Jump to content
BulForum.com

Проблем с PC?


Recommended Posts

Немога да установя от какво точно се появява това постоянно изгасване на PCто. Както примерно си ровя из нета и той гасне директно, все едно спира тока. Незнам дали е от токови удари но тука почти няма, а и в последното денонощие ми изгасна поне 3 пъти без видима причина, без да усещам да има токов удар....всички температури са наред, охлаждането, незнам от приложенията да е...най-често мозила и скайп стоят включени и тогава гасне...вътре всичко е наред връзки работи, наскоро смених вентилатора на захранването, но ме съмнява да е от него тъй като си работи правилно и дори е по високооборотен от стария....

 

Някои някакви идеи???

 

пп. гасне когато си иска, не е пред 30 мин да кажем ами еидн път през час два, по-цяла нощ като не го позлвам не гасне примерно...

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с друго захранване според мен - явно при малко по-голямо натоварване и не издържа.. Ама както каза w00x-а доста е вероятно и дъното да е заминало барабар с захранването ;х

edit;

Абе като се замисля въпреки,че по-горните варианти са в пъти по вероятни, по-добре първо пробвай от по-лесните неща като преинсталация или пробвай с някое live cd на ubunto дали ще гасне ;>

Link to comment
Share on other sites

така сега още нещо ми направи впечатление и даже 1во с него ще почна....кабела захранващия го мрътднах без да искам и го чух да прпуква, както дав ана късо...няма нагар както вътре в захранването така и в самия кабел, но 1во него ще го сменя, след това ще пробвам с друго захранване а дъното...то е почти ново, все още в гаранция, но се надявам да не се стигне до него....

 

@Evil_Hacker - за преинсталацията надали....сега като го разглобих за да видя захранването и го сглобих запали, изгасна след това запали за секунда и пак изгасна и след това тръгна нормално....интересно е и друго че като изгасне и го пусна не захапва нищо, монитора си мига но дъното не тръгва, като спра от разклонителя и го пусна пак...тръгва...а колкото до натоварването, 1во че не го товаря с нищо това ПЦ и 2ро захранването е достатъчни голямо...

 

интересно е че и мен почва да ме навежда към дъното....

Link to comment
Share on other sites

Прегледай всички кондензатори около процесора, отвори захранването и прегледай и вътре кондензаторите.

Ако има цъфнали, надути или да е текла жълто-кафява каша наоколо ясна е работата.

Захр. кабел като го извадиш и пъхнеш пак е нормално да припуква, защото на входа има големи кондензатори, които за момент са все едно късо.

Link to comment
Share on other sites

Извади (изключи) целия "излишен" хардуер, ненужен за базово стартиране на компа - звукови, ланкарти, ДВД и т.н.

Може да е лоша връзка някъде, "разширен" куклунг (с пинсета натегни хубаво всички пинове на молексите дето захранват хардовете, двд-то, и т.н. Провери си и Power/Reset бутоните на кутията! Неведнъж и това е било проблем. Като пуснеш компа, веднага изключи буксичките на тия два бутона от дъното и виж така дали ще гасне.

Link to comment
Share on other sites

А според мен просто захранването не е било достатъчно, с течение на времето е направило мизерии и сега започват да се проявяват. А дъното щом е и ново (приемам 3-4 месеца), значи може просто да е дефектно.

Link to comment
Share on other sites

пп. захранването е достатъчно даже е предостатъчно....по-късно щ го отворя да прегледам за кондензатори и кофти връзки макар че вече гледах един път...

Link to comment
Share on other sites

Колко и какво е захранването и какви са ти компонентите?

Щом се е стигало до смяна на вентилатор в него, вероятно е куча марка или е порядъчно старо.

На един съвременен фортрон или каквото и да е относително добро, с 12 см вентилатор, смяна няма как да му е необходимо, освен ако не са минали 4-5-6 години най-малко.

Моя фортрон работи 24/7 вече 3 години, скоро 4-та ще почне мисля, и абс. никакъв проблем няма с вентилатора, какво остава за по-качествените.

Хеле пък ако каже Цодеген или ЙНЦ, направо да сменя захранване.

Link to comment
Share on other sites

Знчачи в случая говорим за система сглобена и закупена от адроит преди 1 година без няколко дни...всичко е в гаранция без захранването и кутията :)

 

Захранването е 400W CODEGEN

 

компонентите са слаби....Athlon x2 4200+ , Video - 7300GT , рама е 1ца , харда 250 и има и едно ДВД....

 

нито го товаря нито и става за товарене....стой нон стоп включено от както е купен...наскоро перката на захранването се разбръмча малко повече тъй като едно от крилцата се беше счупило и се дебалансира перката и почна и да вибрира....затова се наложи сняма....

 

така захранването ми е ясно какво е , но така и така си работеше не съм го пипал.... две кутии съм купил от адроит еднио и същи и двете захранвания са като горното и на двете се появиха проблеми с перката но нищо друго....сега пишеики тука ПЦто си бачка без грешка и без да се гаси....ще сложа друго захранване след като провера още веднъж връзки, кондензатори и прочее и ще видим дали ще гаси....

Link to comment
Share on other sites

Не каза дъното какво е.

Като пробваш всичко, накрая (а може и сега), пусни мемтест да повърти, тест на харда също не вреди, въобще има много неща, които може да се пробват преди да се стигне до генерални изводи.

Link to comment
Share on other sites

Опа...дъното Asus M2N-SLI...ще направя всичко подред само да намеря време.....пуснат темата с желание да чуя и чужди мнения....които са ми от полза така че благодаря на всички за мненията, евентуално като изкочи нещо ще информирам :)

 

пп. приемам и още мнения

Link to comment
Share on other sites

Веднага щом чуя Codegen или JNC настръхвам.

Сериозно, ти добре ли си да храниш двуядрен процесор със 250(реални) вата захранване :confused

Независимо от видеото, ако процесора е какъвто и да е двуядрен за мен минимума е Fortron 350W

 

Аз си мисля, че ако е хард, рам и тн ще се проявяват друг вид проблеми, няма да се гаси изведнъж.

Link to comment
Share on other sites

По принцип ползвам chieftech, но това PC така и така кутията му беше с това захранване и го оставих така и безтуй не го товаря.... JNC са ми ясни, патил съм си много а от Codegen от всичките им захранвания които съм имал още от преди време 1 не ми е направило проблем (може и да съм късметлия), може би това (ако е от него) ще ми е 1вото....както и да е...изясниха ми се нещата които исках да знам от тук нататак ще видим от къде ще избие, но захранването най-вероятно ще го сменя за да елиминирам поне бъдещ проблем...

 

благодаря още веднъж

Link to comment
Share on other sites

Захранването е 400W CODEGEN

Stopped reading there :D Не сериозно, най-вероятно там е проблема :Д Само дано не ти е опукало и дъното с него... Съвсем на скоро едно такова изпуши една система на съсед... само че там просто гръмна изпуши и не тръгна повече :х Барабар с дъното трябваше да се сменя :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...