Jump to content
BulForum.com

Дайте едно рамо за избор на нов компютър


xXx

Recommended Posts

Събрал съм 800 кинта и е време да сменям настолната машина.Монитора си ми е хубав така,че ще е само комп.Дайте препоръки какво г/д да си взема и от коя фирма.В multirama гледам,че има бая готови конфигурации

 

http://www.multirama.bg/category/4763/kompyutarni-sistemi.html от тук ги гледам конфигурациите.Компа ще се ползва предимно и единствено за игри,така че е важно да подберем нещо,което да върши работа!Винаги до сега съм получавал адекватна помощ от разбиращите,така че не се съмнявам във вас

Link to comment
Share on other sites

Пък нито марки пише, нито нищо.

 

Впрочем отиди от някой склад, да ти сглобят едно пред теб.

По-евтино излиза пък и имаш по-голям избор. Изобщо не ги гледай тея готови конфигурации!

 

AMD Athlon II X4 640 излиза около 200лева

Захранването ти е 50лева, фортрон или делта+... фортрон по-хубаво.

Обаче за видео... бих казал нвидиа, ако не им се дразнех на хардуера... избери си ати за да нямаш толкова хардуерни проблеми! Там да хвърлиш още 220/250лева.

Дънце... мразя гигабайт... за т'ва няма да препоръчвам! XD

 

Така, не за друго... просто си имам любими марки и ако почна да давам препоръки ще ме погнат как не било вярно това или онова. :)

Link to comment
Share on other sites

В Мултирама е скъпо.Плюс това готовите конфигурации са набутка винаги.Избераш си някоя фирма отиваш и ще ти направят оферта.Само реши дали искаш Интел или Амд.

Link to comment
Share on other sites

Кажете според вас кое е по-добре?Аз на лаптопа съм с AMD и ATI и съм супер НЕ доволен.Intel сякаш е по-доброто.Ами препоръчайте някой точен модел видео карта и процесор да знам какво все пак да искам и вече според тях да нагласим останалата конфигурация

Link to comment
Share on other sites

Добре от старата конфигурация нищо ли няма да ползваш хард писачка захранване?По-добре събери още към 200 лв и си вземи i5 ddr3 макар че пак може да не ти стигнат парите.За 800 лв АМД/АМ3 с ддр3 също хич не са лоши.От лаптопа не си доволен защото не стават мобилните АМД :) затова и 95 процента от лаптопите са с интел...Има и 3 ти вариант 775 с ДДР3 ама си е набутка според мен.

Link to comment
Share on other sites

За тези пари, които си приготвил единствено AMD, но и в този случай ще рябва да се правят компромиси. За i5 и да добави 200 лева към първоначално определената сума пак няма да са достатъчни. То само дъното, проц-а и рама му стъпват към 800 лева при вариант с i5. За мобилна машина, както споменаха по-горе, за CPU само Intel, виж за графиката АMD е ок, но при процесорите хич ги няма.

 

Моментната обстановка на пазара за компютърни компоненти хич не е благоприятна за ъпгрейди. Постоянното поскъпване на долара много сериозно удря по джоба. Има компоненти които съм ги взимал преди 5-6-7 месеца, които сега са с по 40-50 лева по-скъпи при положение, че трябва да е обратното. 4 гиги рам в момента гонят 200 лева, аз преди 9-10 месеца взех 4 гиги рам за 95 лева, е това на нищо не прилича.

Link to comment
Share on other sites

Квото и да правиш НЕ си взимай от Мултидрама...

Имат супер идиоти на по 20 години дето не са хващали поялник и си мислят, че знаят всичко.

В сервиза работи супер некадърник аз и мой приятели сме патили от мулитишит-а.

Ако имаш кинти взимай лаптоп с ддр3, ако не, направи си някаква конфигурация с ддр3.

Не е задължително да е с интел, може и с амд (но не от тия новите Атлон 2 х4 имат малко л2 кеш)

В момента съм с амд и съм доволен, макар и малко остаряло моделче върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Ти и ти се изказа...Новите атлони не били хубави-по добри ще са от старите 100 процента :)Просто за момента е най-изгодно амд с ддр3..

Link to comment
Share on other sites

Добре...искам настолен компютър,не лаптоп!И целта е сега като го купя да може да подкарва игрите поне още известно време за напред.Примерно тея GTA IV,Just Cause 2 тряа да вървят нормално на средни настройки.Тфа е цялата идея.800 лева ако не са достатъчни колко да събера?1000 ще стигнат ли.Е такива прости неща ме интересуват принципно...Иначе ако отида сега в СТЕМО и им кажа,че имам 800 лева те веднага ще ми кажат,че ще ми спретнат невероятна конфигурация,която ще подкарва де-що излезе на пазара

Link to comment
Share on other sites

Братле не знам нарочно ли се набутваш по най-скъпите магазини.В Стемо пак ще ти пробутат някоя готова конфигурация...Мини през Мост Ера Jar Пик и навсякъде ще ти направят оферта.Въпроса в случая е заслужава ли си да си вземеш нещо с ддр2 като ддр3 струва почти еднакво.За 800 пак казвам едно "котлонче":) или феномче с ддр3 видео захранване и т.н..Пак те питам от стария комп няма ли да остане нещо което може да се ползва?

Иначе където и да им кажеш че имаш 800 лева ще ти ги вземат даже може и някой боклук да ти набутат.Трябва да знаеш какво искаш малко или много.

Интел излиза по-скъпо,а с новите АМД няма да има нещо което да не ти тръгва...

Link to comment
Share on other sites

Братле не знам нарочно ли се набутваш по най-скъпите магазини.В Стемо пак ще ти пробутат някоя готова конфигурация...Мини през Мост Ера Jar Пик и навсякъде ще ти направят оферта.Въпроса в случая е заслужава ли си да си вземеш нещо с ддр2 като ддр3 струва почти еднакво.За 800 пак казвам едно "котлонче":) или феномче с ддр3 видео захранване и т.н..Пак те питам от стария комп няма ли да остане нещо което може да се ползва?

Иначе където и да им кажеш че имаш 800 лева ще ти ги вземат даже може и някой боклук да ти набутат.Трябва да знаеш какво искаш малко или много.

Интел излиза по-скъпо,а с новите АМД няма да има нещо което да не ти тръгва...

Ето вече говорите на моя език :D Разбрах ся че се насочвам към AMD .Мога да заделя още 100-150 лева ама ще ми трябва малко време.От стария комп не виждам какво друго може да остане освен клавиатура,мишка,DVD/CD и това е.Hard Disk-a не държа да е някакъв огромен...по скоро 320 GB ще свършат работа.Аз за това ви помолих да ми кажете къде да отида,за да направим конфигурацията и да напишете имената на съответните чарколяци :)

 

Edit:Монитора е 19'' LCD Samsung и си е повече от доволен...само дето му няма 1 копче :D

Link to comment
Share on other sites

Абе 800 лв са достатъчни. Аз на моя комп подкарвам дет се вика и новите игри до 1680х1050 (без AA/AF разбира се) на нормални за игра кадри, кво остава...

Ако пък си с някой 19" монитор, съвсем е Ок. Някой АМД за 150-200 лв, дъно за 150, 2 рам за около 100 (после ще добавяш), хард 500 за 120, захранване 60, кутия няква, видеокарта за около 250, и става. Като проца може да се понамали за сметка на видеото, някой ГФ250.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да сглобиш машина, с която да нямаш грижи към 2 години, ще ти трябват повече от 800 лева. Както жижането е казал, много неприятно време за ъпгрейд нацелваш. Ето моите варианти:

 

CPU - Phenom II x4 925 - 279 лв.

CPU - C2 Quad 8200/8300 - 297 лв.

 

Дъната и за двете варират от 150 до 200 лева. Захранването ще ти легне към 50 лева, харда в зависимост дали 250 или 320GB - 81 или 93 лева (задължително Seagate). При видеото имаш вариант ати или нвидиа, като аз ти препоръчвам нвидиа, защото ати винаги са прецакани :) (в момента съм с ати)

 

Nvidia 9800GT - ~200 лв.

Nvidia 250GTS - 230-250 лв. Може да си купиш и някво GTX260, ако намериш евтино втора ръка от някой приятел.

 

Ati 5770 - 300 лева.

Ati 5750 - 250 лева.

 

В началото може да караш с 2GB ram, който ще ти легне към 100 лв., после може да добавиш още 2GB.

 

Най-евтиният вариант ще ти излезне 860 лв., най-скъпият - малко над 1000 лв. Туй то от мен :)

Link to comment
Share on other sites

Може да си купиш и някво GTS260, ако намериш евтино втора ръка от някой приятел.

260 са gtx само и вървят към 230 250 лв 2 ра ръка.

Link to comment
Share on other sites

Дънце... мразя гигабайт... за т'ва няма да препоръчвам! XD

 

Лош съвет. Ако си пипал някое на сокет 7 наистина бяха скапани преди 15 години Гигабайт, но сега мисля че са едни от най-добрите (аз поне ги предпочитам пред Азис заради по-добрата цена за съвсем същото). Сега имам уж хай-енд дъно DFI, най-високия модел на с775 със тенекета, хиитпайпове и какво ли не, но реално с нищо не е по-добро от предния ми гигабайт, който беше 2 пъти по-евтин, даваше същата производителност и правеше същия клок...

Link to comment
Share on other sites

Лош съвет. Ако си пипал някое на сокет 7 наистина бяха скапани преди 15 години Гигабайт, но сега мисля че са едни от най-добрите (аз поне ги предпочитам пред Азис заради по-добрата цена за съвсем същото). Сега имам уж хай-енд дъно DFI, най-високия модел на с775 със тенекета, хиитпайпове и какво ли не, но реално с нищо не е по-добро от предния ми гигабайт, който беше 2 пъти по-евтин, даваше същата производителност и правеше същия клок...

И аз много уважавам Gb но последния път за разнообразие си купих asus доста по-лесно се наглася клока.Иначе направията на Gb е по-добра.Важно е също и да не уцелиш някой куц модел :)

Link to comment
Share on other sites

Хвърлете по едно око на тези конфигурации,които ми ги предложиха в hardware-bg

 

MoBo:MSI 770-C45 (sAM3, DDR3, AMD770)-139 (в друг вариант е с ASROCK M3A770DE, AMD 770, DDR III 1600/1333/1066 )

CPU:AMD Athlon II X3 Triple Core 435, 2.90GHz, 1.5M, BOX, AM3-147

Cooler:COOLER MASTER Hyper TX3, s.775/1156/AM2/AM3, 800-2800 rpm, 17-35 dB-26

HDD:SAMSUNG 500GB SpinPoint F3 7200rpm 16M SATA II-88

RAM:SUPER TALENT 2GB DDR III 1333 CL9-106

SVGA:SAPPHIRE 512MB HD5750 HDMI DDR5 PCI-E-225 (в друг вариант е с първото дъно и тази карта GTS250 N250OC-1GI Gigabyte 1024M DDR III PCI-E )

Case:COOLER MASTER ELITE 335, Black, No PSU-58

PSU:FORTRON FSP450-60APN, 450W-85

ODD:SAMSUNG DVD-RW int. DL, 22x, SATA SH-S223B/BEBE-35

 

Конфигурацията излиза 910 лева според тея пичове в някаф си магазин SKY,който даже не знам къде се намира

Link to comment
Share on other sites

Хвърлете по едно око на тези конфигурации,които ми ги предложиха в hardware-bg

 

MoBo:MSI 770-C45 (sAM3, DDR3, AMD770)-139 (в друг вариант е с ASROCK M3A770DE, AMD 770, DDR III 1600/1333/1066 )

CPU:AMD Athlon II X3 Triple Core 435, 2.90GHz, 1.5M, BOX, AM3-147

Cooler:COOLER MASTER Hyper TX3, s.775/1156/AM2/AM3, 800-2800 rpm, 17-35 dB-26

HDD:SAMSUNG 500GB SpinPoint F3 7200rpm 16M SATA II-88

RAM:SUPER TALENT 2GB DDR III 1333 CL9-106

SVGA:SAPPHIRE 512MB HD5750 HDMI DDR5 PCI-E-225 (в друг вариант е с първото дъно и тази карта GTS250 N250OC-1GI Gigabyte 1024M DDR III PCI-E )

Case:COOLER MASTER ELITE 335, Black, No PSU-58

PSU:FORTRON FSP450-60APN, 450W-85

ODD:SAMSUNG DVD-RW int. DL, 22x, SATA SH-S223B/BEBE-35

 

Конфигурацията излиза 910 лева според тея пичове в някаф си магазин SKY,който даже не знам къде се намира

По ред на номерата. Не бих взел този процесор, не се цигани да даваш по-малко пари точно за тази част от компютъра, защото след 6 месеца ще изпищиш, че еди-коя си игра не ти върви добре и ти трябва по-силен процесор. Хард с марката "Samsung" избягвай. Пак ти казвам - най-добре си вземи "Seagate". Ако ще си взимаш GTS250, по-добре да е на "Galaxy" или "Palit", само от тук спестяваш 50 лева. Марката на захранването е добра, за записвачката нищо не мога да кажа, вкъщи съм с "NEC" и "LG" и съм доволен от тях. Фирма "SKY" се намира в София :), ориентирай се към "MOST" - също софийска, но поне имат офиси в Пловдив. www.most.bg

Link to comment
Share on other sites

Лош съвет. Ако си пипал някое на сокет 7 наистина бяха скапани преди 15 години Гигабайт, но сега мисля че са едни от най-добрите (аз поне ги предпочитам пред Азис заради по-добрата цена за съвсем същото). Сега имам уж хай-енд дъно DFI, най-високия модел на с775 със тенекета, хиитпайпове и какво ли не, но реално с нищо не е по-добро от предния ми гигабайт, който беше 2 пъти по-евтин, даваше същата производителност и правеше същия клок...

Аз ги избягвам от... бая време и сигурно за т'ва не съм ги видял и в добра светлина.

Имал съм късмет все на нещо прецакано да удрям.

 

Иначе съм забелязал, че ти все прибягваш до клок, което не е нещо лошо де, просто ми е направило впечетление.

 

За хард диск бих препоръчал марката и модела, който аз използвам.

Western Digital - Caviar Black (WD5001AALS)

500 GB, SATA 3 Gb/s, 32 MB Cache, 7200 RPM

За сега мога да кажа... на сравнително голямо натоварване, работи много добре и доста тихо!

Link to comment
Share on other sites

Да и на мен ми казаха,че тея Самсунги са дрисливи и ще взимам WD или Hitachi.Sothbiss-и на мен ми се иска да взема Quad Core ама трябва и друго дъно и много ще надвиша бюджета...

Link to comment
Share on other sites

SKY в София са нещо като Ера-та в Пловдив. Държат може би най-ниските цени на компонентите в града, но никога не знаеш какво точно имат в наличност докато не се обадиш по телефона и провериш и също не винаги описанието отговаря на това, което ти дават.

 

Същите компоненти в Мост ще ги вземеш, стига да ги има де, минимум със 70-80 лева отгоре.

 

Недейте така с лека ръка да отхвърляте Spinpoint f3 серията на Samsung, щото тоя диск върви рамо до рамо с черния на WD. Нито Хитачито, нито Сиигейта е по-добре от него. Определението "дрислив" лично за мене не е уместно в случая, но не аз ще си купувам хард та не ме касае особено.

Записвачката е добре, видеото ти си решаваш кое да е двете карти са що годе равни като производителност.

Аз такова захранване не бих си взел за себе си, по-добре някой СМ.

 

Едно време Gigabyte дъната си бяха тояги, но от няколко години ситуацията се промени много в положителна посока.

Link to comment
Share on other sites

Така е за захранването - тия са някакви "green серии", което ще рече, че тежат като китайско и имат по една ламаринка за охлаждане laughing.gif

Иначе кпд-то им е 85-86%, докато на античното PNF е 70 и няколко.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...