Jump to content
BulForum.com

CERT препоръчва всичко друго, но не и IE


Godfather

Recommended Posts

2.Уебдизайнерите правели сайтовете само за ИЕ

...

И ХТМЛ кода си е универсален,така че,сайт направен на чист ХТМЛ му е през ушите с какво ще го гледаш.

Наистина нито един екип който прави професионално изпипани сайтове не може да си позволи да ги прави само за един браузер, още повече че самите браузери са изравнени горе долу по възможности и работата не е толкова трудна. Тук трябва да отбележа че Mozill-ите следват стандартите по-стриктно от IE, то не че IE не ги следва ама има в добавка и измислени от m$ неща в него, които не се поддържат от други браузери и ги няма в никой стандарт.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Agarvaen - не съм съгласен и това си е че няма страници само за ie. и не знам какъв опит имаш с правенето на страници, но ако твърдиш че html се рендерва еднакво от всички браузери, явно не е голям. сори. иди прочети началото на спецификацията на html. там пише че се дават само насоки как трябва да се рендерне кода и почти никога не дават конкретно как.

 

а може би от самото начало трябваше да кажа това - за сигурността кой браузер ползваш има значение, но не голямо. то е като да сложиш някой да живее в непревземаема крепост. той ако е глупав и през ноща не си заключва вратата пак ще му вземат кесията.

 

а кой какви стандарти поддържа... всъщност наистина - беше казано тук колко е стар ie. и все пак и в момента е доста по-наясно с повече от css2 от половината други браузери.

 

а между другото много от "добавките" на microsoft са защото те изпреварват появата на стандарта. а в последствие когато вече има стандарт ie го поддържа и него.

 

а само за протокола - аз ползвам опера 95% от случайте. като се запъне обаче на някоя страница (мда нали няма страници само за ie) си пускам стандарта :-) (мале тва ще ядоса някой) - Internet Explorer

Link to comment
Share on other sites

Ми аз никъде не съм казал,че има страници само за ИЕ.Явно не си чел,както трябва.А за ХТМЛ-то:доколкото съм наясно,това е базовият език за уебдизайн и е заложен в ядрото на почти всички браузъри.Оставям настрана клонове като DHTML и XTML.

Link to comment
Share on other sites

Agarvaen - не съм съгласен и това си е че няма страници само за ie. и не знам какъв опит имаш с правенето на страници, но ако твърдиш че html се рендерва еднакво от всички браузери, явно не е голям. сори. иди прочети началото на спецификацията на html. там пише че се дават само насоки как трябва да се рендерне кода и почти никога не дават конкретно как.

 

а може би от самото начало трябваше да кажа това - за сигурността кой браузер ползваш има значение, но не голямо. то е като да сложиш някой да живее в непревземаема крепост. той ако е глупав и през ноща не си заключва вратата пак ще му вземат кесията.

 

а кой какви стандарти поддържа... всъщност наистина - беше казано тук колко е стар ie. и все пак и в момента е доста по-наясно с повече от css2 от половината други браузери.

 

а между другото много от "добавките" на microsoft са защото те изпреварват появата на стандарта. а в последствие когато вече има стандарт ie го поддържа и него.

 

а само за протокола - аз ползвам опера 95% от случайте. като се запъне обаче на някоя страница (мда нали няма страници само за ie) си пускам стандарта :-) (мале тва ще ядоса някой) - Internet Explorer

Интересен събеседник си ти май, я като си толкова отворен кликни на следния линк с ИЕ и после с Опера или там каквото искаш различно от него...

натисни тук

Link to comment
Share on other sites

Интересен събеседник си ти май, я като си толкова отворен кликни на следния линк с ИЕ и после с Опера или там каквото искаш различно от него...

натисни тук

 

Ами при мен нищо не става :) Не ми се отварят CD-тата, както може би се очаква. IE, Netscape и Opera нищо не стана. Защо ли???

Link to comment
Share on other sites

Ами при мен нищо не става :) Не ми се отварят CD-тата, както може би се очаква. IE, Netscape и  Opera нищо не стана. Защо ли???

Похвално за теб значи :) Но ми кажи какъв е този браузър, който може да ти отвори цд-то отдалечено?!

По-скоро срам и позор за понятието браузър е "ИЕ". И ми кажи също как се справяш с попъпите? Само не ми казвай, че използваш допълнителен софтуер за тази цел ! :devil

Link to comment
Share on other sites

:-) интересен събеседник съм, вярно е. ако искате да видите нещо работещо още идете на страницата ми в ftl - http://ftlbg.com/vsinc

 

(ще кажа че страницата ми от... доста години, вече не знам колко, е в "препоръчваме ви" на главната страница на ftl)

 

ама пак към темата - от там в dustbin и от там изберете ie crash. блокира ли при вас? тва го направих преди... поне една година - година и половина

 

edit:

 

ето и дирекния линк: http://ftlbg.com/vsinc/fyi/iecrash.html

 

а относно смешката дето си постнал за отваряне на CD- в момента не съм у нас а на гости у приятелката ми и не съм пипал pc-то въобще - с IE5 е без никакви ъпдейти. нищо не стана.

 

нищо не искам да кажа ddb - само показвам.

 

не се справям с pop-up-ите:-) маитап бе - имам си google бар. а и нали ви казах че съм с опера. само защитавам ie щото да се твърди че е лош е не много сериозно. всеки браузер си има проблеми

 

а блокира ли ie?

 

... аз не ползвам скин-ове - заемат памет а и класическия windows външен вид ме кефи най-много. firefox го имам още отпреди да се казва така :-)

Link to comment
Share on other sites

И с това се опитваш да кажеш, че...

 

PS Не отговори на въпроса за попъпите? А и какво ще кажеш за таббед браузинга?

 

PPS Айде пийс, че не ми е интересно да си говорим за "ИЕ". По скоро препоръчвам ти да си свалиш файърфокс и да поразгледаш екстенжъните му, както и има кожи, които правят доста интересен браузъра. Препоръчвам ти extension: All-in-one Gestures..А ако си и почитател на музиката: непременно FoxAmp :)

Link to comment
Share on other sites

аз ползвам Firefox 0.93 и нямам грижи ;) ( с всичките plugin-и естествено ) ov3rm4n мерси за Tutorial-a как да се сваля с FlashGet това ми беше единствения проблем ;) ,но сега го няма благодаря отново

Link to comment
Share on other sites

Нда , с IE CDто ми се отвори , а със Firefox не.

Но и аз не смчтам че IE е толкова зле колкото всички говорят.

Ако беше толкова зле , бече щеше да е изместен:)

Link to comment
Share on other sites

Нда , с IE CDто ми се отвори , а със Firefox не.

Но и аз не смчтам че IE е толкова зле колкото всички говорят.

Ако беше толкова зле , бече щеше да е изместен:)

 

Лошото е, че 90% от потребителите се уповават на тази "логика", независимо от сериозността на положението с IE :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Нда , с IE CDто ми се отвори , а със Firefox не.

Но и аз не смчтам че IE е толкова зле колкото всички говорят.

Ако беше толкова зле , бече щеше да е изместен:)

сложи всички plug-in-и и пробвай пак .. аз като сложих всичко до сега няма нещо което да не ми се е отворило ... даже имаше някой страници на IE при който ми се появяваха някви съобщения за error-и сега няма ..

Link to comment
Share on other sites

сложи всички plug-in-и и пробвай пак .. аз като сложих всичко до сега няма нещо което да не ми се е отворило ... даже имаше някой страници на IE при който ми се появяваха някви съобщения за error-и сега няма ..

 

Пич, ти въобще четеш ли постовете.

не става въпрос за отваряне на даден тип файл, а аз CD-rom-a.

plugin за отваряне на флопи да ти се намира случайно, а. :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам Mozila , IE много рядко , ама чак неможах да повярвам за т'ва CD :)

 

ама не мога да разбера какъв е толкоз проблема с това цд, просто малко vb-код.

това че може да се отвори цд-то, не значи че толкоз просто може да се накара машината да се самовзриви например. :woot :woot :woot

Иначе проблема с дупките в ИЕ си остава, аз също съм верен фен на Мозила/Файърфокс. :punk

Link to comment
Share on other sites

ама не мога да разбера какъв е толкоз проблема с това цд, просто малко vb-код.

това че може да се отвори цд-то,  не значи че толкоз просто може да се накара машината да се самовзриви например. :woot  :woot  :woot

Иначе проблема с дупките в ИЕ си остава, аз също съм верен фен на Мозила/Файърфокс. :punk

Проблемът всъщност е глобален, нали не мислиш, че проблемите на ИЕ свършват с отварянето на ЦД-то :) Помисли само, щом могат да ти отворят ЦД-то, какво ли още може да ти се случи :P

 

PS Едно време имаше едни вируси дето променяха напреженията и PC-то не само, че спираше да работи, но и се случваше да поизпуши малко ... :)

Link to comment
Share on other sites

Проблемът всъщност е глобален, нали не мислиш, че проблемите на ИЕ свършват с отварянето на ЦД-то :) Помисли само, щом могат да ти отворят ЦД-то, какво ли още може да ти се случи  :P

 

PS Едно време имаше едни вируси дето променяха напреженията и PC-то не само, че спираше да работи, но и се случваше да поизпуши малко ... :)

 

ddb, прочете ли последното ми изречение. Май не.. ..

за какви вируси говориш, ти ме прати в друга галактика.

Ако си бе направил труда да погледнеш сорса на тази толкова опасна страница

щеше да видиш (и може би да разбереш), че става въпрос за VB-скрипт, и че това изобщо не е неволно допусната грешка в експлорера. Просто даденият от теб пример не е съвсем точен.

пак повтарям - Ползвам FIREFOX

Link to comment
Share on other sites

ddb, прочете ли последното  ми изречение. Май не.. .. 

за какви вируси говориш, ти ме прати в друга галактика.

Ако си бе направил труда да погледнеш сорса на тази толкова опасна страница

щеше да видиш (и може би да разбереш), че става въпрос за VB-скрипт, и че това изобщо не е неволно допусната грешка в експлорера. Просто даденият от теб пример не е съвсем точен.

пак повтарям - Ползвам FIREFOX

Явно си от по-младото поколение закърмено с ЦС :) Става дума за 8 битовите компютри, точно при тях имаше такива вируси, но не мога да ти дам повече инфо, защото точно тогава наблягах на игрите, само че на каратека и лоуд рънър :)

Относно онази страничка за цд-то, мисля че никаде не съм споменал, че това е грешка в ИЕ...Просто идеята беше друга...

 

И накрая мога да ти кажа браво, щом използваш Файърфокс..Със сигурност този браузър има повече бъдеще отколкото ИЕ..

 

Успех в браузинга :P

Link to comment
Share on other sites

Явно си от по-младото поколение закърмено с ЦС :) Става  дума за 8 битовите компютри, точно при тях имаше такива вируси, но не мога да ти дам повече инфо, защото точно тогава наблягах на игрите, само че на каратека и лоуд рънър :)

Относно онази страничка за цд-то, мисля че никаде не съм споменал, че това е грешка в ИЕ...Просто идеята беше друга...

 

И накрая мога да ти кажа браво, щом използваш Файърфокс..Със сигурност този браузър има повече бъдеще отколкото ИЕ..

 

Успех в браузинга :P

 

//оффтопик

сигур съм точно от тва поколение, само дето съм патил от one-half.

е тогава (92-93) аз пък наблягах на бъзика(само дето нямаше VISUAL) отпред на осмиците в мегето. и болото ако си го спомняте.

by the way. съжалявам ако съм те засегнал, не съм те разбрал правилно

//офф

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Значи вече започна да ми писва от този IE 6 Постоянно някакви троянци и темподобни боклуци ми влизат в РС-то опитах се да си сменя браузера (Firefox,Opera) но не мога да свикна с тях .Проблема ми е следния някой може ли да ми препорача Браузер който да се доближава като IE по външен вид и да е на БГ за да мога свикна на него.Предварително благодаря за отделеното внимание :)

Link to comment
Share on other sites

Значи вече започна да ми писва от този IE 6 Постоянно някакви троянци и темподобни боклуци ми влизат в РС-то опитах се да си сменя браузера (Firefox,Opera) но не мога да свикна с тях .Проблема ми е следния някой може ли да ми препорача Браузер който да се доближава като IE по външен вид и да е на БГ за да мога свикна на него.Предварително благодаря за отделеното внимание :)

 

Приятелю, ако наистина ти е писнало от IE, трябва да се престрашиш да пробваш алтернативите.

Всичко, което прилича на IE на практика си е IE (разни шарени обвивки на IE) и проблемите си остават. Погледни в темата за firefox, там има изклюително много информация за какви ли не настройки, допълнения и т.н., нищо чудно да има някакъв екстеншън, който да докарва вида на лисицата до този на експлодъра :)

Link to comment
Share on other sites

Приятелю, ако наистина ти е писнало от IE, трябва да се престрашиш да пробваш алтернативите.

Всичко, което прилича на IE на практика си е IE (разни шарени обвивки на IE) и проблемите си остават. Погледни в темата за firefox, там има изклюително много информация за какви ли не настройки, допълнения и т.н., нищо чудно да има някакъв екстеншън, който да докарва вида на лисицата до този на експлодъра  :)

@Godfather ще послушам съвета ти и най-вероятно ще те премина кам Firefox защото гледам отзивите кам него се много положителни но ме интересува дали има някоя версия на БГ като за начинаещ не че не мога и на Английски но искам поне да разбера какви проложения има за да знам как да ги използвам пълноценно :)

Link to comment
Share on other sites

@Godfather ще послушам съвета ти и най-вероятно ще те премина кам Firefox защото гледам отзивите кам него се много положителни но ме интересува дали има някоя версия на БГ като за начинаещ не че не мога и на Английски но искам поне да разбера какви проложения има за да знам как да ги използвам пълноценно :)

 

Значи погледни в темата за лисицата. Мисля, че имаше нещо по въпроса, ако не - питай там и ще ти дадат съвет ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...