Jump to content
BulForum.com

Въпрос относно памет и процесор


platis

Recommended Posts

Скоро мисля да си закупувам ново ПС с процесор i5-750. Гледам, че паметта му е 2х ДДР 3 - 1333 и се питам има ли смисъл да му взимам ДДР3 1600 РАМ или 1333 ще е достатъчно. Също така сега като му сложа 2х4гб в бъдеще ако му добавя още 2х4 примерно ще има ли проблем?

Link to comment
Share on other sites

Ако ще клокваш, взимай 1600, и гледай таймингите!

Ако няма да клокваш-1333 и свиркаш.

А колко памет поддържа дъното и дали ще "носи" 8GB си пише на страницата на производителя му.

Няма как да знам какво е дъното, колко слота за памет има и колко памет може да носи.

Link to comment
Share on other sites

Ами той както е задал въпроса, дали процесора ще носи на 16ГБ РАМ - да, процесора ще носи :laughing: . Ще понесе и 1000 пъти по толкова, ако това питаш :rolleyes: .

За рама, взимай 1333 и не се тормози с глупости и клокове. Разликата надали ще я усетиш в реална работа, освен ако не се занимаваш професионално с клок или с рендене или нещо, което ще изцежда всичко от рама поне по няколко часа дневно и всеки МХЦ да ти е важен.

Link to comment
Share on other sites

Така и така съм почнал направо ако му се занимава на някой да помага. ПСто мисля да го ползвам за игри, филми и онлайн покер. Дъно мисля да му взема с 16 гб макс та затова сега искам 2х4, а за в бъдеще евентуално още толкова. Четох, че някой процесори работят по-добре с три канала памет (примерно АМД2 х3), а i5 с дву канална. Въпроса ми беше по-скоро дали с 4х4 процеосра ще работи по-добре от колкото с 3х4. За клокване сега не съм мислил, но четох, че този процесор може да се направи да работи на 4Гхц, но за игри не мисля, че за момента е нужно.

 

Друг въпрос е дали може да ми препоръчате нещо по-добро ot 1TB SATA 3 64MB за 160 лв.

 

Видео мисля да взема НД 5750 с перспектива за вбъдеще да направя CrossFire с още една такава (заедно с допълнителното РАМ) когато игрите вече няма да са това което са в момента. Та да ми предложите някое дъно с два PCIE x16 слота за i5 с поддръжка на SATA III (по възможност до 250лв), че не ги разбирам много работите, а по сайтовете не на всички дъна са написани всички портове или по колко броя са. И i5 въобще добре ли е за Crossfire или да предпочета Phenom II 955. Но наистина си бях харесал интелския процесор.

 

Мерси за обърнатото внимание и помощ.

Link to comment
Share on other sites

...

За рама, взимай 1333 и не се тормози с глупости и клокове. Разликата надали ще я усетиш в реална работа, освен ако не се занимаваш професионално с клок или с рендене или нещо, което ще изцежда всичко от рама поне по няколко часа дневно и всеки МХЦ да ти е важен.

Разликата от овърклок се усеща доста яко - моя I5-750/бокс с дъно GB P55-USB3 и РАМ 2х2ГБ@1333 се клоква без проблем до 3.8GHz, a RAMа тръгва на 1800. По нагоре не съм го пробвал на колко ще откаже. Така си вдига до 55С с неговото си охлаждане, само се чува някакво цвърчене откъм паметта май. Но работи напълно стабилно с 3ГБ база данни и SRV2008/MSSQL2005.

Link to comment
Share on other sites

Значи засега съм се прял на:

МВ: GB P55A-UD3

CPU: i5-750

VG: ATI-Radeon HD 5750

HDD: WD Caviar Black Sata 6gb/s 64MB

RAM: A-data 2x4 GB 1333Mhz (нещо не виждам предлагане в нито една фирма на единична платка на 1600)

 

Захранване от 550W достатъчно ли ще е и трябват ли ми допълнителни вентилатори ако няма да го клоквам?

Link to comment
Share on other sites

Значи засега съм се прял на:

МВ: GB P55A-UD3

CPU: i5-750

VG: ATI-Radeon HD 5750

HDD: WD Caviar Black Sata 6gb/s 64MB

RAM: A-data 2x4 GB 1333Mhz (нещо не виждам предлагане в нито една фирма на единична платка на 1600)

 

Захранване от 550W достатъчно ли ще е и трябват ли ми допълнителни вентилатори ако няма да го клоквам?

 

 

Да достатъчно ще е,ако не си вземаш куче марка (китайски измамник).Допълнителните вентилатори не са задължителни,но са желателни - с тях има по-ниски температури в кутията на компютъра,и фалове от прегрят компонент са по-малко вероятни.

Link to comment
Share on other sites

Значи засега съм се прял на:

МВ: GB P55A-UD3

CPU: i5-750

VG: ATI-Radeon HD 5750

HDD: WD Caviar Black Sata 6gb/s 64MB

RAM: A-data 2x4 GB 1333Mhz (нещо не виждам предлагане в нито една фирма на единична платка на 1600)

 

Захранване от 550W достатъчно ли ще е и трябват ли ми допълнителни вентилатори ако няма да го клоквам?

Лично аз съм фен на Intel, но ако си с ограничен бюджет по-добре Phenom.

А сокета на i5 вече скоро ще умре, имай го предвид.

В бъдеще просто няма да имаш процесори за ъпгрейд за този сокет.

Ако ще е i процесор, да е i7, не i5

Link to comment
Share on other sites

Както казах ще го ползвам най-вече за игри, така че процесора не смятам да го сменям, най-много оувъклок след време. Най-много ще го тормозя предполагам с Покер тракера (PostgreSQL Database 3,5GB ми е в момента) но мисля, че няма да има проблем. Ъпгрейд ако има ще е допълнително РАМ и второ видео.

 

Иначе бюджета съм го измислил 1500 лв. Другата седмица ще ходя да видя колко ще излезнат работите и ако е до 1400 може да заменя видеото с GTX 460 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...