Jump to content
BulForum.com

Платоническа любов


Recommended Posts

Мислите ли,че платоническата любов наистина съществува или тя е плод на въображението на романтичните поети.

Ако някой не разбира въпроса ми,да се обажда! :D

 

Платон рулз

Link to comment
Share on other sites

gadjeto mi me obvini 4e tui kato vseki den sme pravili sex i ne sme izlizali na lqvo na dqsno na6ta lubov bila 4isto platoni4eska

problema se re6i lesno ... sprqhme da praim sex [no tq ne izdarja i pak po4nahme]

taka 4e... sa6testvuva![no 6te go pravim prez den za da promenim ne6tata]

Link to comment
Share on other sites

Няяма платоническа любов-е има я в разни философски трудове,романчета филми.В реалния живот не съм я мяркал.

Psihara^^ ajde stiga samoreklama de:)))

Link to comment
Share on other sites

gadjeto mi me obvini 4e tui kato vseki den sme pravili sex i ne sme izlizali na lqvo na dqsno na6ta lubov bila 4isto platoni4eska

Гаджето ти е в голяма грешка. По принцип "платоничен" означава "съществуващ само като идея,който практически не се осъществява". Сексът си е бая практическа форма на любов. Идеята на платоническата любов е да е основана изцяло на чисто духовно влечение, без наличие на чувственост. Иди разбери как е възможно това :)

 

HEKTIK, прочете ли ПМ-а ми?

Link to comment
Share on other sites

Платоническа любов

 

прочетете Пруст! ако можете .... т.е. ако сте в определено състояние на духа. ;)

на мен ми беше много отдавна .....

Link to comment
Share on other sites

Може, може...

Но когато се родила идеята, хората са правили разлика м/у обич и sex. В смисъл, че не е срамно да чукнеш нещо ново, като в същото време обичаш друга.

Когато се е зародило християнството се е насадила в главите на хората представата за срамната голота, греховната любов и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не съм привържаничка на платоническата любов,не мисля,че тя е реална.Все пак сексът определено скрепява една връзка,задълбочава отношенията.Така че според мен няма ли сексуално привличане,няма й любов.Тъжно,но факт... :devil Впрочем не знам дали е тъжно

Link to comment
Share on other sites

Serizno, az sq ot was 4uwam za platoni4eska liubov .. iskam da popitam.. Kakwo/a e taq liubov...

 

любовта съществува само като идея, като проекция на АЗ-ът. обектът в повечето случаи(ако не и винаги) е предпоставка, а не причина.

с една дума - the imagination is everything ....... ;) всичко зависи от определената личност.

 

“Когато сме уверени в любовта на някоя жена, нас ни интересува до колко е красива тя; съмняваме ли се в сърцето и, нямаме време да мислим за нейното лице.”

 

“…упорито се отказваме от нейното присъствие, эа да бъдем повече нейни…”

 

“В любовта да притежаваш е нищо, а да се наслаждаваш е всичко.”

 

“…и най-изключителната любов към някоя жена е винаги любов към нещо друго.”

 

Марсел Пруст

 

това са само няколко фрагменти от едно от едно от най-великите произведения в литературата. поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

платоническата любов е доста далеч от нашето съвремие. сигурно има хора, които успяват да я практикуват, но те или са доста възрстни или ще бъдат заклеймени като "задръстеняци". но ако можр да попроменим малко значенито на тази любов, може да я възприемем като дълбоко приятелство изградено върху огромно взаимоуважение. уважението е най-важното за този тип любов.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...