Jump to content
BulForum.com

Недомислица от Еконт експрес


z-man

Recommended Posts

На мен обаче ми е интересно, аз ли трябва да следя, дали клиента си е вдигнал праката или от офиса ще ми се обадят да ме питат, какво да правят с пратката ми, която не е взета от клиента? Защото ако е първото, още в понеделник спирам работа с тях...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Абе те и мен винаги ме търсят, но не по-рано от 10тина дни, даже е имало случаи, когато пратки към клиенти са стояли по над един месец без да ме потърсят...

Link to comment
Share on other sites

Закълни се да не ползваш никакви други куриерски услуги а само Български Пощи тогава. Понеже между Еконт, Speedy, Д&Д, InTime и DHL няма почти никаква разлика, само че последните 2 са леко по-скъпи (но пък куриерите им носят красиви униформи а тези на DHL даже имат и PDA устройства, не че се разписваш там като по филмите но си гледат на тях някаква информация)

Link to comment
Share on other sites

тези от еконт са големи измамници, аз съм се заклел пред себе си да не им ползвам повече услугите

 

А с какво са те измамили, би ли споделил?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Еконт са идеални и като обслужване, и като условия, и като отстъпки. Също така са единствената куриерска фирма(изключвам DHL, TNT и т.н., за тях не знам) която изплаща от собствен фонд счупените и повредени пратки. Всички други го правят през застрахователна компания и е голяма мъка.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги,днес ми от еконт ми съобщиха,че тъй-като съм оставил пратка при тях повече от една седмица,дължа наказателни такси по 4.80 на ден след третият работен ден ,в който пратката седи в офиса.Възмутен съм как за пратка чияо доставка струва 6 лв, те ми искат още 20 лв. "наказателни такси".Обясниха ми ,че след като аз съм отказвал да заплатя доставката,щели да се обърнат към подателя и от него да си търсят таксите,но след като говорих с подателя ,пожелахме дружно успех на служителите в офиса да си вземат парите,незнам искат да избиват кризата ли какво,но това ми се струва безобразно.

 

Спокс и със мен се изгравриха еконта.Очаквах предка от софия с автомобилни части.Кореспондирам с човека който ми е пратил и ми казва ,че е изпратенна предишния ден (петък).Aз му казвам ,че никой не се е обадил нито смс е изпратил за прадката ,че е пристигнала(понеделник).Kазвам му ако може да ми даде номера на прадкатаа за да отида и да си е потърса.Човека ми е дава и аз отивам да провера какво става с нея(сряда).Отивам и какво да вида прадката там.Със най-голяма наглост ме питат къде съм ходил ,че не съм дошъл да си е получа по рано.Аз им викам че нямам никакво известие за прадката.Те казват добре ние ти звъннахме, но телефона ти е бил изчлючеен(понеделник).Аз им казвам добре телефона ми е бил изключен ,вината си е моя.Те викат еми затова забавяне от твоя страна трябва да платиш 4.80 лв. неустойка.Добре им викам ,аз каква вина имам ,че несте ме информирали за да дойда по-рано да си е взема.те най нагло казаха това не е наша работа.Просто тези от еконта много ме разочароваха.Преди постоянно ги използвах за прадки,но за ввбъдеще ще си помисля дали да им използвам услугите.

Link to comment
Share on other sites

Оу, тва е много лошо ако за такъв кратък период и без никакво предизвестие са почнали да удъжрат неустойки. Според мен това ще накара много хора да търсят алтернативи...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...