Jump to content
BulForum.com

Philips DVP720SA & A/V Reciver


Recommended Posts

Наскоро излезе DVD Player-a на Philips - DVP720SA. въпросите ми са .... някой има ли вече такъв плейър? може ли да зарежда субтитри за DivX филмите? пуска ли AC3 звука на филмите? ако го пуска.... 5.1 канален ли е или само 2 канала? може ли да се ъпдейтва firmware-a, за да могат да се потдържат новите кодеци?

Другия ми въпрос е за A/V Reciver. цената в която се ограничавам е MAX 600 лева. бях си харесал Sony STR-DE695 , но не съм много сигурен дали избора ми е най-добрия възможен. някои ако може да даде някъкви отзиви за този ресивер или да даде друго предложение. само по възможност ... ресивера да е с повече от 5x80W изходяща мощност.

Link to comment
Share on other sites

Моя съвет е да не взимаш СОНИ, а да се ориентираш към PIONEER или някоя друга марка. Имам СОНИ STR-DE545 5x100W и си мислих че свири добре (освен че има фонов шум) докато не пробвах един автомобилен усилвател който няма сигурно и 100 вата и е някаква неизвестна марка, а свиреше много по-добре от сони-то (много по плътен бас), и беше захранен от акумулатор...

Link to comment
Share on other sites

Моя съвет е да не взимаш СОНИ, а да се ориентираш към PIONEER или някоя друга марка. Имам СОНИ STR-DE545 5x100W и си мислих че свири добре (освен че има фонов шум) докато не пробвах един автомобилен усилвател който няма сигурно и 100 вата и е някаква неизвестна марка, а свиреше много по-добре от сони-то (много по плътен бас), и беше захранен от акумулатор...

Недей да сравняваш car audio-то с това в къщи :) А за това че имаш фонов шум не мога да си го обянся. Имам много познати с уредби, усилватели Sony и т.н. нямат никакви проблеми.

бтв като пуснеш усилвателя без cd-то като го увеличиш до край без да пускаш никаква музика пак ли имаш шумове?

Link to comment
Share on other sites

Ами то караудиото трябва да е по-зле по принцип, ама ми хареса повече като го чух (поне баса беше БАС, високите може би бяха малко по тихи), а шума си го има винаги - от Volume 0 до 22-23 е с постоянно ниво (сравнително тихо), а след това (до 30), се увеличава като на MAX все едно че слушаш радио на неправилна честота . Това нещо го бях чел в разни review-та преди да взема усилвателя че си е известен дефект на SONY-тата, и като го купувах се ослушвах в магазина специално за него, но тогава на DVD входа е нямало никакъв сигнал (LOCKED) и затова не сум го чул :angry1

Link to comment
Share on other sites

Наскоро излезе DVD Player-a на Philips - DVP720SA. въпросите ми са .... някой има ли вече такъв плейър? може ли да зарежда субтитри за DivX филмите? пуска ли AC3 звука на филмите? ако го пуска.... 5.1 канален ли е или само 2 канала? може ли да се ъпдейтва firmware-a, за да могат да се потдържат новите кодеци?

 

Мойта приятелка има DVD Player Philips 738 и вчера и качих upgrade и може да зарежда субтитри, може да се ъпдейтва firmware-a, а за звука не съм сигурен, но мисля че може да е 5.1 канален, иначе звука на филма си върви без проблем. Ако си вземеш Philips ще ти кажа откъде да си свалиш. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ами то караудиото трябва да е по-зле по принцип, ама ми хареса повече като го чух (поне баса беше БАС, високите може би бяха малко по тихи), а шума си го има винаги - от Volume 0 до 22-23 е с постоянно ниво (сравнително тихо), а след това (до 30), се увеличава като на MAX все едно че слушаш радио на неправилна честота . Това нещо го бях чел в разни review-та преди да взема усилвателя че си е известен дефект на SONY-тата, и като го купувах се ослушвах в магазина специално за него, но тогава на DVD входа е нямало никакъв сигнал (LOCKED) и затова не сум го чул :angry1

Не знам защо ти е така при мен няма абсолютно никакъв страничен шум даже след като го увелича докрай ;)

Link to comment
Share on other sites

пробвах един автомобилен усилвател който няма сигурно и 100 вата и е някаква неизвестна марка, а свиреше много по-добре от сони-то (много по плътен бас), и беше захранен от акумулатор...

Пич, баса се вади плътен само със здраво захранване. Повечето усилватели нямат разчетено добре захранване (икономии) и на баса динамиката е 'отзад' разпърдява се на пиковете. Решението е здрави електролити на захранването. А за импулсни захранвания - нямам думи :)

Ей затова караудиото е извадило такъв бас, щото акумулатора държи здрав ток.

Link to comment
Share on other sites

Той автомобилния усилвател е с импулсно захранване (инвертор)...

Да ама е с 'неограничен' ток ;) Аз имам предвид тези на AC220

 

 

ups; не е инвертор а е step up конвертор ;)

Link to comment
Share on other sites

temata otide mnooooooooooooooooooooooooooogo nadale4 :) . otkazah se ot sony-to... sega pyk se sprqh na PIONEER VSX-D512 . a za Playera nikoi ni6to ne kaza... qvno e prekaleno nov :cry :confused

Link to comment
Share on other sites

аз имам един въпрос относно субтитрите.

един приятел се е взел Philips LX3900SA. на DviX филмите му чете само някои субтитри. сигурен съм за MicroDVD формата, но може да има и други(ако знаете, кажете). проблема му е обаче, че software на dvd-то му няма кирилизация и sub-овете излизат с "маймунки". каза ми обаче, че можело да се ъпгрейдва. та ....

 

Ако си вземеш Philips ще ти кажа откъде да си свалиш.

 

откъде? :confused

 

... и още нещо. как може да се промени размера на субтитрите при гледането на DviX филми. доколкото знам за някой формати sub е възможно да им се задава, но не знам дали се поддържат от dvd-то.

 

и накрая един въпрос от чисто любопитсво на простия лаик. гледам, че по характеристиките никъде не се изписва, че машината поддържа DviX формата. CD-R ли е това?

 

благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

to4no za sistemata koqto govori6 (LX3900) e spomenato v harakteristikite, 4e potdurja DivX. vse pak ne mislq 4e nqkoi proizvoditel bi otrqzal takava extra ot harakteristikite. ne 4e iskam da zloslovq, no sistemata koqto tvoq priqtel si e vzel ne e ot nai-nadejdnite... za divx na TVto stava (kakto stava i TVout-a na videokartata).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...