Jump to content
BulForum.com

инсталация на ОС


wlado

Recommended Posts

Не съм наясно до каква степен въпроса ми е за този раздел.

Проблема е следния - имам компютър, който от всички операционни приема само инсталация на ХР и нищо друго, а не знам на какво може да се дължи това.

Моята идея е да го бастисам(уйндоуса) и да го заменя с, която и да е Линукс дистрибуция - но те не се инсталират(имам опит с линукс не съм бос и гол) - пробвал съм с СУЗЕ, Дебиан, Мандрива, Джентуу. Няма да имам проблем при работата с Линукс, въпроса е че не искат да се иснталират дистротата (пробвал съм и уйндоус 7 и виста и с тях резулата е нулев - не се инсталират). Моя компютър приема само ХР и то с вазелин.

Ако някой има идея да каже - смятам че проблема е хардуеърен. Не ми се иска да си мъкна компютъра по фирми (не знам какъв ще е резултата). Компа е АМД Х2 Атлон 3200+, 1,5 гб, и Асус М2V дъно.

:angry:

Link to comment
Share on other sites

Той май пита как да си подкара vista и 7цата

А ти не можеш ли да помислиш първо преди да пишеш?

 

Тегли направо 9.10 бетата, вече е достатъчно стабилна

Link to comment
Share on other sites

Asus М2V има подръжка и на RAID, провери режима на САТА-та, ако е RAID ще ти трябват драйвери в процеса на инсталация (WinXP/Вин2003 - Press F6, приема само от дискети, Vista/2008 - може и от флашка) за всяка ОС която се опитваш да качиш.

Ако е РАИД, в твоя случай май е по добре да го махнеш, и избереш IDE compatiblе, или нещо от сорта - да не е Enhanced, AHCI или RAID.

 

Успех

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля че прблема е от BIOS-а.

 

 

 

А ти не можеш ли да прочетеш преди да пишеш?

 

Може би както винаги не съм се изразил добре - проблема е изобщо при инсталация на ОС!!!! Пробвал съм от Дебиан през 7 до МАКОС Х 10.5 (любим ос е СУЗЕ естествено)

Все нещо не става. Иначе е на САТА, но преди нямаше проблеми - винаги съм имал втори дял с Линукс - а сега самп ХР приема от всички ос-и. Или в биос или нещо друго просто дайте идея какво да направя???

Биоса ми го обнових преди време (а проблема е от преди това)

Link to comment
Share on other sites

В BIOS трябва да имаш настройка която да звучи като - SATA Operational Mode - избери му ATA. Имай предвид, че като промениш тази настройка губиш всичко от харда.

Link to comment
Share on other sites

Asus М2V има подръжка и на RAID, провери режима на САТА-та, ако е RAID ще ти трябват драйвери в процеса на инсталация (WinXP/Вин2003 - Press F6, приема само от дискети, Vista/2008 - може и от флашка) за всяка ОС която се опитваш да качиш.

Ако е РАИД, в твоя случай май е по добре да го махнеш, и избереш IDE compatiblе, или нещо от сорта - да не е Enhanced, AHCI или RAID.

 

Успех

 

Объркал си раздела на форума!

Link to comment
Share on other sites

Оф аз съм си мислил че е от ХДД-то, ама дори и ундовс да ми прави проблеми....

ще го пробвам като купя един шпиндел двд - дано стане .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Осмелих да тествам дали ще има резултат от предложенията ви. Нямам АХЦИ опция в БИОС-а - след много тършуване из ГУУГЪЛ видях, че чипсета на моето дъно май не предвиждал инсталация на ОС върху САТА диск (сата диск само за информация) - сложих ИДЕ диск.

Но пак не се справих. В момента имам два отворени и недосглобени ПК-та в къщи. На единия му инсталирах Сузе 11 с КДЕ 4.3.4 . А моя компютър си седи все още неизползваем и не е включен.

 

 

Чудя се ако сложа обратно ИДЕ харда във стария компютър дали ще тръгне сузе -единия е P4 - другия е АТлон 64 - все ис мисля, че не би тръгнало.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...