Jump to content
BulForum.com

Хардуерен проблем с неизвестен произход


Светлия

Recommended Posts

Ще видим какво ще кажат. Че един там се изцепи как бил сигурен, че било от захранването. И как трябвало да е еди какво си 1 киловат щото не знам си какво, все едно 600 ватови епсилони са малко за тази карта. Да не говорим, че един приятел има 9800ГТ на 450 ватово китайско noname захранване и си работи без забележки.

 

Иначе картата е: Gainward 9800 GTX+ и като изпълнение много ми харесва, безшумна и хладна, въпреки горещия чип.

 

A и още нещо, производителя си е дал точни спесификации за нужното захранване:

 

A minimum 500W system power supply with two 6-pin power connectors available.

 

И на 600 като не захапва, някой друг може и 2 киловата да каже, че трябват.

Link to comment
Share on other sites

Тва са глупости за захранването. И (истинско) 450 ватово, дори фортрон, ще е повече от достатъчно, стига проца ти да не е някой екстреме Q9xxx, клокнат на 5 ГХц, или да нямаш 10 харда в райд примерно.

Тая карта едва ли под лоад вдига повече от 200 вата. Сложи и процесор на макс, 100-тина вата, и другите хави, тъй че 450 ватово ПСУ е достатъчно, още повече едно истинско такова реално максимално може да даде и над 500. Да не говорим че даже и в повечето игри проца едва ли ще е натоварен на 100% и 4-те ядра.

Тия 500 вата ги пишат заради китайските боклуци, с които се обзавеждат едно огромно число компютри. Поне допреди беше така. Но човек като сметне всеки компонент колко харчи и малко в запас, и има предвид хубаво ПСУ, и сам може да си сметне какво му трябва. 1-2 киловата, дрън дрън, тия в Ерата винаги къртят мивки. Добре че са ми далече, и не съм се излъгал при тях да ходя да пазарувам :) .

А за видеото, Gainward... тц тц, да беше избрал поне Асус :) .

Link to comment
Share on other sites

Тва са глупости за захранването. И (истинско) 450 ватово, дори фортрон, ще е повече от достатъчно, стига проца ти да не е някой екстреме Q9xxx, клокнат на 5 ГХц, или да нямаш 10 харда в райд примерно.

Тая карта едва ли под лоад вдига повече от 200 вата. Сложи и процесор на макс, 100-тина вата, и другите хави, тъй че 450 ватово ПСУ е достатъчно, още повече едно истинско такова реално максимално може да даде и над 500. Да не говорим че даже и в повечето игри проца едва ли ще е натоварен на 100% и 4-те ядра.

Тия 500 вата ги пишат заради китайските боклуци, с които се обзавеждат едно огромно число компютри. Поне допреди беше така. Но човек като сметне всеки компонент колко харчи и малко в запас, и има предвид хубаво ПСУ, и сам може да си сметне какво му трябва. 1-2 киловата, дрън дрън, тия в Ерата винаги къртят мивки. Добре че са ми далече, и не съм се излъгал при тях да ходя да пазарувам :) .

А за видеото, Gainward... тц тц, да беше избрал поне Асус :) .

 

Toй "експерта" беше от клиентите им. Иначе от Ерата нищо не казаха, просто я взеха. Ще видим понеделник.

 

А за Gainward, не знам - винаги са ми харесвали, но нямам впечатление като цяло. То много много и ги няма в България май. А специално тази ме грабна дизайна, с такова 7900GTO на MSI съм бил - желязно.

Link to comment
Share on other sites

Добра е марката да.Ще я сменят в ерата.Такива псевдоразбирачи като тяхния клиент бол :)А бе човек ти нали искаше да я клокваш тази карта :) в смисъл беше пуснал тема...Да не би да си "успял":)

Link to comment
Share on other sites

Добра е марката да.Ще я сменят в ерата.Такива псевдоразбирачи като тяхния клиент бол :)А бе човек ти нали искаше да я клокваш тази карта :) в смисъл беше пуснал тема...Да не би да си "успял":)

 

Уин не позволяваше нещо. Евентуално трябваше да преинсталирам, но така и не ми се занимаваше. Още повече, че исках да пробвам само, щото видеото достатъчо бързо си беше. И аз съм на мнение, че картите не са много за клок. Виж ако можеш да отключиш нещо заключено е едно, но клока не ми е по сърце.

 

Това се отнася само за видеото, проца задължително се клоква. :) ... но задължително, колкото може да ходи без да се пипат волтажи.

Link to comment
Share on other sites

Абе Gainward за мен не е най-добрия избор за видеокарта ако питаш мен, ама квото, аз само Асус взимам от доста години без никакви проблеми, и дъна и квото мога :) . Може да се каже че съм леко фен, та затва. Те така или иначе повечето са все тайвански/азиатски произведения. За нвидиа аз само асус признавам, а за ати доколкото знам Сапфир са най-добре.

 

Светлия, нали нещо казваше, че и със старата видеокарта, с която си пробвал, си имал проблеми с Виста ли беше, с кво, забравих..

Не че в случая марката има пръст в повредата, но кой знае, освен това може и захранването да е първопричина..

За ерата, и без това си има достатъчно други оплаквания, вкл. и с един приятел преди време когато му сглобявахме и го преебаха с дъно и видео или нещо такова, пострадали от тях, та мнението ми за тях е твърдо, а доверие много трудно се печели, знаете.

Link to comment
Share on other sites

Абе Gainward за мен не е най-добрия избор за видеокарта ако питаш мен, ама квото, аз само Асус взимам от доста години без никакви проблеми, и дъна и квото мога :) . Може да се каже че съм леко фен, та затва. Те така или иначе повечето са все тайвански/азиатски произведения. За нвидиа аз само асус признавам, а за ати доколкото знам Сапфир са най-добре.

 

Светлия, нали нещо казваше, че и със старата видеокарта, с която си пробвал, си имал проблеми с Виста ли беше, с кво, забравих..

За ерата, и без това си има достатъчно други оплаквания, вкл. и с един приятел преди време когато му сглобявахме и го преебаха с дъно и видео или нещо такова, пострадали от тях, та мнението ми за тях е твърдо, а доверие много трудно се печели, знаете.

 

Ами до момента до който се сетя да сложа друга карта, бях започнал да местя паметта по слотовете, хдд -то по различните сата, сд -то махах и закачах, даже спрях и вентилатора на кутията. Предполагам, че когато се появиха сини екрани при инсталацията е било заради паметта, защото после си я върнах на слота, който си беше първоначално и изчезнаха. Та или на другите слотове не иска да работи коректно или има вариант да не съм я бил вкарал добре.

Можеше и от дъното да е, но пък и на още две РС -та ги прави абсолютно същите номера. Едното с 5770, другото с 4870, които си бачкат нормално.

 

П.П. Ей с тия сериали около компа и картата не съм се усетил как съм подминал 1000 поста. Ц-ц-ц щях да черпя иначе. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе Gainward за мен не е най-добрия избор за видеокарта ако питаш мен
На мен след две години супер екстремен клок ми изгоря карта на асус - и аз мога да кажа, че не са добър избор, но е нормално да има някакъв процент дефектни или неиздържащи клока. Според мен марката не е лоша (като манли, зотак или но нейм), просто не е популярна тук.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Явно е било от видео картата. Защото сега съм с друга и проблеми няма.

 

Лошото, е че още чакам някакво развитие по въпроса с моята видео карта. На 16 април съм я оставил в Ера, до ден днешен разултат няма...

 

В края на тази седмица ще стане един месец, колкото е обявеният им срок в гаранционните им условия - интересено ми е как точно ще се развие всичко.

Link to comment
Share on other sites

...интересено ми е как точно ще се развие всичко.

Ако имаш избор, вземи си парите обратно и си напазарувай другаде. Независимо, че държат (в повечето случаи) най-ниските цени на компоненти, Ера не би бил първия ми избор. Вече не.
Link to comment
Share on other sites

Явно е било от видео картата. Защото сега съм с друга и проблеми няма.

 

Лошото, е че още чакам някакво развитие по въпроса с моята видео карта. На 16 април съм я оставил в Ера, до ден днешен разултат няма...

 

В края на тази седмица ще стане един месец, колкото е обявеният им срок в гаранционните им условия - интересено ми е как точно ще се развие всичко.

До 1 месец ако не ти я дадат имаш право по закон да си искаш друга.Спомени им малко за ЗЗП да настръхнат и да се разбързат :)

Link to comment
Share on other sites

Сагата приключи, като вчера взех едно GTS 250 на Inno3D, вместо моята 9800. Долу горе е същото, само дето е с 15-на градуса по-топла. Иначе доста перипетии имаше, но не ми се обяснява повече по този случай.

 

---

То и тук е мястото да попитам понеже трябваше да избирам между GTS 250 с 512 рам на Inno3D и GTS 250 с 1 гб на Palit, кой е по-добрия избор.

 

Аз първоначално си избрах 250 с 1гб на Inno3D, но се оказа, че 1 гб само по фактура били на Инно иначе си бяха Palit. И като я поогледах не ми хареса изпълнението.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...