Jump to content
BulForum.com

Problem s Zafira


BUGi

Recommended Posts

zdr. imam problem s zafirata postoqno mi sveti lampa na koqto e izobrazena kola s gai4en klu4. :confused nqkoi moje li da mi kaje kakvo ozna4ava tova ? predi svetkashe kogato si poiska no ot 2 dena postoqnno kogato sam zapalil.Li4i 4e kato svetne nqma rqz kolata i ne vurvi kakto trqbva gubi mo6tnost .Nqkoi ako e imal ili ima takuv problem da keje na kvo se dulji i kak da go premahna :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Вероятно влиза в авариен режим /губи мощност/, поради някаква причина и иска диагностика. Отиди в някой сервиз, за да ти я "прочетат".

Link to comment
Share on other sites

zdr. imam problem s zafirata postoqno mi sveti lampa na koqto e izobrazena kola s gai4en klu4. :confused nqkoi moje li da mi kaje kakvo ozna4ava tova ? predi svetkashe kogato si poiska no ot 2 dena postoqnno kogato sam zapalil.Li4i 4e kato svetne nqma rqz kolata i ne vurvi kakto trqbva gubi mo6tnost .Nqkoi ako e imal ili ima takuv problem da keje na kvo se dulji i kak da go premahna :unsure:

Предполагам е запушена дюза. При нас беше същото... Върви, но няма живинка... Най-добре в сервиз и не чисти грешката.

Link to comment
Share on other sites

zdr. imam problem s zafirata postoqno mi sveti lampa na koqto e izobrazena kola s gai4en klu4. :confused nqkoi moje li da mi kaje kakvo ozna4ava tova ? predi svetkashe kogato si poiska no ot 2 dena postoqnno kogato sam zapalil.Li4i 4e kato svetne nqma rqz kolata i ne vurvi kakto trqbva gubi mo6tnost .Nqkoi ako e imal ili ima takuv problem da keje na kvo se dulji i kak da go premahna :unsure:

С какъв двигател е колата и от коя година е?

Link to comment
Share on other sites

Disel 2000 kubika 2004 godina

Ако ти светка още с паленето и само е намалена мощността без да е напълно изгубена съм почти сигурен, че е проблем с EGR клапана. Ако обаче върви до към 2000 обората и след това тотално умира може да е нещо с което и аз имам проблеми. Предполагам двигателят е CDTI? EGR клапана се чисто сравнително лесно и след това проблемите ти се оправят.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...