Jump to content
BulForum.com

Хардуерен проблем с неизвестен произход


Светлия

Recommended Posts

Тази сутрин направо във филм ме вкара не знам още кое. Пускам РС -то - връщам се след малко Уин7 -цата забила. Правя рестарт, но не може да се зареди. Предлага ми някакви рипервания, но нищо. Пробвам сейфмод - нищо. Викам ясно ще се преинсталира, опитвам преинстал без да махам стария уин - не става.

Добре - форматирам дял С: и давам стандартно, НО всеки път стига до Completing Instalation - рестартира се и после влиза в някакъв режим, пуска вентилатора на картата на макс (досега не го бях чувал на макс), стои стои с черен екран и се рестартира пак след 10 сек. след което ми предлага Start Windows Normally и Safe Mode. Което и да избера стига до:

 

Setup is starting services, където след малко излиза едно: Тhe computer is restarted unexpetedlly or encountered unexpected error. windows installation cannot proceed. To install Windows click "ok" to restart, and then restart the installation.

 

Е, след като рестартирам на екрана с цветното лого на Уин 7 или си стои безкрайно дълго (оставих го около 30 минути веднъж), или пак ми изкарва горното съобщение: Setup is ...

 

Пробвах различни версии на 7 все едно и също е. Пробвах и с ХР дадох нормален формат, и всичко е ок качва си файловете - до момента след рестарта - тогава казва: Non system disk дъра бъра

 

Та сега се чудя къде е проблема, май най-добре да взема един нов диск и да пробвам, че най-вероятно ми се струва парчетата да са оттам.

 

Някакви идеи ?

Link to comment
Share on other sites

Тествай с Hiren`s Boot CD памет, харддиск и каквото още можеш. Но може и в дъното да има проблем.

 

Благодаря ! Довечера ще го пробвам и това, сега ще направя още един два други опита.

 

ХР успях да кача вече, просто трябваше да махна едно 100 MB -во дялче, което 7 го създава, и ХР ако искам вече е ок. :)

 

Сега правя пореден опит със 7.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ! Довечера ще го пробвам и това, сега ще направя още един два други опита.

 

ХР успях да кача вече, просто трябваше да махна едно 100 MB -во дялче, което 7 го създава, и ХР ако искам вече е ок. :)

 

Сега правя пореден опит със 7.

Наистина странно, пробвай с някоя Виста.

Или с оригинална 7-ца, ако всичките ти са с активатори/лоадери разни.

Разкарай от кутията разни тунери мунери и всичко което имаш, което може да причинява проблем с *дори* вградените драйвери на 7-цата. Т.е. нещата, които не са от първостепенна важност за инсталирането на вина.

Че съм имал 1-2 случая, в които дори базовия драйвер на Вин-а не работи както трябва, с един четец, та трябваше да му слагам от диска/сайта.

Link to comment
Share on other sites

Добре са те посъветвали да тестваш с хирен-щом го прави номера при преинсталация е почти сигурно,че е хардуерен проблем.Харда и захранването какви са ти?

Link to comment
Share on other sites

Добре са те посъветвали да тестваш с хирен-щом го прави номера при преинсталация е почти сигурно,че е хардуерен проблем.Харда и захранването какви са ти?

 

Оказа се, че и Виста мога да сложа.

Сега съм му пуснал System Stability Test -а на Еверест, че ми е под ръка вече 20 -на минути и нищо засега.

 

Иначе захранването е 460В Fortron линк, а диска е 500Гб Хитачи.

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че и Виста мога да сложа.

Сега съм му пуснал System Stability Test -а на Еверест, че ми е под ръка вече 20 -на минути и нищо засега.

 

Иначе захранването е 460В Fortron линк, а диска е 500Гб Хитачи.

Остава нещо от моите предположения, някое устройство да не се разбира съвсем добре с вградените драйвери на 7-цата. Като нищо обаче сега ако пробваш пак 7-ца, ще се иснталира нормално :) .

Link to comment
Share on other sites

Остава нещо от моите предположения, някое устройство да не се разбира съвсем добре с вградените драйвери на 7-цата. Като нищо обаче сега ако пробваш пак 7-ца, ще се иснталира нормално :) .

 

Послушах те и съм разкарал всичко, даже сложих и друго видео, заради идеята за драйверите. И сега съм пуснал инсталация пак...

Проверих си и дъното дали поддържа процесора - поддържа го. Макар, че в сайта на Интел виждам два Е7300, а в спесификациите на дъното е даден само единия.

Link to comment
Share on other sites

Послушах те и съм разкарал всичко, даже сложих и друго видео, заради идеята за драйверите. И сега съм пуснал инсталация пак...

Проверих си и дъното дали поддържа процесора - поддържа го. Макар, че в сайта на Интел виждам два Е7300, а в спесификациите на дъното е даден само единия.

Е той процесора щом досега си бил с 7-цата и е вървяла, надали тепърва дъното му е хрумнало да не поддържа процесора :) .

И кажи резултата какъв е.

Link to comment
Share on other sites

Е той процесора щом досега си бил с 7-цата и е вървяла, надали тепърва дъното му е хрумнало да не поддържа процесора :) .

И кажи резултата какъв е.

 

Сега с това видео (7600гс) на същото място където рестартираше преди, направо си даде син екран: memory dump и ей такива разни... Ц-ц-ц това е кофти рам нещо нали ?

Link to comment
Share on other sites

Сега с това видео (7600гс) на същото място където рестартираше преди, направо си даде син екран: memory dump и ей такива разни... Ц-ц-ц това е кофти рам нещо нали ?

Най-вероятно, кажи каква е системата, тествай с мемтест рама и харда с иснтрумент от производителя, ама дълъг тест (трае 2-3 часа).

Вероятно Вистата ако си я оставил да работи по-дълго време, може би и тя щеше да даде фира в някой момент, знае ли човек.

Ако мемтеста не покаже грешки, може двд-то да ти е пътник и в 7-цата от определен сектор да гърми, кой знае, или пак някой компонент с вградените драйвери нещо..

Каква грещка даде точно на синия екран?

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно, кажи каква е системата, тествай с мемтест рама и харда с иснтрумент от производителя, ама дълъг тест (трае 2-3 часа).

Вероятно Вистата ако си я оставил да работи по-дълго време, може би и тя щеше да даде фира в някой момент, знае ли човек.

Ако мемтеста не покаже грешки, може двд-то да ти е пътник и в 7-цата от определен сектор да гърми, кой знае, или пак някой компонент с вградените драйвери нещо..

Каква грещка даде точно на синия екран?

 

Memtest86 v4.00 в момента е на 75% и грешки засега не е дал. Само си мисля дали е от паметта, щото и от дъното може да е.

Рама е едноканален в момента 2ГБ Кингстън, дъното е MSI P35.

A синия екран се появява за секунда само, но е нещо phisical memory dump.

 

Май ще сложа една Виста засега и като докарам още памет ще пробвам пак. Остава и в едноканален режим да има проблем, а в двуканален да няма. Защото до преди 1 седмица си бяха 2 -те плочки.

 

1 пас мина - грешки не даде. Дей.а. Ай сега де !

Link to comment
Share on other sites

Остави го няколко паса да направи.

Изключи после от БИОС-а ненужните периферии засега, ланки, звукови карти и др. Без УСБ-тата, щото вероятно имаш клавиатура на тях.

Не вреди да пробваш и ДВД устройството, след като чекнеш и харда.

С нещо като UltraISO направи 2-3 имиджа на двд-то с 7-цата. После ги сравни дали са еднакви по съдържание (команд промпт и fc /b file1 file2) като елементарен тест.

Все някъде е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Хм в Ram Testing Tools osвен Mемтест има и Windows Memory Diagnostic, който обаче въобще не зацепва - пускам го,почва да зарежда нещо и блокира.

 

:) Бях я забравил тази уВиста. От 20:36 е инсталирана, а досега продължава да се ъпдейтва. За 1 час и 40 минути е стигнала до 61%, като свалянето е най-бързата част - 10 минути (390 Мб - 85 ъпдейта) - отделно е налапала 1.1 Гб от Рама (само един браузър пуснат има).

 

П.П. Като добавя още РАМ да стане двуканална пак - ще пробвам отново 7.

Link to comment
Share on other sites

Хах, 2 часа ъпдейт, такова не съм виждал досега, висти мисти, квито и ъпдейти, за макс 10-15 мин. всичко е ъпдейтнато. Нещо има при теб дето не е наред. Тествай всичко, Виста също има един мемори тест, пробвай с него, обаче там като се стартира след ребуут, му задай от опциите поне 3 паса на дългия (бавен) тест, там ще се оправиш опциите малко криво се избираха с Tab или с кво беше..

Достъпен е от Administrative tools - Memory diagnostic tool.

Link to comment
Share on other sites

Дъното огледа ли го кондензатори това онова?От харда също е възможно да дава сини екрани...

 

Доколкото разбирам, подути не виждам. А за харда ще трябва явно едно по едно всичко отделно да тествам.

 

 

Направи един Reset на BIOS-а.

 

Само да се ориентирам къде е джъмпера и ще го направя.

 

Хах, 2 часа ъпдейт, такова не съм виждал досега, висти мисти, квито и ъпдейти, за макс 10-15 мин. всичко е ъпдейтнато. Нещо има при теб дето не е наред. Тествай всичко, Виста също има един мемори тест, пробвай с него, обаче там като се стартира след ребуут, му задай от опциите поне 3 паса на дългия (бавен) тест, там ще се оправиш опциите малко криво се избираха с Tab или с кво беше..

Достъпен е от Administrative tools - Memory diagnostic tool.

 

Пуснах го този мемори туул - не дава грешки.

 

Появи се обаче ново двайсе: със старата карта (Gainward 9800 GTX+) Вистата само се инсталира и нищо повече не ще да прави. Слагам да кажем драйвер на видеото и след рестарта забива. Е, реших да пробвам с новата (7600 GS) и си бачка без проблеми... Направо нерви ще ми вкара туй РС. Но пък от друга страна 7-цата и с тази 7600 пак не ще да тръгне.

Луда работа !

Link to comment
Share on other sites

Аз съм почти аут аф айдиас.

Всичко може да е, примерно окъсяване някъде, кофти връзка или кабел на захранването на харда, sata cables i t.n., аз бих разглобил целия комп и едно по едно сглобил пак , или както е разглоблен да пробвам. Виж и процесора да не прегрява нещо, паста маста, вентилатор, може друго да прегрява някъде без да забелязваш.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм почти аут аф айдиас.

Всичко може да е, примерно окъсяване някъде, кофти връзка или кабел на захранването на харда, sata cables i t.n., аз бих разглобил целия комп и едно по едно сглобил пак ,...

 

Toва точно направих - разкачих и закачих всичко, абсолютно. И сините екрани изчезнаха, инсталирах Уин 7, at last, обаче със малката карта. Утре ще тествам да разбера какъв и е зора на голямата ( със 7 още не съм я пробвал, но с Вистата не иска да тръгне - забива компа). Благодаря за съветите дотук !

Link to comment
Share on other sites

Почти сигурно е че е от рама или харда.ОТ Hiren пусна ли memtest 86 и някой от тестовете за хард?На seagate теста им е хубав за разлика от хардовете :lol: .Не разчитай на теста на windows 7 обаче.Няма как и двете видеокарти да са преебани другаде е ключа за бараката :)

И преди да вземеш нещо ново разбери кое точно е дефектно!

Link to comment
Share on other sites

Почти сигурно е че е от рама или харда.ОТ Hiren пусна ли memtest 86 и някой от тестовете за хард?На seagate теста им е хубав за разлика от хардовете :lol: .Не разчитай на теста на windows 7 обаче.Няма как и двете видеокарти да са преебани другаде е ключа за бараката :)

И преди да вземеш нещо ново разбери кое точно е дефектно!

 

Мемтест го пуснах - верно само един пас, но грешки не даде. Пуснах и на Хитачи някакъв тест и той мина.

Оказа се, че на нормално работеща новоинсталирана 7-ца с малката карта, като закача голямата става следното. Първият път тръгва, Уин 7 я засича като нова карта, слага драйвер и иска рестарт. След който рестарт стигам до логото на 7 стои стои 4-5 секунди и се рестартира, и пак наново !!! Като докато стои, отново вентилатора на картата се пуска на макс, както още в началото когато всичко се скапа.

Варианта е да закача картата някъде другаде да видя дали работи коректно, ако работи остава захранването някак да му се е намалил капацитета или дъното да прави парчета. Басссси филма !

Link to comment
Share on other sites

Да филма е гаден.Викаш в гаранция ли е картата?Пробвай в някой приятел.Може да е изплякала...Пиши какво си направил

 

Пробвах картата на още две РС-та, едно с 600 ватов Епсилон, на един комшия и още един 550 ватов Фортрон. И на двете РС -та същото - след като Уин поиска рестарт заради новосложената карта, на логото в началото след рестарта или забива или се рестартира, като във всички случаи вентилатора тръгва на макс.

 

Занесох я в Ера и сега ще видим. Казаха да се обадя в понеделник следобеда...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...