Jump to content
BulForum.com

Искам малко повече инфо


Ghetto_Freak

Recommended Posts

. Ако го направил след 1-ви януари няма да дължи акциз, което за машините, които си е избрал, ще му щастливия момент в живота.

 

Акциза отпада ама не и за автомобили от САЩ , не подлъгвайте момчето.

 

 

Ако може Васко(Зболюл) да ми прати лично с повече информация поне за мотор да съм подготвен като ми се обади. Ако искаш информация за мотора мисли да е Ямаха Р1-ца около 2000+ година.

Мерси. А и ако мога и аз да се вредя и за мене нещо може да има :)

 

Пиши ми какво точно те интересува на ЛС ще ти отговоря на всичко което мога

 

 

 

Тъй като карам по слухове да питам запознатите - американските автомобили не са ли с инчови болтове и прочее и не е ли после зор поддръжката? Преди време бях питал няколко познати и ми бяха казали че това е големия минус след като платиш всичко и почнеш да я караш тука.

 

Всичко американско е с различни болтове от един билярд ми се бяха загубили 2 болта и бях обиколил целият свят докато намеря с такава резба.....

При колите също има някои разлики ......

Link to comment
Share on other sites

Всичко американско е с различни болтове от един билярд ми се бяха загубили 2 болта и бях обиколил целият свят докато намеря с такава резба.....

При колите също има някои разлики ......

Стругар .. а-у ? O.o

Link to comment
Share on other sites

Всичко американско е с различни болтове от един билярд ми се бяха загубили 2 болта и бях обиколил целият свят докато намеря с такава резба.....

При колите също има някои разлики ......

 

Така ми казаха и на мен и че за да се ремонтират трябват различни инструменти и не може във всеки сервиз...

Link to comment
Share on other sites

Zlobil Ами нямам лични. Ами напиши ми всичко което знаеш и с което си се сблъскал с моторите: данъци, цена за контейнер, фирма, акцизи, ДДС, мито всичко.

Благодаря ти много.

Link to comment
Share on other sites

американските автомобили не са ли с инчови болтове и прочее и не е ли после зор поддръжката? Преди време бях питал няколко познати и ми бяха казали че това е големия минус след като платиш всичко и почнеш да я караш тука.

само американските марки. Европейските и азиатските са с европейските болтове и ключове. Даже вече може и новите американски марки да са с европейски. Не знам. Тук като си купиш инструменти има и двата вида

Link to comment
Share on other sites

Както казах - карам по слухове, но мой приятел ми се оплакваше доста подробно от една печатарска машина заради която се наложило да купи маса инструменти и в крайна сметка не беше сигурен дали е толкова на далавера изобщо от въпросната сделка.

Link to comment
Share on other sites

Иструментите не са никав проблем нито пък болтовете им.Резбите им са цолови съответно и ключовете, които се ползват са цолови.Почти всяка гедория която се продава е комплект метрични и цолови ключове.

 

Иначе е нормално в железарията да продават болтове с метрична резба.Все пак сме на такъв стандарт.За по-специални си има къде да се търси ;)

Link to comment
Share on other sites

//донякъде off//

Имам един съученик във щатите,който там е адвокат.Последния път когато се чухме ми се похвал,че е член на някаква рокерска банда и си правят пътешествия с харлитата.Мотор като харли там се продавал за жълти стотинки. От любопитство го попитах и ка вървят цените на колите там и по-конкретно шелбита,мустанг и прочее.Той ми каза,че имало в момента някаква реклама за мустанг по ам. телевизия-за три години по 350 долара на месец си взимаш мустанг с всевъзможни екстри.

Link to comment
Share on other sites

Това е лизинг, а не кредит. На края на лизинговия период (до 6г.) ако искаш да мустанга/шелбито да е твоя собственост трябва да платиш остатъка от пазарната му цена. При най-дългия период (6 години, т.е. 72 месеца) по $350 долара изплащаш ~$21-22,000 с лихва от 6-7%. Вариантът "с всевъзможни екстри" е не по-малко от $30,000 (ако си говорим за stock мустанг, шелбито е много по-скъпо), т.е. в най-добрия възможен вариант ще имаш да плащаш минимум $11-12,000, за да си го откупиш след края на лизинговия период, и то след като вече 6 години си го мазал с всевъзможен джънкфууд, защото там си е част от ежедневието да гъчиш нещо докато шофираш. Тук му викаме "за вкъщи", ама там му се вика "ту гоу", демек за в движение, прави си сметката :)

 

И да не пропускаме, че американците не си харесват автомобилите много-много :lol: Ако имат финансова възможност си купуват Тойота или европейски автомобил. Пък хамериканците са доста практични хора да ти кажа, все ще да има защо!

 

П.П. А, има и още нещо. При лизинга имаш годишен лимит на милите, които можеш да минеш. Ако го просрочиш плащаш глоба (от 15 до 25 цента на миля, което при ония километри си е скубане на голо), като можеш още като взимаш колата да избереш колко годишно смяташ да ти е лимита на милите и според него месечната вноска може да ти скочи с до 30%. И като отидеш "ами искам ето този, с такъв двигател, с автоматична скоростна кутия" и ти казват "ами тук нямаме такъв в наличност, има един в Колорадо" и ако искаш да го вземеш трябва да платиш т.н. "destination charges" дето сам да отидеш да си го вземеш ще ти е по-евтино, ама няма как. При Форд специално ако такава кола има в друг щат едно $500 не ти мърдат. Въобще - скрити начини да те цоцат като дашна крава колкото щеш.

Link to comment
Share on other sites

и то след като вече 6 години си го мазал с всевъзможен джънкфууд, защото там си е част от ежедневието да гъчиш нещо докато шофираш. Тук му викаме "за вкъщи", ама там му се вика "ту гоу", демек за в движение, прави си сметката :)

това не зависи от държавата, а от човека! Аз никога не ям в колата, щото искам да е чиста. А to go не означава, че ще ядеш докато караш, а означава, че ще го ядеш извън мястото от където го купуваш. Може да е в къщи, може на улицата, може в колата

Link to comment
Share on other sites

Botev1912, айде сега, глупости :) Къде съм казал, че държавата има нещо общо. Като процентно отношение спрямо нас тук американците ядат невероятно много повече в колата. И добре знам какво е "to go", визирах това, че тук си казваме "за вкъщи", защото в 99% от случаите точно там си взимаме храната, докато в САЩ често, както вече споменах, се хапва в движение, вкл. и докато шофираш.

Link to comment
Share on other sites

със сигурност не са 99% от случаите. Някой взимат по 2 пици to go. Едва ли ги ядат в колата. Такива fast food като mcdonalds е по-вероятно, но пак не са 99%, а много по-малко

 

П.П. А, има и още нещо. При лизинга имаш годишен лимит на милите, които можеш да минеш. Ако го просрочиш плащаш глоба (от 15 до 25 цента на миля, което при ония километри си е скубане на голо), като можеш още като взимаш колата да избереш колко годишно смяташ да ти е лимита на милите и според него месечната вноска може да ти скочи с до 30%. И като отидеш "ами искам ето този, с такъв двигател, с автоматична скоростна кутия" и ти казват "ами тук нямаме такъв в наличност, има един в Колорадо" и ако искаш да го вземеш трябва да платиш т.н. "destination charges" дето сам да отидеш да си го вземеш ще ти е по-евтино, ама няма как. При Форд специално ако такава кола има в друг щат едно $500 не ти мърдат. Въобще - скрити начини да те цоцат като дашна крава колкото щеш.

относно това, никой няма да ти каже да отидеш да си я вземеш от колорадо. Даже личен опит имам с това. Карат ти колата до няколко дена за тяхна сметка, щото иначе отиваш на друго място и никога няма да стъпиш там и губят клиент. Аз какви неща съм виждал. Клиента виновен и казват, че не е негова вината. Примерно купуваш си храна, изпускаш я на земята и ти дават ново за тяхна сметка. Или пък казваш, че предния ден си забравил нещо в магазина и ти дават ново. Такава е системата и ако не го правят губят клиенти.

Link to comment
Share on other sites

Направи една заявка в официален дилър на Форд за кола и ще видиш какъв ще е резултатът - поне $500 за пренос на трактора. Даже в официалния им сайт (Ford USA) като си конфигурираш колата ти се включва този чардж ако кола с такава конфигурация няма в близост до избрания ZIP.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...