Jump to content
BulForum.com

Страхувате ли се от смъртта и защо???


erotevmenos

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Не ме е страх от смъртта,но знам ,че това е така,защото съм млада,защото знам,че сега вероятността да умра е по-малка,като разбира се изключим нещастните случаи(да чукна на дърво).Но знам също,че дядо ми се страхуваше адски много точно преди да почине,защото когато си на 80 и усещат,че максимум 10 години ти остават и няма мърдане...тогава е страшно.Неизбежността на смъртта е нещото ,което я прави хем за страх,хем за смях.Защото алтернатива няма...Въпроса е как и кога.А това вече е съдба.Май... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
HMmm  awe za6to tqra da se strahuwam ot ne6to koeto e neizbejno... prosto se primirqva6 i go obgry6ta6 s 6iroki obqtiq ...

Neizbejno idava i to s mn byrza skorost !  :bgrin:

Така е!Но зависи и по какъв начин ще посрещнеш смъртта.По-добре е да умреш от старини в леглото,отколкото да те заколят,да се удавиш или нещо подобно(гадно). :ghost :devil :ghost

Link to comment
Share on other sites

Mai nai-vajnoto e KAK 6te izjiveesh jivota si,a ne kak 6te umresh?Mnogo se pritesnqvate za tova kak 6te svarshite,dali 6te boli,a ne se zamislqte dali naranqvate nqkoi ili dori sebe si prez vremeto,kogato jiveete...

Link to comment
Share on other sites

От смъртта не се страхувам, дори напоследък я желая. Когато зная ,че тя идва не аз ще се страхувам, а тялото ми... И то този страх няма да е обикновен страх - целият ще се треса , студена пот ще избие по челото ми , очите ми ще загубят фокус , крайниците ми няма да се подчиняват ... Но всичко това е без значение, защото в този момент Смъртта не е мой враг , а по-скоро мой приятел. Не знам кога ще дойде и къде ще ме завари, но се надявам да е по-скоро... След време може и друга песен да запея , но в момента ми е все тая.

Не от собствената си Смърт се страхувам , а от Смъртта на моите роднини и приятели - едно е да знаеш ,че си отиваш от този свят - тогава имаш надежди и мечти за след това, съвсем друго е да виждаш как най-близките ти хора си заминават, оставяйки те празен като консервена кутия. От това трябва всички да се боят , не от собствената си смърт ...

Link to comment
Share on other sites

Ако Господ чете този форум, искам да му отправя една молба. Искам да не науча за собствената си смърт.

 

Хрумвало ми е, че има такива истинки щастливи хора, които минават гратис и не разбират за собствената си смърт. Начините за това са много - например един хубав масивен инфаркт. Неслучайно наричат инфаркта царска смърт. Тогава човек на практика е вечен. Живееш си и не разбираш кога всичко е свършило. Както не разбираш кога си заспал пред ТВ. Това искам за себе си. Пък колкото дни ми са отредени тук, ще ги изкараме. Аз в казарма съм бил та един живот ли :-)

 

В заключение един виц. Две бебета си говорят в утробата на майката:

- Мислиш ли, че има живот след раждането?

- Не знам. Никой не се е върнал от там за да разкаже.

 

 

Чаро

Link to comment
Share on other sites

Извинявайте че поствам само такива теми , но са интересни според мене.този път съм избрал малко по-неприятна тема.страхувате ли се и защо.Питам защото все някога ще си отидем от този свят но някои хора просто не могат да повярват че това ще им се случи, а на други не ги интересува кога ще стане или пък как.Аз се страхувам от смъртта, защото ще изгубя толков познати.Само недейте да смесвате в темата за Рая и Ада.

 

imash pravo da postavqsh temi koito te valnuvat.Iskash da razberesh kakvo mislqt horata otnostno tvoite temi.Se pak tova e forum i sqka tema e dobre doshla stiga da ne se e povtorila ili da ne e obsujdana ve4e.

 

 

 

Kakto se kazva v edna kniga " Koleloto Ta4e taka kakto samoto to pojelae"

 

demek Ako e pisano da se slu4i shte se slu4i. A dokato se slu4i grabete s pulni shepi ot jivota i mu se naslajdavaite

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...