обратното.

"Признателността ни към тези, които се сражаваха и които загинаха за нашата свобода, ни задължава да познаваме делата им - нека никога нищо не бъде забравено!"
Морален тероризъм е, когато човек с две висши образования е принуден да рови в кофите за боклук, за да има какво да яде.
Щом си решил да вървиш до края, върви сам. И не викай никого със себе си. Posted Image

#5 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22377 posts

Posted 16 May 2017 - 11:06

Абе не се правѝ, че не разбираш за какво говоря - като нещо не ти е под ръка, да се сетиш как да го направиш с това каквото имаш в момента. :bgrin:

#6 RaptoR

RaptoR

Патриот

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 28533 posts

Posted 16 May 2017 - 11:50

Да ама тия чикиджийски методи почти никога не сработват. Много е лесно с чисто нови неща да показваш разни идейки, заеми се бори с ръждави и чурясали неща на по 10-20 години. Ще отвиеш винт с ластик точно га ма няма. 

B U L F O R U M POLICE
КУРАЖ ДРУЖИНА ВЯРНА СГОВОРНА - НИЙ НЕ СМЕ ВЕЧЕ РАЯ ПОКОРНА
THE ONLY THING NECESSARY FOR THE TRIUMPH OF EVIL IS FOR GOOD MEN TO DO NOTHING
We're machines...just like everything else in Nature
Вода не утоляет жажды. Я попробовал ... однажды
Коалиция анти-чалга

#7 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22377 posts

Posted 16 May 2017 - 12:49

...заеми се бори с ръждави и чурясали неща на по 10-20 години.

WD40? Нали знаеш, че всеки истински мъж трябва да носи поне един флакон в задния си джоб! :lol:

А относно ластика - веднъж съм отвивал винт с развалено гнездо точно по този начин. ;)

#8 gado

gado

hairball

• WRZRU Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9252 posts

Posted 16 May 2017 - 17:01

А относно ластика - веднъж съм отвивал винт с развалено гнездо точно по този начин. ;)

И вероятно ще ти е и за последно. Ама сега, нали.. Недей губи сънят от очите си, щото понякога, макар и много рядко, все пак и този метод сработва.

Колкото до ВД-то, ми... за никакъв xyй не става. Аз лично си ползвам една свръх охлаждаща хава, която ми помага в поне 80% от случаите.

Човекът е основна фигура в говедовъдството...
Не яж жълт сняг.... // Ганьоо.... , Ганьоо.... !!!
М. Бенатова - национален секс символ!
...И все-таки, лучшие внедорожники делают именно в России!
Только, почему-то на гусенечном ходу и с пушкой...

#9 RaptoR

RaptoR

Патриот

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 28533 posts

Posted 16 May 2017 - 17:07

Не награвяш ли с оня уред :moon: 

Птеромисира ще му дам един добре оглозган, набит с винтоверта винт и торба ластици, па ще проверя колко бира мога да изпия доде го развърти :laughing: 

Още нещо - чука за пържоли - no comment! :moon:  

B U L F O R U M POLICE
КУРАЖ ДРУЖИНА ВЯРНА СГОВОРНА - НИЙ НЕ СМЕ ВЕЧЕ РАЯ ПОКОРНА
THE ONLY THING NECESSARY FOR THE TRIUMPH OF EVIL IS FOR GOOD MEN TO DO NOTHING
We're machines...just like everything else in Nature
Вода не утоляет жажды. Я попробовал ... однажды
Коалиция анти-чалга

#10 gado

gado

hairball

• WRZRU Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9252 posts

Posted 16 May 2017 - 17:14

Когато се налага да разглабям двадесет годишна конична сглобка, добре спечена с нагар и буквално заварила се заради редовно темпериране, нагрявам. Хем до вишнево червено, и веднага след това рязко охлаждам оста. Друг е въпросът, че това са съвсем частни случаи и методът съвсем не е широко приложим.

Човекът е основна фигура в говедовъдството...
Не яж жълт сняг.... // Ганьоо.... , Ганьоо.... !!!
М. Бенатова - национален секс символ!
...И все-таки, лучшие внедорожники делают именно в России!
Только, почему-то на гусенечном ходу и с пушкой...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users