Jump to content
BulForum.com

MAC Адресиране


solan

Recommended Posts

Трябва да има начин да си сменя временно ,

МАС адреса на мрежовата карта :cry

Готов съм да чуя всякави конструктивни мнения :argue

Link to comment
Share on other sites

solan

има значение и дали си на Linux/Windows

както каза Dreamer има значение с каква цел го правиш защото по принцип мисля че беше забранено ;)

Link to comment
Share on other sites

с каква цел го правиш

С WindowsXPSP1 съм,и искам да инсталирам програма.(Това за смяната на MAC Адреса е указание в крака). Няма проблем ако нямам няколко часа връзка

със сайта. :music След инсталирането искам да си върна стария адрес. :devil

Link to comment
Share on other sites

всичко за SMAC

 

друг начин(не става на всички карти)

Properties на My Network Places  Properties на Local Area Connection  Там където пише Connect Using, и вашата лан карта  Configure  Advanced  Network Address. 
Ако не сте си сменяли MAC адреса, там ще ви е показано Not Configured, затова натискате на горния (т.нар. във VB, и другите програми) Option Button и си пишете адреса, като възможните символи, които можете да внасяте са: 
A B C D E F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0

 

и все пак продължавам да си мисля че не е позволено да си го сменяш :)

най-добре питай Вено

Link to comment
Share on other sites

С WindowsXPSP1 съм,и искам да инсталирам програма.(Това за смяната на MAC Адреса е указание в крака). Няма проблем ако нямам няколко часа връзка

със сайта. :music След инсталирането искам да си върна стария адрес.  :devil

ми ти като си смениш MAC адреса и пак няма да имаш нет.

Link to comment
Share on other sites

ми ти като си смениш MAC адреса и пак няма да имаш нет.

ммда ако не знаеш какво правиш по-добре изобщо не питай ;)

Link to comment
Share on other sites

A-Mac Address Change v1.0

Небольшая отличная тула которая позволяет менять MAC адресс сетевым карточкам. А так же сканить сеть и показывает все IP и MAC адресса в сети.

Очень удобно и наглядно.

Собственно для знающих людей этого достаточно.

Для тех кто не в курсах, то MAC адресс это адресс вбитый в вашу сетевуху. Сакжем есть раутер, который раздаёт IP.

Если в настройках раутера прописано, что IP раздаются один раз и не истекает, то значит к вашему MAC адрессу приписывается постоянный IP. Еси поменять MAC вашей сетевухе, то она получит новый IP адресс. Есть провайдеры, которые выдают интернет и индификация идёт поMAC адрессу. Значит если у вас закончился интернет, и вы знаете MAC адресс кого то, у кого он не закончился :))) вообщем забираем прогу:

 

http://www.startmanagement.ru/kpnemo/amac.exe

 

И ключики тут:

 

http://www.startmanagement.ru/kpnemo/KpT-aMac10_sn.rar

 

Все пак наистина си помисли толкова ли ти е нужно.

Link to comment
Share on other sites

и все пак продължавам да си мисля че не е позволено да си го сменяш :)

най-добре питай Вено

Това е глупаво изказване. Все едно да не ти е позволено да си променяш картинката на десктопа или нещо такова...Сменяй си колкото искаш, само да не пречиш на останалите потребители..

Link to comment
Share on other sites

Между другото смених MAC адреса на мрежовата карта (на другия комп. в LANа,

и на другата ми мрежова карта в компа с които се свързвам в момента ).

Програмата е вече инсталирана и работи, а това беше целта на занятието.

See you later. :punk

Link to comment
Share on other sites

Това е глупаво изказване. Все едно да не ти е позволено да си променяш картинката на десктопа или нещо такова...Сменяй си колкото искаш, само да не пречиш на останалите потребители..

на теб пък кой ти пречи бе ?

нито говориш по темата нито нищо

 

има много голямо значение с каква цел си сменя мак адреса.Ако е с цел да "взима на заем"(краде) нет от на някой друг потребител да не мислиш че тва е разрешено ?

да сравняваш картинката на десктопа с МAC адреса :confused

Link to comment
Share on other sites

Ако е с цел да "взима на заем"(краде) нет от на някой друг потребител да не мислиш че тва е разрешено ?

i kak ta stane taz magia??? ako osven ne pravi razni prostotii v home lan-a si

Link to comment
Share on other sites

i kak ta stane taz magia??? ako osven ne pravi razni prostotii v home lan-a si

тая магия става ако някой който е на същия гейтуей има по-добар нет от твоя.

Само требе да сложиш неговия МАС адрес на твойта ЛАН-ка и му ползваш нет-а :)

Link to comment
Share on other sites

Само требе да сложиш неговия МАС адрес на твойта ЛАН-ка и му ползваш нет-а

 

really, a sigurno mac addressite na modemite sa samo za ukraska a?

Link to comment
Share on other sites

на теб пък кой ти пречи бе ?

нито говориш по темата нито нищо

 

има много голямо значение с каква цел си сменя мак адреса.Ако е с цел да "взима на заем"(краде) нет от на някой друг потребител да не мислиш че тва е разрешено ?

да сравняваш картинката на десктопа с МAC адреса  :confused

Тъп си майна, някакво хлапе дето нищо не разбира и си мисли, че всичко дето хвърчи се яде. Ако беше добре прочел поста ми и си беше поставил за цел да го разбереш, едва ли щеше да пишеш ново съобщение..Не съм искал да те обидя с него, просто споделих, че е глупаво това, което твърдиш. Но сега е обратно..

 

ПП До колкото си спомням, пича беше споменал за какво му е да си сменя MAC адреса

ППП 98% от хората не знаят, как да си сменят MAC адреса, и от тези 2% можещи, са малко тези, които могат да разберат как да "прецакат" съседа. +това нека не забравяме, че хората от отсрещната страна не пасат трева..Ако беше толкова лесно да "откраднеш" , едва ли ЕК щяха да ползват такъв тип рестрикция. И не забравяйте: The Big Brother is watchin' you!!

ПППП Я се замисли, когато 2 елемента в един сегмент притежават един и същ хардуерен адрес, какво се получава? Да кажем, че си си сменил mac адреса и си сменил ip адреса, като съответно си налучкал потребител, който да е с по-висок тарифен план и в момента и двамата сте online и когато даден пакет бива адресиран до теб, как рутера ще разбере на кой да го прати и какво се ще се получи в крайна сметка???! Хайде помисли си, и като намериш решение, ще се радвам да го чуя, или всъщност който и да е от вас..

ППППП И последно, това "забранена смяна на мак адрес" ми звучи така, както едно време Жоро Визиото описваше в договора за интернет, че нямаш право да ползваш ОС различна от Windows, т.е. ако ползваш линукс или бсд, или каквото и да е различно от win, просто няма да имаш нет, "не било разрешено"...

Link to comment
Share on other sites

като каза

Това е глупаво изказване

защо не каза защо мислиш така а ?

Ако беше добре прочел поста ми

много е лесно да кажеш тва е тъпо,онова е глупаво или не е вярно и т.н.

Като не е така обясни що мислиш така а не да се правиш тука

 

ППП 98% от хората не знаят, как да си сменят MAC адреса, и от тези 2% можещи, са малко тези, които могат да разберат как да "прецакат" съседа. +това нека не забравяме, че хората от отсрещната страна не пасат трева..Ако беше толкова лесно да "откраднеш" , едва ли ЕК щяха да ползват такъв тип рестрикция. И не забравяйте: The Big Brother is watchin' you!!

по принцип това е така но и аз никъде не съм казал обратното

 

двамата сте online
Хайде помисли си, и като намериш решение, ще се радвам да го чуя

/тва не съм го цитирал цялото/

не може и двамата да са online или единия или другия.тва е.обаче този от който примерно се краде нет като забележи че няма нет веднага ще се обади и ще пита защо е така.Тогава ще му кажат че е има нет и после ще разберат всички за кво става въпрос.А ако този от който се краде(взима на заем нет) примерно вечер си изключва компютъра на теб нищо няма да ти пречи да му ползваш нет-а.

Link to comment
Share on other sites

не може и двамата да са online или единия или другия.тва е.обаче този от който примерно се краде нет като забележи че няма нет веднага ще се обади и ще пита защо е така.Тогава ще му кажат че е има нет и после ще разберат всички за кво става въпрос.А ако този от който се краде(взима на заем нет) примерно вечер си изключва компютъра на теб нищо няма да ти пречи да му ползваш нет-а.

Това, за което говориш е принципно приложимо донякъде в Ethernet мрежа (като тези на ЛАН-ките), но не и в мрежата на Евроком, защото тук нещата са "малко" по-различни. Не, че няма варианти за "крадене", но са сначително по-сложни (става въпрос за съвсем други технологии - ключа за бараката е кабелния модем), освен това нямаш никакъв шанс да останеш неразкрит :P

Link to comment
Share on other sites

ако не се лъжа говориш за.....а бе не се сещам точно как се казваше но преди имаше тема специално за това ;) разни hardware-ни настройки на модема но не сещам нито как се казваше темата нито точно за какво ставаше въпрос ;)

 

но в крайна сметка "На кой му пука ? " ;)

Link to comment
Share on other sites

ако не се лъжа говориш за.....

Uncapping е термина. Не съветвам обаче никой да го опитва - гарантирано ще се прецакате за дълго :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...