Jump to content
BulForum.com

windows XP + windows 7 -> windows 7


vikktor

Recommended Posts

Преди време бях с Vista и XP и ми се наложи да преинсталирам XP-то, в следствие на което Vista не тръгваше. Преинсталирах Vista Loader-а и тогава спря да работи XP-то. Тогава форматнах двата дяла, откачих единия хард ( Lol ) и сложих само XP, закачих другия хард ( всъщност там беше Vista ) и нямах повече проблеми. Бях реших да не слагам 2 OS, но не сдържах на изкощението и пробвах 7. Сега съм решил да мина само на 7, но не знам как да се отърва от двете ОС по правилния начин, за да нямам проблеми после с loader-ите.

Link to comment
Share on other sites

Форматнах 2-та дяла (boot-нах от флашка). Рестарт и BOOTMGR is missing. Ей това беше, което ме тормозеше и с Vista. Форматнах пак 2-та дяла и тръгна успешно.

Сега (отново) имам малко проблеми с аудиото, но това е тема за друг коментар.

Link to comment
Share on other sites

Явно не ти е нещо както трябва, защото аз съм с 3 операционни системи и нямам проблеми. И за кой BOOTMGR говориш по-точно? Екрана с избора на операционните системи в началото?

Link to comment
Share on other sites

Не в това е проблема. Като си с 3 ОС как можеш да преинсталираш само една от тях? Явно остават някакви файлове дори след формат и windows помни, че е бил инсталиран (специално Vista и 7) и после си търси системата да си я зареди. След формат на два дяла с ОС, инсталация на нов windows, рестарт и иска да си зареди старите ОС. Оправих го като изтрих целите дялове и ги създадох на ново : )) При което обаче 7-цата направи някакъв emergency recovery дял 100МБ и ме притесняваше само да не е записал, че е имало 2 ос и пак да каже, че BOOTMGR (да, точно там - за избор на ОС) пак го няма, но за щастие всичко тръгна нормално.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

здравей те аз имам един проблем с windows на който много трудно може да се намери решение на проблема в google.Проблемът ми е следния,излиза ми съобщение Bootmgr is compressed CTRL+ALT+DEL for Resstart.Не мога да преинсталирам WINDOWS защото като си пусна лап-топа зарежда ми bios-с след което ми се показва черен екран заедно със съобщението.Не мога да преинсталирам windows-a нито знам как да свържа два компютъра,ни нищо.Ако някой може да помогне,ако някой знае нещо за този вид проблем Умолявам ви помогнете! Благодаря предварително и от мен е бирата! :huh: :beer: :beer:

Link to comment
Share on other sites

здравей те аз имам един проблем с windows на който много трудно може да се намери решение на проблема в google.Проблемът ми е следния,излиза ми съобщение Bootmgr is compressed CTRL+ALT+DEL for Resstart.Не мога да преинсталирам WINDOWS защото като си пусна лап-топа зарежда ми bios-с след което ми се показва черен екран заедно със съобщението.Не мога да преинсталирам windows-a нито знам как да свържа два компютъра,ни нищо.Ако някой може да помогне,ако някой знае нещо за този вид проблем Умолявам ви помогнете! Благодаря предварително и от мен е бирата! :huh: :beer: :beer:

 

 

1. Какъв ти е Уиндоуса.

2. Какво си направил, че да се стигне до там

3. Защо да не можеш да стигнеш до инсталацията на Уиндоус? Сигурен ли си, че задаваш правилно на диска да е първоначалното boot устройство? Не би трябвало да има нищо общо с bootmgr ако зареждаш през CD инсталация.

 

За да е по-сигурно, че зареждаш от DVD-то, а не от твърдия диск, натисни бутона, който трябва да се натисне на твоя лаптоп, за да ти се отвори boot менюто в което да избереш устройствата от които да зареди. F12 примерно. Трябва да го пише в долната част на екрана като ти зарежда POST (BIOS). Някъде около надписа, че трябва да натиснеш DEL, за да влезнеш в BIOS. Избери DVD-то и виж така дали ще ти зареди и ще ти позволи да направиш repair и да замениш bootmgr-а с чист.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...