Jump to content
BulForum.com

Новини на турски език!!!


don_anton

Recommended Posts

Новини на турски ще има, защото народа спи а малцинствата действат.

Новини на турски ще има, защото сме свикнали само да се мръщим и

нищо да не правим.

Новини на турски ще има, защото ако голямата част от обществото

иска да направи нещо по въпроса и си слага главата в торбата, то

останалите и да им се иска, няма да го направят :angry: !

 

Това важи за всеки един обществен въпрос.

 

P.S. bTV се стреми да бъде национална телевизия и го постига бих

казал много успешно. Затова ако на някой не му харесва си има специ-

ализирани канали(филмови, музикални и т.н.).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Аз лично изтърпявам 5-минутните турски новини.Като български граждани и данъкоплатци имат право на такива новини!

Link to comment
Share on other sites

Момчета, новините лично на мен не ми пречат. Да не говорим, че са идеално замазване на очите на тъпите европийски правозащитници, защото хем са голяма пушилка, хем на практика не са нищо ;) .

Но при тях номерът е друг - те просто нарушават конституцията, в която пише кой е официалният език в държавата. Тоест в ДЪРЖАВНАТА телевизия може да се говори само на официалния език. Ако някой иска да си направи частен канал - моля, ако иска да си го води на суахили - няма проблеми. Но за другото си има закони, които трябва да се спазват.

Между другото тоя тъпанар Здравко направи нещо ужасно гадно - в момента ние с нашите сънародници турци вече се гледаме накриво. И може някъде кавга, че и нещо по-сериозно да стане. Да еба и глупака. И всичко това заради тъпоумието му.

За добро или лошо се е случило да живеем заедно, трябва ли разни тъпанари да ни пречат !????? Бахти държавата, майна, щом такива имбецили изплуват и командват. Ей заради това не искам децата ми да растат тука, защото ще са им началници децата на Здравко Зафиров.

Не знам дали е бил прав за правителството на Ямайка Боб Марли, но нашето НАИСТИНА е майтап. Не майтап, а жив ташак, както казваше един мой приятел.

Link to comment
Share on other sites

Аз сам твардо ПРОТИВ новините на турски език.Та това "Е БЪЛГАРИЯ" нали?

Когато в Турция почнат на балгарски може НО ТОВА Е НЕВАЗМОЖНО :sick

Link to comment
Share on other sites

Но при тях номерът е друг - те просто нарушават конституцията, в която пише кой е официалният език в държавата. Тоест в ДЪРЖАВНАТА телевизия може да се говори само на официалния език.  Ако някой иска  да си направи частен канал - моля, ако иска да си го води на суахили -  няма проблеми.  Но за другото си има закони, които трябва да се спазват.

A ще ме извиняваш-"Официален" език не означава ,че в държавната ни телевизия трябва да се говори само на български! Това има значение най-вече за издаването на официални документи .А новините на БНТ по смисъла на закона не са официален документ!телевизията не е официална медия!!! Виж ако вземат да пишат примерно "Държавен Вестник" на турски-ей тва е проблем ;)

Link to comment
Share on other sites

Rano ili kusno shte si zaminat. Protiv konstituciqta sa. Nqma go nikade po sveta tova. Ako iskat d aima novini na turski da si napravqt sobstvena 4astna televiziq i tam da si govorqt na kakavto iskat ezik, no tova e nacionalnata media, na neq e zaduljitelno da se govori na mai4enq ezik.

Link to comment
Share on other sites

Rano ili kusno shte si zaminat. Protiv konstituciqta sa. Nqma go nikade po sveta tova. Ako iskat d aima novini na turski da si napravqt sobstvena 4astna televiziq i tam da si govorqt na kakavto iskat ezik, no tova e nacionalnata media, na neq e zaduljitelno da se govori na mai4enq ezik.

e za tva stava6e duma ne sam protiv turcite no kato iskat novini na turski da si pravqt televiziq da si gledat novini ne v nacionalniq efir na bgriq da se govori na turski i vseki 4istokraven bgrin da trqbva da 4ete subtitri ako e izpusnal emisiqta na bg !

Link to comment
Share on other sites

e za tva stava6e duma ne sam protiv turcite no kato iskat novini na turski da si pravqt televiziq da si gledat novini ne v nacionalniq efir na bgriq da se govori na turski i vseki 4istokraven bgrin da trqbva da 4ete subtitri ako e izpusnal emisiqta na bg !

По-добре 5 минути в националната ТВ(т.е. контролирани) от колкото цяла турска програма,където не се знае кво ще си плямпат и агитират :)

Link to comment
Share on other sites

Принципно съм против новините на турски език :angry1 но след като прочетох предните постове и най вече този на "ov3rm4n" смятам, че е абсолютно прав и се присъединявам към неговото мнение :)

 

PS:Не че искам да съм "контра" но незабелязвате ли, че хората, които най много "плюят" всичко що не е българско или е антибългарско(новините на турски, турски паметник на Шипка .....и т.н.) продъжават да пишат на ШЛЬОКАВИЦА :angry1 :confused :evil

Link to comment
Share on other sites

против много ясно !

ама какво да се прави те от Българската Национална "Телевизия" всички са еврей и турци.Там всичко е толкова мизерно и скапано че това е нормално за тях.Лошото е че точно тая "телевизия" се води като национална :angry: . НоваТВ или бТВ е много по добър избор.И ако се направи допитване с цел смяна(незнам дали изобщо е възможно) на националната телевизия или бТВ или НоваТВ ще спечели .

Link to comment
Share on other sites

nqma kak btw i novatv da stane nacionalna vse pak te sa 4astni tv kompanii sas pokritie v cqlata strana no vse pak ne sa na darjavata

no tam sam siguren 4e nikoga nqma da ima glupost kato novini na turski ili ne6to podobno

Link to comment
Share on other sites

Така, принципно съм против новините на турски, но мисля, че трябва да ги има, някои хора по-горе изброиха защо.

Ама сега като толкова се напъвате за български език и ......защо пишете на ЛАТИНИЦА БЕ и не ми разправяйте, че това било друго. В началото когато имаше проблеми с разчитането на кирилица и.....ок. Но сега какъв е проблема?

Пишете си на кирилица защото: 1. Намираме се в България и си имаме АЗБУКА

2. Защото е истинско мъчение да четеш някой по-дълъг пост на латиница

3. Това е следсвие на 2. Неуважение към другите е да се пише на ЛАТИНИЦА (с една дума на мен ми е по-лесно да си пиша така, пък какво ме е** другите лесно ли им е да го четат)

И мисля, че в правилата на форума би трябвало да фигурира и това да се пише само на кирилица и постовете на латиница да се трият.

 

П.П. Нека никой не ме разбира погрешно, нито искам да обидя някой, нито се заяждам, ама нали все пак става дума за официален език и за това ние в България ли сме или не. Е?

Link to comment
Share on other sites

Нека не започваме отново, pls! Има си теми за кирилицата vs. латиницата. Ако ще обсъждате пак тоя въпрос, пренесете се там. Тая тема е за друго.

Link to comment
Share on other sites

въпросът с писането на кирилица е обсъждан страшно мноого пъти. дори се сложи бутон за конверсия от латиница на кирилица. к'во повече искате??? не било удобно да се пише на кирилица, ти го напиши на латиница пък после джитни бутона и си оукей! според мен работата е това, че хората не мога да пишат правилно на български и се оправдават с писането на латиница, т.нар. "шльокавица".

Link to comment
Share on other sites

аз лично мога да пиша и по двата начина еднавко добре просто казвам зависи ако имам няква работа в някой саит и пиша на английски не си сменям езика за форума ако пак пиша на бг си продалжавам с бгто ЗАВИСИ

Link to comment
Share on other sites

da az sam edin ot tqh i nqma da spra taka sam si sviknal na bg pi6a samo nqkade kadeto e zadaljitelno i spored men tuk trqbva da stana zdaljitelno sa6to 4uda se 6to o6te ne e !

Ето това е един от основнитени недостатаци :bgrin: защо трябва да правим нещо само, когато е задължително :confused дайте да направим нещо, защото така е правилно е не защото е задължително :) все пак да говорим(плюем) някой или нещо е най лесно :bgrin: нека видим първо себе си и започнем промяната от там.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...