Jump to content
BulForum.com

Кой е най-сигурния начин да се стигне от Пловдив до Русе през зимата ?


georgekodinov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Отваря ми се едно ходене до Русе в началото на декември (е, то е до Букурещ, ама нейсе). Та се чудя кой е най-сигурния начин да мина балкана ? GPS-а ми дава Ст.Загора->В.Търново.

Дайте съвет моля ?

Струва ли си да заобикалям през София или проходите са достатъчно добре.

С една BMW 1-чка ще съм.

Link to comment
Share on other sites

Пловдив-Шипка-Търново-Бяла(там пътя е кенеф и е пълно с тирове,най -вече нощем)-Русе(пътя около митницата е в ремонт дано да се справиш).

Ако познаваше пътя=3часа и половина.

Ако спазваш знаците и ограниченията 4часа и половина.

Пътя е "хубав" за нашите стандарти,само около Бяла има лоша отсечка.

Пловдив-Калофер-някъде около Павел Баня имаше бензиностанция в ляво,завиваш на ляво и тръгваш към планината.Пътя ще те отведе до началото на прохода Шипка.

Много хаотично пища извинявай за кооето ,дано да съм бил от полза.

Лек път и не се ядосвай хора по пътищата всякакви.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за предложенията. Не забравяйте моля че става въпрос за през зимата. Шипка си е доста стръмна и горе на върха става мноого студено. За лятото няма да се замисля да следвам GPS-а, ама през зимата е друго :)

Link to comment
Share on other sites

Най-добре е през магистралата до Ст Зг послеоколовръстното на Ст Зг пътя за Казанлък, оттам Мъглиш, Прохода на Републиката, Търново,Бяла , Русе.

И спазвай ограниченията на всякъде, че моята книжка отлетя за Русе и стоя там 2 месеца и 200 кинта пътни и взеха полицаите, заради камера на

трилентов път с ограничение 50 аз минах с 94.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за предложенията. Не забравяйте моля че става въпрос за през зимата. Шипка си е доста стръмна и горе на върха става мноого студено. За лятото няма да се замисля да следвам GPS-а, ама през зимата е друго :)

Шипка е най - поддържаният проход зимно време. Пътят от Пловдив до прохода е перфектен. Изцяло нов е.

Link to comment
Share on other sites

не знам дали е най-подържания,но лятото там съм минавал по час в едната посока...зимата не ми се мисли с колко ще се влачат тировете,ако изобщо минават оттам,но при моя случай колоната пъплеше с 30

Link to comment
Share on other sites

не знам дали е най-подържания,но лятото там съм минавал по час в едната посока...зимата не ми се мисли с колко ще се влачат тировете,ако изобщо минават оттам,но при моя случай колоната пъплеше с 30

 

което пак е по-късо и по-кратко от разходка през София.

 

прохода на републиката ли го бяха ремонтирали в трилентов? може би него ще го чистят тази година по-добре.

 

и въобще кой ще се наеме да предскаже климатичните условия за толкова далечен ден и то за толкова голямо разстояние? военните май го правят, но си плащат доволно скъпо, а и сами не си вярват, щото си дават 60-65% вероятност да познаят.

Link to comment
Share on other sites

Най-добре е през магистралата до Ст Зг послеоколовръстното на Ст Зг пътя за Казанлък, оттам Мъглиш, Прохода на Републиката, Търново,Бяла , Русе.

И спазвай ограниченията на всякъде, че моята книжка отлетя за Русе и стоя там 2 месеца и 200 кинта пътни и взеха полицаите, заради камера на

трилентов път с ограничение 50 аз минах с 94.

 

Оф имал съм подобни проблеми,казвам им че съм си забравил талона и не го давам.Много колеги лятото са им взимали талоните по пътя за морето през последните години и после им ги губят,след което следва разкарване до там и т.н.(мн.пари заминават),та тарикатлъка е не си даваш талона слагат ти 10 лв допълнително към глобата но няма разкарване из България за да си оправяш бакиите.

Шипка през най лютата зима дори е отворена и поддържана ,освен ако не си още със летни гуми тогава ти пожелавам късмет през магистралата и София . Да не те спипат че караш със криминални гуми.Не се плаши от Шипка сега е разширена и е като магистрала можеш и скорости да развиваш нагоре-надолу( в такива случаи настъпваш педала и викаш "алах акбар").

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съветите. Ще карам както GPS-а препоръчва през прохода на републиката. Надявам се че са ми добри зимните гуми: michelin 16-ки. Не съм толкова луд да тръгна с кола със задно предаване посред зима през две планини (всъщност крайната цел ми е Брашов) без добри зимни гуми.

За ограниченията: по принцип на дълъг път винаги спазвам ограниченията. круз контрола върши перфектна работа че иначе човек се увлича.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...