Jump to content
BulForum.com

Страхувате ли се от смъртта и защо???


erotevmenos

Recommended Posts

Извинявайте че поствам само такива теми , но са интересни според мене.този път съм избрал малко по-неприятна тема.страхувате ли се и защо.Питам защото все някога ще си отидем от този свят но някои хора просто не могат да повярват че това ще им се случи, а на други не ги интересува кога ще стане или пък как.Аз се страхувам от смъртта, защото ще изгубя толков познати.Само недейте да смесвате в темата за Рая и Ада.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
някои хора просто не могат да повярват че това ще им се случи, а на други не ги интересува кога ще стане или пък как

А трябва ли? Защо да си пропиляваме миговете живот с мисли за смъртта?

Link to comment
Share on other sites

Няма начин човек да не се страхува от смъртта,във всяко живо същество е заложен този страх,това е инстинктът за самосъхранение.Когато бях автомонтьор на 2-3 пъти се разминах на косъм.Тогава човек си прави равносметка,преподрежда приоритетите си.Разбираш колко много неща има да свършиш и да кажеш.Но за мене по-страшно е здрвето и животът на някои други хора,особенно на приятелката ми,нищо че сега е вече бивша.За мен животът свършва когато свършат алтернативите т.е. възмовностите за избор пред мен.

Link to comment
Share on other sites

Случвало ми се е да съм на крачка от смъртта

и на мен ми се е случвало и не е особено приятно

 

не се страхувам от кво да се страхувам ? рано или късно ще се случи.Колкото по-късно толкова по-добре ;)

Link to comment
Share on other sites

Живейте за момента не мислете за смъртта, рано или късно всички си отиваме. Въпроса е ако (като) умрем поне някой да си спомня за нас.

Link to comment
Share on other sites

Ноу Фиър-така или иначе ще умра някой ден.Каквото е писано това ще стане.все едно да се стррахувам,че накой ден ще имам деца

Link to comment
Share on other sites

Не знам мен дали ме е страх,но определено ми е интересно какво се случва като умреш :confused .Не казвам обаче,че съм нетърпелива да разбера де :) Така или иначе ще се случи.А дотогава ......да използваме това което имаме :D

Link to comment
Share on other sites

Hora twa sa mi liubimite temi... :punk :punk :punk

Ta az msiql 4e smyrta e 4erniq angel koito ni otvejda do edna ot 2-te porti Ada ili raq... Tq e klu4a mejdu 2-ta svqta Materqlnoto w koito jeveem nie i Duhovnoto w koito se namirat 2-te carstva - na bezgre6nite i na prokylnatite i sygre6ilite..

Ot smyrta spored men ne trqa da se strahuvame - Towa e edinstvenoto neizbejno ne6to !

Az misql 4e ne trqa da se da se boim ot ni6to... za6toto dqvola to4no s tva kontrulira sveta a imenno s STRAHA...

razbira s ei az sym podvlasten na nego... az se strahuvam ot bolkata .. t.e. koato umiram da nqma bolka !

tuk e momenta da napi6a 1 misyl koeto men li4no mn mi haresva :

 

За всичко, което е трябвало да се помолим...

а не сме,

за думите, които е трябвало да изречем...

а не сме изрекли,

за делата, които е трябвало да извършим...

а не сме,

... те моля, Всевишни,за прошка.

И там аз виждам моя баща...

И там аз виждам моята майка...Mоите братя и сестри...

И там аз виждам... моите предци.

И те ме викат...

Те ме призовават, да заема мястото си сред тях.

Сред светлите чертози на Валхала,

където...

вечен живот...

чака храбреците.

Реплика от 13-тия войн

 

SHhhhHhhh hora ne sym ot sekta !

Mnenieto si e li4no moe !

Link to comment
Share on other sites

Еми аз лично се страхувам, но ако седна да мисля как и какво може да ми се случи, ще си пропилея късия живот...

Смъртта е част от живота, а живота е една много малка част от съществуването.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ще отидем във вечните ловни полета.Но не се притеснявайте и там има компютри.Всеки получавал всичко ми каза един приятел :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Няма за какво да се срахуваме от смъртта ...рано или късно всеки своя гроб намира... Неизбежна е !!! По-важно е как сме изживяли този живот и какво сме оставили за поколенията напред защото всеки умира само спомена остава за това по-добре да се постараем да оставим нещо за поколенията напред така че да ни помнят и то с добро защото и Сталин и други подобни боклуци всеки ги знае обаче кел ти файда като няма преклонение и уважение.

Link to comment
Share on other sites

smartta si e smart. ne moje, nqma kak. no ne se znae sled vreme. hahaha da vajnoto e da si vesel .moga da kaja samo badete 6tastlivi vajen e momenta, no mislete i za bade6teto ina4e ... osnovnoto e : smiling, :D having fun i t'va ee!!

Link to comment
Share on other sites

Като гледам доста хора не се страхуват от смърта в тоя топик.Това е така (не съм го измислил аз !!!) защото ви се струва,че ще е след н-броя години когато вече сте престарели и искате сами да се отдадете на вечен покой.Да но ако знаете,че смърта ще дойде утре ?Или по-лошо днес ?Тогава ???И ако те завари в такъв момент (който почти винаги е неподходящ) който не сте казали на хората,че ги обичате ?Че повече няма да усещате тази (сладка)болка след като са наранени чуствата ви!Всички се страхуваме от смърта,но пак ще кажа ВСИЧКИ СИ МИСЛИМ ЧЕ ТЯ ЩЕ ДОЙДЕ след огромен период от време,което човешкото съзнание възприема като НИКОГА !!!

 

(пропоръчителни филми Последен изход 1 и 2 )

Link to comment
Share on other sites

като му доиде времето да се срещна с The Grim Reeper тогава ще му мисля а то рано или късно ще се случи макар че гадничко

Link to comment
Share on other sites

Много смели хора бе.Смърта била неизбежна еми много ясно ама понякога идва когато наи малко очакваш.И в този момент когато съзираш възможността живота ти да свърши,че последния ти дъх е близо тогава в теб се събужда жаждата за живот с неподозирана сила подхранвана от инстинкта за самосъхранение и тогава всякаква логика губи смисъл..Няма живо същество което не се бои от смърта.

Link to comment
Share on other sites

men sa6to me e strah ot smarta za6toto neznam kakvo shte se slu4i i sa6to m e strah ot 2-ta metra pod zemiata i 4erveite  :cry

Гарантирам ти, че тогава няма да ти пука! Или поне шансовете да те заровят жив са минимални, но пък това е извън контекста на темата ;)

 

 

Прекалено малко време ще живея, за да се страхувам от смъртта!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...