Jump to content
BulForum.com

vapros za skorost na upload


slavi

Recommended Posts

Искам да попитам и аз нешо тук. Аз съм в мрежа с още двама човека и сме на Д+. След сървърния компютър има следната последователност докато достигне до мен сигнал:

switch -> ~120m -> hub -> 132m -> PC

Проблема ми в момента е, че не мога да ъплоудвам по никакъв начин (сериозно, 20кб не мога да закача в АБВ-то!). При опит за ъплоуд в warez.ru скоростта прави подобен срив:

10.00 -> 5.00 -> 1.00 -> 0.00

Имам проблеми и с browse-a на уеб-страници дори от warez. При опит за пост във форума (този) при натискане на бутона няма никаква реакция от страна на IE. След неколкократно натискане на 'Предварителен изглед' ми дава пак да натисна 'Добави' и ако имам късмет става след половин до една минута.

Друго нещо е, че сме пробвали да махнем първия суич (който е на 1 метър от сървъра) и тогава всичко се нормализира и няма проблеми. Но дори след смяна на въпросния суич с нов проблема е на лице.

Дайте мнение какъв точно може да е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Човеко, наистина е хубаво да се замислиш над разстоянието първо, множко е, мисля, че допустимото беше 50 метра без усилвател, но не съм сигурен. Има кого да питаш :). Аз лично имах възможност за мрежа с двама други, но предпочетох сам - много по-жестоко е и модема не излиза кой знае колко по-скъпо. Месечната такса е друг въпрос... :). Пък и мрежите на един модем натоварват повече системата. Успех :music

Link to comment
Share on other sites

мисля че разстоянието не е никакъв проблем. щом приема трябва да може и да предава. просто проблема е че входната точка не е при него.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам и аз нешо тук. Аз съм в мрежа с още двама човека и сме на Д+. След сървърния компютър има следната последователност докато достигне до мен сигнал:

switch -> ~120m -> hub -> 132m -> PC

Проблема ми в момента е, че не мога да ъплоудвам по никакъв начин (сериозно, 20кб не мога да закача в АБВ-то!). При опит за ъплоуд в warez.ru скоростта прави подобен срив:

10.00 -> 5.00 -> 1.00 -> 0.00

Имам проблеми и с browse-a на уеб-страници дори от warez. При опит за пост във форума (този) при натискане на бутона няма никаква реакция от страна на IE. След неколкократно натискане на 'Предварителен изглед' ми дава пак да натисна 'Добави' и ако имам късмет става след половин до една минута.

Друго нещо е, че сме пробвали да махнем първия суич (който е на 1 метър от сървъра) и тогава всичко се нормализира и няма проблеми. Но дори след смяна на въпросния суич с нов проблема е на лице.

Дайте мнение какъв точно може да е проблема.

е то бива наглост, ама чак пък толкова...

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам и аз нешо тук. Аз съм в мрежа с още двама човека и сме на Д+. След сървърния компютър има следната последователност докато достигне до мен сигнал:

switch -> ~120m -> hub -> 132m -> PC

Проблема ми в момента е, че не мога да ъплоудвам по никакъв начин (сериозно, 20кб не мога да закача в АБВ-то!). При опит за ъплоуд в warez.ru скоростта прави подобен срив:

10.00 -> 5.00 -> 1.00 -> 0.00

Имам проблеми и с browse-a на уеб-страници дори от warez. При опит за пост във форума (този) при натискане на бутона няма никаква реакция от страна на IE. След неколкократно натискане на 'Предварителен изглед' ми дава пак да натисна 'Добави' и ако имам късмет става след половин до една минута.

Друго нещо е, че сме пробвали да махнем първия суич (който е на 1 метър от сървъра) и тогава всичко се нормализира и няма проблеми. Но дори след смяна на въпросния суич с нов проблема е на лице.

Дайте мнение какъв точно може да е проблема.

awe q pusni edin ping rutera ti i vig dali ti gubi paketi,posle i kum wreza,a za metrite i do powe4e moge stiga da sa hubawi swi4owe a ne nqkvi ot na baba mi wremeto :)

 

P.S:moge i ot rutera da vi e ako se e lagnal nesto proweri i tam kuf e pinga kum wareza,takuv trqbwa i pri teb da e ako si4ko e normalno

Link to comment
Share on other sites

ПО-скоро да съобрази дали другите 50 човека в неговата "мрежа" не правят нищо :) Защото не е рядкост хората да се оплакват, че им липсва това, за което "така да се каже" плащат, пък някой от "легалните" съседи ползващи същата връзка яко напъва я upload, я download или и двете. Казвам го, защото наистина се случва. Алтернативата за проблема е да е имало вирус на машината, който да е запълвал трафика "до горе".

Link to comment
Share on other sites

141 Recieved

8 lost (5%)

Average time= 0ms

В мрежата сме трима човека и сега направих тестове само с моя комп и сървъра. След качване на 22кБ скоростта закова 0.00 (и сега я гледам - толкова седи).

Нещата бяха перфектни до преди 3-4 месеца и пак повтарям: без първия суитч (до сървъра) всичко се нормализира. И дори при смяна на суича (тест с друг суич) ситуацията е същата. Както казах проблема е от 3-4 до 5 месеца.

Колкото до това, че мрежите са непрактични, знам уверих се в това... Но тая мрежа не е от месец-два, а е вече от доста време и когато я правехме нито бяха толкова евтини модемите, нито толкова зарибени тарифите.

Link to comment
Share on other sites

В мрежата сме трима човека и сега направих тестове само с моя комп и сървъра. След качване на 22кБ скоростта закова 0.00 (и сега я гледам - толкова седи).

Нещата бяха перфектни до преди 3-4 месеца и пак повтарям: без първия суитч (до сървъра) всичко се нормализира. И дори при смяна на суича (тест с друг суич) ситуацията е същата. Както казах проблема е от 3-4 до 5 месеца.

Колкото до това, че мрежите са непрактични, знам уверих се в това... Но тая мрежа не е от месец-два, а е вече от доста време и когато я правехме нито бяха толкова евтини модемите, нито толкова зарибени тарифите.

probwai da slogish nai napred huba posle swucha moje i da se opravi makar 4e ne mi se wqrwa.A na drugite pcta v mregata ima li go toq problem ili e samo pri teb

Link to comment
Share on other sites

Колкото до това, че мрежите са непрактични, знам уверих се в това...

Това не бях го чувал за непрактичните мрежи, хитро :woot

Не ти ли идва на ум, че проблема може и да не е в мрежата, а в нейните архитекти и създатели ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...