Jump to content
BulForum.com

MAC Адресиране


solan

Recommended Posts

a moga li da izpolzvam internet-a na priqtel pri vzaimno saglasie?

i ako e pozvoleno mojete li da mi kajete kak stava?(za mnogo kratko vreme e)

(Imam kabelen modem)

 

Защо ти е кабелен модем? Споделянето на интернета става с рутер (готова машинка за около $40 или старо PC с инсталиран и правилно конфигуриран linux). Зад рутера могат да се закачат неопределен брой машини, които да си споделят трафика от кабелния модем.

Link to comment
Share on other sites

Aма сте едни... човекът питаше как да си смени MAC-а пък вие вече го обвинихте в крадене на интернет... Все едно това е единствения начин да навредиш на evrocom.net :devil

Link to comment
Share on other sites

:blink:

az te pitam dali moga i dali e legalno

(priqtelqt mi e na 1km ot men)

по принцип може.

просто всеки път се обаждаш на съпорта и си диктуваш собствения МАК-адрес и те прехвърлят абонамента на него. после твоя приятел като му притрябва пак се обажда пък той и така докато им писне на тея от съпорта :D

то хубаво да флашнеш мрежаовата платка и да запишеш неговия МАКадрес (да предположим че можеш и успееш), но остава разликата във модемите - айде да речем че решите да разхождате един и същи модем напред-назад межуд двамата. Тогава пък остава да се провери дали не сте на различни входни точки към мрежата на ЕК и следователно ИП-тата са от различни зони, щото тогава става дълга и широка.

а иначе в най-общи линии е незаконно споделянето на интернета, защото не вярвам да имаш лиценз за продажба на услугата "доставка на интернет". Ма тва вече са вятър-работи.......

Link to comment
Share on other sites

:blink:

az te pitam dali moga i dali e legalno

(priqtelqt mi e na 1km ot men)

Ми кво те интересува дали е легално, като е с негово съгласие тои няма да се оплаче.

А също незнам как точно работи мрежата на Евроком ,но на Телекабел не описват Мак адреса на Лан картата а само този на модема(Тъй като се сменя по трудно).А що се отнася до Cable Modeм Uncaping ,тва е една доста лесна процедура , но не се захващаите с това защото ако ви надушат от Евроком ще стане лошо.Иначе аз преди като бях на Лан Доставчик редовно си крадох нет и Принципа беше такъв ,че който пръв се Свърже с определен Мак Адрес,той има нет ,а другия ако си пусне ПЦто по късно просто няма да има.

Иначе най-лесния начин да смените МАК адреса на Ланката е :

Start>Settings>Network Connections>Properties(На лан картата) >Configure>Advanced>Network Address>(Пишете без Тиренца).

Всички други програми просто нанасят Адреса който им зададете в това поле.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

az te pitam dali moga i dali e legalno

(priqtelqt mi e na 1km ot men)

 

Краткият отговор и на двата въпроса е - не.

Ще пробвам да го обясня по-подробно, първо - техническата страна. Всеки MAC адрес на клиентското устройство (напр. на PC-то), освен за еднозначна връзка с IP адреса, се използва и като параметър за филтъра на точно определен модем. Централното оборудване, което обслужва модемите и клиентските у-ва, изрично ще очаква еди-кой-си MAC адрес на PC да е точно зад еди-кой-си модем, така че когато "опакова" трафика за това PC го енкапсулира за точно определения за целта модем. Може да изглежда доста сложно, но в действителност е още по-сложно :) . А пак и една такава смяна на MAC адрес попада под "ударите" на клауза в договора (ако имаш договор) за опит да "откраднеш" service.

Link to comment
Share on other sites

ami vsi4ko ste obesnili mnogo hubvo no kogato se opitam da si smenq MAC adresa stigam samo do tuk Start>Settings>Network Connections>Properties(На лан картата) >Configure>Advanced> nqmam takava opciq Network Address lankata mi e vdradena v dunoto

Link to comment
Share on other sites

ami vsi4ko ste obesnili mnogo hubvo no kogato se opitam da si smenq MAC adresa stigam samo do tuk Start>Settings>Network Connections>Properties(На лан картата) >Configure>Advanced> nqmam takava opciq Network Address lankata mi e vdradena v dunoto

i moita e vgradena

ama toku shto go probvah

hm kolko prosto bilo

 

probvai ot padashtoto menu

Link to comment
Share on other sites

ami vsi4ko ste obesnili mnogo hubvo no kogato se opitam da si smenq MAC adresa stigam samo do tuk Start>Settings>Network Connections>Properties(На лан картата) >Configure>Advanced> nqmam takava opciq Network Address lankata mi e vdradena v dunoto

Странно ,аз имам 3 Лан карти в момента и на трите ми го има.Пробвай да качиш драйвари за Ланката,ако не се Появи просто използвай Програмата AMAC ,но първо е регистрирай.

Link to comment
Share on other sites

ami vsi4ko ste obesnili mnogo hubvo no kogato se opitam da si smenq MAC adresa stigam samo do tuk Start>Settings>Network Connections>Properties(На лан картата) >Configure>Advanced> nqmam takava opciq Network Address lankata mi e vdradena v dunoto

 

Ти сега какво искаш, да си прецакаш нета и след това да оревеш форума. За какво, по дяволите, ви е притрябвало всичко това? Хем не ви е ясна технологията, хем се опитвате да се правите на тарикати. Не става по този начин. Единственият работещ вариант е кабелен модем -> рутер -> вътрешна ЛАН мрежа. Другото са глупости на търкалета.

Link to comment
Share on other sites

Ти сега какво искаш, да си прецакаш нета и след това да оревеш форума. За какво, по дяволите, ви е притрябвало всичко това? Хем не ви е ясна технологията, хем се опитвате да се правите на тарикати. Не става по този начин. Единственият работещ вариант е кабелен модем -> рутер -> вътрешна ЛАН мрежа. Другото са глупости на търкалета.

a ako si smenq modema kakvo shte stane?

lankata mi ostava syshtata

i defakto syshtiq mac adres

Link to comment
Share on other sites

a ako si smenq modema kakvo shte stane?

lankata mi ostava syshtata

i defakto syshtiq mac adres

 

Не можеш да направиш тази операция без уточняването на процедурата с доставчика - в случая Евроком.

Link to comment
Share on other sites

Не можеш да направиш тази операция без уточняването на процедурата с доставчика - в случая Евроком.

/off

drug mi beshe problema :)

imam edin modem ot sofiq

i prosto iskah da go probvam

ama netrygna

ta si misleh che sa me precakali

Link to comment
Share on other sites

/off

drug mi beshe problema :)

imam edin modem ot sofiq

i prosto iskah da go probvam

ama netrygna

ta si misleh che sa me precakali

 

Ами не става номера така. Кабелните модеми на са "тъпи" устройства, като някакъв хъб да речем или неуправляем суич. Управляват се централно, посредством специален стандарт/протокол DOCSIS. Не можеш току-така да си включваш някакви модеми и да очакваш, че нещо ще стане. Дори един регистриран модем, ако се пренесе от единия кАай на града в друг пак няма да "сработи".

Link to comment
Share on other sites

/off

drug mi beshe problema :)

imam edin modem ot sofiq

i prosto iskah da go probvam

ama netrygna

ta si misleh che sa me precakali

Обади се на Доставчика Продиктувай им МАК адреса на Модема(Пише го на Стикера) и готово.Обаче трябва да знаеш дали е DOCSIS 1.0, 1.1 Или 2.0.Най вероятно доставчикът ти работи с DOCSIS 1.1.

Link to comment
Share on other sites

Ами не става номера така. Кабелните модеми на са "тъпи" устройства, като някакъв хъб да речем или неуправляем суич. Управляват се централно, посредством специален стандарт/протокол DOCSIS. Не можеш току-така да си включваш някакви модеми и да очакваш, че нещо ще стане. Дори един регистриран модем, ако се пренесе от единия край на града в друг пак няма да "сработи".

 

Значи ли това,че ако си взема модема и компа(аз съм в Тракия) и отида ,да речем на центъра и включа модема към мрежата на ЕК и няма да имам нет?

Link to comment
Share on other sites

Значи ли това,че ако си взема модема и компа(аз съм в Тракия) и отида ,да речем на центъра и включа модема към мрежата на ЕК и няма да имам нет?

Аз моя съм го носил у двама човека,и си има нет без проблеми.Но аз не съм от Евроком и за вас не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Значи ли това,че ако си взема модема и компа(аз съм в Тракия) и отида ,да речем на центъра и включа модема към мрежата на ЕК и няма да имам нет?

да. това значи.

edit: Бих. почвам. като начало мрежата за интернет и кабелна на евроком е структурирана в стил разклонена звезда. в смисъл от центъра в дома на техниката тръгват лъчи към различните квартали по оптичен кабел. във кварталите се изграждат възлови точни - nods, от които се разклоняват коаксиалните кабелаци към отделните абонати. по-големите нодове са свързани и помежду си.

от всеки нод влиза по една жица в центъра, на един порт на рутера/суитча. на този порт един обикновен админ първата му работа ще е да определи обхвата от обслужвани ИПадреси. в някои случаи може и МАК-адреси. например ще реши че 217.ххх.ххх.ххх ще са ИПтата в Кичука а 218.ххх.ххх.ххх в Тракия. Същото е и за МАК-адресите на модемите. знае се всеки модем на коя жица е закачен. кат се пренесе модема и прати още първото си пакетче в центъра, той се представа, кой е и как се казва и в центъра се извършва проверка, аджиба тоз хубостник има ли права да бъде там. И понеже в ЕК админите не спят много-много тези адресни таблици са подробно дефинирани и прехвърлянето на абонат от един нод до друг веднага се усеща.

Пак се разприказвах. това е картинката в много мъглява форма.

Сега ще ти кажа и защо се прави. като начало за сигурност. като продължение - евроком са доставчици на стационарни услуги и ти осигуряват сигнала до определен адрес/точка. преместването не е самоволно и едностранно, а обект на взаимни договорки - прехвърляне на договора на нов адрес.

за повече подробности питай някой админ.моето са само общи познания по мрежи и съввсем бегли познания по конкретната мрежа. трябва да намериш някой познаващ конкретната мрежа да ти изясни по-подробно картинката ако ти е нужно. потърси админ от ЕК. питай съпорта.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...