Jump to content
BulForum.com

Sell спортно-ловен арбалет Barnett Panzer II


Recommended Posts

Продава се спортно-ловен арбалет Barnett Panzer II

Ето тук може да се видят подробности за арбалета -

http://www.barnettcrossbows-uk.com/panzer2.htm

а ето тук -

http://www.thecountyhouse.co.uk/product.asp?ID=1367 - цената .

 

Моята оферта е - 175 лв .

 

Да видим кой ще е пловдивският Вилхелм Тел :D

 

Ха със здраве!!!

Link to comment
Share on other sites

Абе това чудо даваш ли го под-наем за 1 час? Ттрябва ми да метна един кабел през цепката м/у входовете на блока.....не се смейте! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами те така се класифицират - спортни, спортно-ловни, ловно-спортни и ловни.

Има си velocity class на лъка.

С тоя арбалет, с лък R клас, можеш да свалиш всичко по-малко от глиган или мечка (говоря за български дивеч) .

Иначе с учебен връх (сиреч тъп връх, с форма на куршум за пистолет, за да не се забива дълбоко като се упражняваш по дървета, с нормалния връх стрелата няма вадене) веднъж стрелях в къщи на пияна глава и стана интересно... Стрелях от около осем метра по един чувал с памук за възглавници. И стрелата мина през чувала и направи около 7-8 милимитра дупка в панела.

Пробвал съм го на разстояние 20-25 метра, с няколко дневни тренировки няма пропускане, без да ползвам оптиката, не ми беше интересно. За мишена ползвах едно малко бидонче от маслини, пълно със суха пръст, стрелата го пробива и отпред остават да стърчат само перата.

Поради голямата мощност и опасност даже предпазител са му сложили другарите англичани. По описание стрелите са опасни на 60 метра . Това е ...

 

Ха със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Ot chisto lubopitstvo - ti za kolko para si go zel - zashtoto tuk pishe 135 liri a tva sa ama mnogo pari ! Mnogo me kefi i ako imah izlishni parici go zimam bez da se zamislqm .. ama uvi nqmam :(

Link to comment
Share on other sites

Ами взех го за 225 . Тогава имаше из джобовете ми излишни пари за изгъзици, сега няма ...

След като почти година не съм го вадил да стрелам, реших, че е ненужен лукс.

Иначе си е супер машинка, истинско удоволствие е да чуеш бръмченето на стрелата и звука, с който зе забива в дърво или каквото там ползваш за мишена... Да не говорим, че ако влезе крадец у вас, просто ще го заковеш като ковьорче на стената. Няма да ти казвам как изглеждат ловните върхове ... Представи си три ножа, заточени така че да бръснат, и разположени като мерцедес на върха на стрелата. Касапска работа ...

:evil :evil :evil :evil

Link to comment
Share on other sites

Еми толкова са...

Той просто толкова си струва. Всъщност дори доста повече, щото 135 паунда не са 175 лв, ама аз съм го взел за 225 и сметнах, че е нормално да махна 50 лв за амортизацията :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

abe hora, temata e ot 2004 godina...:)

gledaite malko kato pishete... ;)

 

Edit: dobre de...az da si kaja...afx se oburka...no offence... :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...