Jump to content
BulForum.com

Каква газова уредба да сложа


valiomin

Recommended Posts

Става вапрос за корса В 1.2 16v. Ако някой може да ми каже и каде в Пловдив има добър сервиз за газови уредби.

А ти към каква си се насочил? Обикновена или газов инжекцион?

Link to comment
Share on other sites

Газовия инжекцион е доста пари, а ми казаха, че за коли пълен инжекцион може да се сложи само газов инжекцион. Ако може бих сложил обикновенна газова. Ако имам 1000 лева естествено бих сложил ГИ, но понеже ги нямам и затова ме интересува дали ще мога да сложа обикновенна (а и дочух, че можело).

Link to comment
Share on other sites

Каква е колата? Принципно слагат обикновена газ ако си с метални колектори, щото пластмасовите се пръскат, макар че чувам вече, че много хора слагат обикновена газ и с пластмасови и нямат проблеми. Обикновената газ уж преебава двигателя повече от ГИ, особено на коли които са пълен инжекцион, а и дава по-голям разход от ГИ.

Link to comment
Share on other sites

Колата е опел корса 1.2i 16v 1999 година производство. Пълен инжекцион е и е с пластмасови колектори. За сега имам интерес към http://www.fobos-bg.com/fobosnew/index.php...&Itemid=141 . Ама 900 лева е ГИ, а обикновенната около 450 лева.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Става вапрос за корса В 1.2 16v. Ако някой може да ми каже и каде в Пловдив има добър сервиз за газови уредби.

 

Никаква. Предполагам ти гори към 7 градско - какво толкова ще спестиш на фона на бъдещи проблеми с работата на бензин, идващи от неизползване на бензиновата система, зацапване на инжекторите и тн, освен това докато си избиеш 900те лева газова...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам Корса 99г. 1,0 - разход на бензин 4,7 извънградско (до морето) - супер спокойно каране и малко под 6 на 100 градско - всичко това е през лятото, за зимата няма да коментирам. Колкото и да струва 1 литър бензин не мисля че разликата с газта ще бъде толкова голяма че да си избия близо 1000 лв за газов инжекцион, да не говорим за цената на ремонтите, които ще доведе карането на газ - това е и моя съвет към теб - ако ти гори толкова и на теб не вижда защо ще слагаш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...