Jump to content
BulForum.com

Windows 7 - ram?


jiktak

Recommended Posts

Здравейте, инсталнах си нова Win 7 64 битова, но ми се струва, че не показва цялата 4 гига рам, може ли да е от видеото или има проблем?

post-40151-127066623961_thumb.jpg

post-40151-127066624598_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Според спецификацията на Видеото, твоето може да има DDR2/GDDR2/GDDR3 памет.

DDR2 сигурно ще рече, че има версия, която е с Шерната памет-черпи от системната памет.

Но пак е странно, защото картата се води 512МB в програмите, а по тази логика трябва да е 1024MB.

Доста особено :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Потърси memory remap в биоса и дай enable. На вистата май така се оправяше, трябва и на седмицата да е така.

Link to comment
Share on other sites

Потърси memory remap в биоса и дай enable. На вистата май така се оправяше, трябва и на седмицата да е така.

Тая прословута memory remap опция аз лично не съм я виждал досега в мои BIOS-и :) . Човекът в един друг форум беше писал, че и той я няма.

Ако наистина нещо видеокартата не е с шерната памет, може да пробва да ъпдейтне BIOS-а си. Може нещо и от релийза на 7-цата, която е набарал да е.

Всъщност то е лаптоп неговото.. Възможно е просто толкова да си може дъното, не съм много запознат дали при лаптопите има повече проблеми с адресирането на над 4ГБ памет, защото това, на което е свидетел е присъщо точно на 32 битовите OS, или дъно (BIOS) без поддръжка. Моя лаптоп пък е точно с 3 РАМ и 64 битова Vista, ама и повече от 3 не ми трябва, иначе щях да пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Исках да ми видя спецификацията, но то има 1000 разновидности на A300...Tия Toshiba хич ги няма...

Ако видеото не е с шерната памет или толкова много памет не се поддържа или има нужда от BIOS update...

Toва с едно на ум и с презумция, че версията на Windows7 е читава.

Не знам за опцията Memory Remap дали я има, но е хубаво да се провери.

Link to comment
Share on other sites

Сложи си по нова версия на евереста.И при мен беше така,не ми показваше цялата памет.Даже на сервиз го закарах ,тъй като е гаранционен,и ми казаха че всичко е наред.

Link to comment
Share on other sites

Сложи си по нова версия на евереста.И при мен беше така,не ми показваше цялата памет.Даже на сервиз го закарах ,тъй като е гаранционен,и ми казаха че всичко е наред.

 

Да но самия Windows му показва че 3GB само са използваеми...

Link to comment
Share on other sites

Преди два дена оправих същия проблем при мен. Имам 4, показваше 3.

Лекарството - run->msconfig->boot->Advanced Options->махаш отметката на Maximum Memory->restart

Link to comment
Share on other sites

Преди два дена оправих същия проблем при мен. Имам 4, показваше 3.

Лекарството - run->msconfig->boot->Advanced Options->махаш отметката на Maximum Memory->restart

 

 

 

БРАВО на mIRCata, стана!!!

post-40151-127073849111_thumb.jpg

post-40151-127073849953_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...