Jump to content
BulForum.com

Консултация за цена


gado

Recommended Posts

Знам, че из форума има светнати хора относно цените на компютърните карантии, а аз съм доста босичък в тази област. Мисълта ми е следната - добра ли е цената за следната конфигурация:

 

Mb - ASRock H55M s 1156 IH55 Dual DDR3 2600+ VGA PCI-E 8ch GL SATA 2

CPU - Intel Core i3-350 2.9GHz/32nm/4MB/73W/LGA 1156 Box

GPU - ATI Catalyst HD2600 XT - 512MB DDR3 128b (компромисно)

RAM - DDR3 2GB/1333MHz A-data - x2

HDD - Hitachi Deskstar 500GB/16MB sata 2

DVD - LG GH22NS50 sata DL DVD+R

Case - Goldenfield 1290

PSU - Corsair 650W CMPSU-650TXEU

Monitor - 22" LG LSD W2243S-PF

 

Плюс асемблиране и ДДС - крайна цена: 1241 лв.

 

Тенденцията е машинката да попорастне още малко, та за това е и толкова изсилено захранването...

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да пораства 500-550W корсар стига заради малкото нанометри вече, освен ако нямаш 3 видеокарти 65нм, 8 харда и екстремно изклокан Q6600.

Не че е лошо, идеята ми е че просто няма смисъл от толкова голямо презапасяване.

За справка на цената може да ползваш ценовата листа на Ера примерно - там цените може да се каже, че са добри.

От цялата работа според мен марката на дъното е слаба и видеото ако е за временно по-добре от форума нещо старо за 60-70лв.

За цената на ново 2600 можеш старо 8800 да си вземеш...

Link to comment
Share on other sites

Здравей,

 

LGA1156 е бита карта още в момента, по-добре се ориентирай към LGA1366 - Core7, макар че е в момента е доста по-скъп процесора, най-евтиния е I7-920 за $340 без ДДС. Дъната са на еднаква цена, но получаваш по-нов чипсет при LGA1366.

Link to comment
Share on other sites

Не ги сравнявам. Просто Intel LGA1156 май ще е най-кратко просъществувал сокет (след 423).Така че да се хвърлят немалко пари(1200+лв) за нещо, което още в момента не можеш да го ъпгрейднеш е безмислено, по-добре е да се напъне човек, или да поизчака и да се вземе платформа, която ще просъществува още поне няколко години.

 

А относно Core3, в момента има лаптопи с Core5, на аналогична цена 1300-1400лв(Acer и Dell)

Link to comment
Share on other sites

Най-добре ще е да кажеш за какво ще използваш компютъра, за да ти кажем какви компоненти да си вземеш за тези пари. Игри, филми, някакви професионални приложения или за всичко?

Link to comment
Share on other sites

Предимно ще се използва за аутокадски приложения и едва след това за друго. Основната идея беше хем да предъвква достатъчно бързо манипулациите които се извършват в тези приложения, хем да бъде евтин. На този етап изобщо не ми се мисли за I7... когато споменах, че ще расте машинката - имах предвид повечко хардове и евентуално, по-нататък нещо от рода на някое ATI HD5970... примерно (стига да поефтинеят достатъчно и за разумно време)

Link to comment
Share on other sites

Първо - прекрасна машинка!

 

И тъй и тъй ще даваш толкова пари сложи и още малко памет. Знам че тази не е малко но ако сложиш 8гб ще ти е абсолютен рахат оаобено за приложения от сорта на аутокад.

 

I7 - късно разбрах някои подробности иначе можеше да размисля. Топличък е докато i3 е добре. При мен i7-то дойде като страничен ефект от рам-а иначе можеше и да пропусна ама пуста лакомия :)

Link to comment
Share on other sites

..

 

Здравей,

 

LGA1156 е бита карта още в момента, по-добре се ориентирай към LGA1366 - Core7, макар че е в момента е доста по-скъп процесора, най-евтиния е I7-920 за $340 без ДДС. Дъната са на еднаква цена, но получаваш по-нов чипсет при LGA1366.

Това как го реши 1156 било бита карта?Я да каже дядо мраз колко се е изръсил за дъно процесор и рам само?Плюс това 8 серия на и7 е за сокет 1156....Ето ти и един линк.

Към автора добре са те посъветвали overdrive и дядо коледа :) отдели малко повече пари за дъно GB или Asus, рам мисля че и с 4 ще ти е комфортно а захранване освен Corsar можеш да си купиш Cooler Master Fortron и т.н.Corsar много скъпо идва иначе е доста добро...Ето едно предложение отмен

Link to comment
Share on other sites

Общо взето каквото плащаш такова получаваш - фортрон 700W е 700 пикови вата (примерно до 2минути), а corsair 550W е 550W постоянно натоварване. Оттам излиза, че можеш да сравняваш 550W corsair с 700 fortron, цената също е близка, затова ти казах ако държиш да е corsair да не е толкова ватове.

А и някак не се връзват висок клас захранване, което има запас за ултра-екстремен клок и дъно Асрок.

 

Виждал съм дъна Асрок, които работят добре, но в самата марка е заложено да е бюджетна, затова я харесвам само за офис компютри или когато целия компютър трябва да е колкото се може по-евтин.

Link to comment
Share on other sites

..

 

 

Това как го реши 1156 било бита карта?Я да каже дядо мраз колко се е изръсил за дъно процесор и рам само?Плюс това 8 серия на и7 е за сокет 1156....Ето ти и един линк.

 

 

Ами сравнявай цените на по-бързите процесори, ще видиш рязкото поскъпване на 1156 в сравнение с 1366. Всъщност и на 1366 не му е много ясно бъдещето, но 1156 трябвало да бъде заменено от 1156В и после 1156С.

Link to comment
Share on other sites

Я да каже дядо мраз колко се е изръсил за дъно процесор и рам само?

 

Ами със захранването излезе над 2к (това за дъно, процесор, памет и захранване)... ама пък захранването си беше цифра все пак - 850W Enermax Galaxy :)

Link to comment
Share on other sites

Както и да е! Въпросът ми беше дали я бива цената за тази конфигурация, но отговор не получих... (ше видите кво е кофти като на въпроса - Защо не ми топли климатика?... Аз започна да ви говоря за специфичната енталпия...., фазови преходи и подобни, почти вулгарно звучащи работи....) Машинката е вече факт - в момента пиша от нея. Пуснах и някоя друга задачка... ей, така - за бъзик... и да ви кажа - докато ги предъвчи почти нямах време да си запаля цигарата :)) - което за мен е идеално! А, за по-нататък квото сабя покаже... (е, и финанси де)

Link to comment
Share on other sites

Че добра си му е цената при това има и монитор. Само защо си го взел с 4GB рам само не ми стана ясно :)

Щото нали се сещаш, че има и един фактор, дето му викат - кинти? За повече, просто не ми стигнаха силици.... пък и за момента (от това което ми показа при гъбаркането) ми е достатъчна... както ми каза и човека който ми го прави.

 

Както и да е! Мисля, че темата се изчерпа... :beer:

Link to comment
Share on other sites

Хахаха..., това да ти е проблема :laughing: Просто ти си труден за измъкване от вас. По времето когато нормалните хора хапват и пийват..., ти се гърбиш за некви типове...

Link to comment
Share on other sites

А очаквах отговор от сорта "чакам си реда, веднага след като ти почерпиш за твоята машина почвам аз" :lol:

 

А за гърбенето то всички се гърбим къде за едни къде за други - кой както прецени че му е кеф и му е приятно... или поне не дотам неприятно :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

А очаквах отговор от сорта "чакам си реда, веднага след като ти почерпиш за твоята машина почвам аз" :lol:....

 

Аз, викам да го направим така:

 

Ти ще черпиш за твоята - аз за моята... според машините и почерпката.... :bgrin: (Що ли си мисля, че ще съм на далавера..., пък ти ще си минат? :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Взехме да стигаме до "търсят си поводи"..... което ме подсеща че свърших коняка пусто да остане

 

И май ако продължаваме с лаф-моабеда в темата скоро някой модератор ще дойде да ни шамароса

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...