Jump to content
BulForum.com

съвет за соунд карта


gavreto

Recommended Posts

бихте ли ми помогнали при избора на соунд карта , значи пс-то ми е от старите но имам едни колонки logitech x 540 , та мога да отделя 60-70 лева за карта може и втора ръка

Link to comment
Share on other sites

За 100тина лв M-Audio 2496 (намират се из музикантските форуми или далаверата). Това са нисък клас професионални карти и са екстра за слушане на музика.

В бгаудио.цом някой изработваше за 50-60лв DAC-ове - карта само с изход на USB, драйвъри има в уин и тръгва веднага. На звук е почти колкото м-аудиото добро (слушал съм и съм сравнявал).

Друго което се сещам е, че в Изот-а имаше стари топ-модели креатив (х-фи платинум ала-бала) за 50-60лв, това също е далавера, макар и по-зле на звук от горните 2 има повече изходи, екстри, софтуери и тн гевезелъци.

 

Тфа е което се сещам, ново за тея пари няма кой знае какво, като се има предвид, че 2496 е 190 пари в магазина.

Link to comment
Share on other sites

стари топ-модели креатив (х-фи платинум ала-бала)

 

Ако X-fi са старите модели, кое са новите? :)

 

Едит: Картите на Creative според мен са най-добрият избор за домашен компютър, който се използва за mp3 и игри.

Link to comment
Share on other sites

Ако X-fi са старите модели, кое са новите? :)

 

Едит: Картите на Creative според мен са най-добрият избор за домашен компютър, който се използва за mp3 и игри.

Съгласен съм :) .

 

Overdrive вероятно имаше предвид, че не е фен на Креатив и за него и най-новите Креативки са стари, в смисъл "негодни" :) . С него сме дискутирали преди подобни теми, той е по-вманиачен в качеството, но наистина за домашен потребител като питащия, който щом пита, явно не е много в час с най-качествените варианти в ПЦ-строенето, а и 50-60 лв очевидно не се връзва с нещо кой знае какво. 50-60 лв струва Xtreme Audio ако е за въпрос.

И съм 99.9% сигурен че дори X-Fi Xtreme Audio ще му върши перфектна работа на gavreto и НЯМА да усети никаква разлика дори спрямо карта за 150 лв, освен ако не слуша на нещо като студийни колони, изчислени корекции на стая, заедно с наистина качествени записи.

За МП3, филми, особено игри, Креатив е неговата карта. Някой X-fi и е готов.

Link to comment
Share on other sites

Extreme Audio е доста орязан. Extreme Music или нагоре са добрите модели. Като цяло, Extreme Music е базовата платка, а на другите има само панели и дистанционни в повече. Друга разлика е RAM-а на 2 или 3 от платките. Единствено X-fi Elite има освен безброй бонуси към Extreme Music/Platinium/Fatal1ty, и различни части по платката, което прави звука по-добър.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...