Jump to content
BulForum.com

Страхувате ли се от смъртта и защо???


erotevmenos

Recommended Posts

...и ултра бърз бостъп до интернет!  :woot  :P  :D

samo deto portovete za IRC i ICQ i sqkvi 4at programki sa blokirani :) sushto taka e ograni4en i sqkuv upload. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

da. i da se strahuva6 e normalno za6toto nikoi ne se varnal da kaje kakvo e i nikoi ne znae. strahuvame se ot neznanieto... Jiveite si jivota i ne mislete za smurtta. pro4etete mi podpisa.

Link to comment
Share on other sites

Alien® е прав, човек се страхува от това което не разбира, а смъртта е едно от тези неща (а те всъщност са доста на брой). Така че е съвсем нормално да се страхуваш от нещо неизвестно като смъртта. Страха донякъде идва и от въпроса, който всеки неминуемо си задава - "И после какво?" "Дали ще ида в Рая или в Ада?" "Или просто ще престана да съществувам?" (което за мен е най-вероятно). Така че да - всеки се страхува от смъртта и на тези смели пичове който казаха, че не се страхуват искам да кажа: Осмислете въпроса преди да постнете мнение, защото страха от смъртта е неизбежен, той е вроден в човешката природа и от него не може да се избяга. Дори и тези смели бънджи скачачи и разни други екстремни типове се страхуват от смъртта. Именно доближаването до смъртта качва адреналина, та затова тези хора го правят, те не са безстрашни, те също се страхуват, но използват страха си за удоволствие B)

Link to comment
Share on other sites

Смъртта си е част от живота. По-точно - неговия край.....поне под тази форма, която познаваме. Старата с косата идва рано или късно и винаги е точно навреме. Тя си върши нейната работа, а докато дойде нека и ние си вършим нашата, вместо да си правим страхове! :ghost

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е какво е чувството когато умираш-сигурно никакво :rolleyes:.Ставаш студен и изведнъж не можеш да си поемеш дъх и ПУФ- :wir :ghost.Гадно , но неизбежно

Link to comment
Share on other sites

смъртта не ме притеснява, по простата причина, че няма да я избегна. тя да му мисли, аз имам да живеч един цял живот!

Link to comment
Share on other sites

Мен също ме е страх от смъртта защото незнам какво следва и имам подозрения че нищо не следва (просто изчезваш и повече немислиш , невиждаш и нечуваш ) и дори няма да разбереш кво ша стане с човечеството , земята , вселената ... :(

Link to comment
Share on other sites

dali se strahuvam li.. razbirase.. no ne si gubq (pak i go nqmam) vremeto prekarvaiki go misleiki kak shte stane koga,kade,zashto..

 

Viper ama hi4 nqma da razberesh ot kade ti e doshlo :)

Link to comment
Share on other sites

spored men ne trqbva da se strahuvame ot smyrtta.vsi4ko koeto e pisano da stane-6te stane rano ili kasno!Rai...ili...Ad...kakvo zna4enie ima?!taka i ili ina4e nqma da sa6testvuva 4oveka!

/offtopic vqrvate li v preragdaneto?

Link to comment
Share on other sites

Не, не се страхувам. Не се страхувам и да умра утре. Не ми пука особено. На приятелите ми вероятно повече им пука за мен, не знам.

Link to comment
Share on other sites

Не, не се страхувам. Не се страхувам и да умра утре. Не ми пука особено. На приятелите ми вероятно повече им пука за мен, не знам.

Вярно си е. Стига да не се мре при страхотни мъки, не би трябвало да е страшно. Въпреки че понякога се замислям над въпросите за живота смъртта и за света... и се чудя имат ли такива мисли почва у нас :P .

Link to comment
Share on other sites

Не, не се страхувам. Не се страхувам и да умра утре. Не ми пука особено. На приятелите ми вероятно повече им пука за мен, не знам.

moje i da ne ti puka no e jalko 4ovek da si pogubi jivota prejdevremno :confused

Link to comment
Share on other sites

Tq smyrtta kato mu dojde vremeto idva i ne pita. Vqrno e. No za6to trqbva da se strahuvame ot neq ?!?!? Az vikam da si jiveem jivota,pyk kato mu dojde vremeto togava da mu mislim. Predpo4itam da umra izjivql jivota si, otkolkoto da umra i da syjalqvam 4e ne sym napravil ne6to :punk

Link to comment
Share on other sites

Ако си умра по нормалния начин, предполагам, че това ще бъде като да си легнеш вечер и просто да няма сутрин. Не мога да възрпиема смъртта, но има време и за това. В крайна сметка всеки си отива, рано или късно. И остават още няколко милиарда, които ще си задават този въпрос след мен.

Link to comment
Share on other sites

Ne se strahuvam ot smurtta kato iz4ezvane ot tozi svqt.... T.e. ne me e strax 4e utre moje da me nqma. Strax me e ot samiq proces, t.e. dali 6te me boli i t.n... 6toto nqmam golqmo jelanie da umra v muki....

No puk ot druga strana predpo4itam da umra predi da se prevurna v izkufqla babka.. 6toto i tva nqkoga stava.....

Link to comment
Share on other sites

mi strah me e razbira se!!NO ne ot bolkta ili 4e ve4e (moje bi)nqma da sa6testvuvam ili ot neizvestnostta,a 4e 6te izgubq tolkova mnogo a imenno:priqteli,semeistvo,lubim 4ovek.Ako gi nqma6 za6to da se strahuva6--daje to4no obratnoto!!!

Link to comment
Share on other sites

e 4e mnogo qsno 4e me e strah ot smarta.. ama to4no tozi strah me podtikwa da jiweq jiwota si max dobre.. 6toto posle no idea kwo me 4aka.. t.e 2-ri 6ans nqma.. ili kakto se kazwa smarta e edinstwenoto sigurno ne6to na tozi swqt:)

Taka 4e ostawete mislite za smarta na neq nqma kwo da i berete grijata.. tq taka ili ina4e 6te si doide:) mislte za jiwota:) i kakwo moje da naprawite s towa koeto pritejawate.. :punk

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да се страхува ме от смърта,макар че тя е неизбежна.Раждаме се,живеем и умираме,нещо нормално и необратимо.Колко е гаден живота!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...