Jump to content
BulForum.com

Q: Нов компютър


Recommended Posts

Здравейте разбирачи! За разлика от всички които искат гейм машина ,на мен ми трябва нещо за нет , музика и филми и си мисля че мога да спестя някой лев с вградена видео карта. Горе-долу съм се насочил към частите , CPU - E5200 /2.5G/800/2M BOX

RAM KIT 2X1GB SUPERT DDR2 800 или цяла 2gb

HDD 320GB HITACHI SATA2/7200/16MB

FOTRON 350w кутия и CD\DVD , но не мога да спра на дъно , което да е на 775 и да има вградено видео. Моля Ви предложете нещо ,парите които се отпускат са към 350-400 за щайга или към 600 с монитор , който желателно е да бъде по-голям 20-22 инча

Link to comment
Share on other sites

За монитор разгледай темата за мониторите. Има някои предложения до 300 лева.

 

За диска помисли над по-голям. Не защото ще ти трябва, а защото разликата в цената е просто обидно малка и то за много по-голям капацитет. Пък и повече място, никога не е излишно.

 

Дъно гледай по ценовите листи да е с G чипсет. Те са за 775 и са с вградено видео.

 

G33, G41, G45 и т.н. Производителя е по твой избор.

Link to comment
Share on other sites

Продължавам в същия дух.

Е5200 вече се заменят от Е5300, така че избери този процесор.

Освен това и разликата до Е5400 е само петнадесетина лв, така че според мене варианта да си със 2.7GHz процесор е за предпочитане.

Прецени си дали ще ти трябва вътрешно флопи, и ако е така - при избора на дъно внимавай дали то има фропи контролер.

Новите дъна са вече без тази "екстра".

Това, разбира се, не е кой-знае какъв проблем, тъй като може да се използва и външно USB флопи.

Link to comment
Share on other sites

Продължавам в същия дух.

Е5200 вече се заменят от Е5300, така че избери този процесор.

Освен това и разликата до Е5400 е само петнадесетина лв, така че според мене варианта да си със 2.7GHz процесор е за предпочитане.

Прецени си дали ще ти трябва вътрешно флопи, и ако е така - при избора на дъно внимавай дали то има фропи контролер.

Новите дъна са вече без тази "екстра".

Това, разбира се, не е кой-знае какъв проблем, тъй като може да се използва и външно USB флопи.

Не виждам за какво да си взима 5300 или 5400 като 5200(моя специално) се клоква без проблем на 3300 mhz.Излишни разходи са това.Също и колегата казва че ще му трябва за филми и игри 5200 е предостатъчен.

Link to comment
Share on other sites

А защо не и новия Athlon II 240,245 или 250?

По-нов, по-студен и по-евтин и еднакъв по производителност с пентиума.

Плюс това и има по-голям избор на дъна с вградени видеокарти.

Link to comment
Share on other sites

Виж едно от тези дъна:

GIGABYTE G41M-ES2H

GIGABYTE GA-EG41MF-US2H като горното + IEEE 1394a

Идеята за тех е, че имат D-Sub port, DVI-D port, HDMI port, optical S/PDIF Out connector което ще те улесни много ако ще връзваш ТV.

А и имай предвид, че ако ти трябва LPT порт за принтер, то повечето дъна вече го нямат.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сложих евтино дъно на Asrock със вградено видео 7025 с поддръжка на сокет АМ2+/АМ3 , следователно сложих Athlon II 245. За хард отидох нагоре и сложих 500gb ,a рама си остана 2gb (ако беше преди няколко месаца бих сложил повече :) ) Захрахването си остана Фотрон 350 плюс кутия , DVD-RW, клавиатурата и мишката излезе 430лв. Купих и "мониторче" 22" Philips за 280 и сега съм много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Сложих евтино дъно на Asrock със вградено видео 7025 с поддръжка на сокет АМ2+/АМ3 , следователно сложих Athlon II 245. За хард отидох нагоре и сложих 500gb ,a рама си остана 2gb (ако беше преди няколко месаца бих сложил повече :) ) Захрахването си остана Фотрон 350 плюс кутия , DVD-RW, клавиатурата и мишката излезе 430лв. Купих и "мониторче" 22" Philips за 280 и сега съм много доволен.

То като че ли за тези пари това е най-добрия вариант.Да си го ползваш със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...