Jump to content
BulForum.com

Проблем с Energy Saver по време на игра


w00x

Recommended Posts

Проблема ми е следния.

 

Докато играя, компютъра минава в Energy Saver. Звуците от играта се чуват, но няма картина. Сякаш сигнала изведнъж прекъсва, но без да вади съобщението, че кабела е изключен. Просто минава на Stand by.

 

Нищо не може да се направи докато не се рестартира системата.

При рестарта, първия път системата изпищява 1 път и трябва да се стартира отново. После върви без никакъв проблем.

 

Случва се главно при игри, които товарят много видеокартата и на които съм повишил настройките над препоръчителните. Мина ми през главата прегряване на картата, но проблема не се проявява при всички игри.

 

Примерно.

 

Проявява се при GTA 4 понякога. Температурата на видеокартата отива до 80 градуса. Виждал съм я от драйвера на картата. След по-малко от 5 минути в Windows среда, пада на 50 отново.

Превъртях Wolverine без да се случи нито един път, а графиката там също не е за подценяване. Това са си над 20 часа геймплей.

Случи се на Call of Juarez след около 30 минути игра.

Случи се на Anno 1404 след около 5-10 минути.

Случи се на Empire: Total war, но не по време на битка, където е най-голямо натоварването за системата, а докато бях на невзрачната карта с грозната графика.

При WoW не се проявява нито веднъж, нищо, че виждам как на моменти системата се запъхтява.

 

Спецификациите са:

 

Intel Core 2 Duo E8200 / box

Sapphire HD3870 512MB Ultimate (без вентилатор)

3 Хард диска

1 Оптично устройство

2х1GB RAM 1066MHz

Gigabyte EP35-DS3P

Fortron SAGA 450W на 2 години.

 

Компютъра го чистих преди няколко месеца, защото мислех, че прегрява картата заради прахта между пластините на радиатора.

 

Последното което на мен ми идва на акъл, е да сменя пастата на радиатора на видеокартата.

 

Циркулация на въздуха в кутията нямам. Имах един допълнителен вентилатор, който вкарваше въздух отвън точно над радиатора на видеокартата, но днес го изключих, че се разскърца.

Link to comment
Share on other sites

Може да не ти стига тока, на подобна конфигурация правеше същия проблем при игрите, но само като имаше повече от 1 USB устройство в компа,

 

c2d E7300

XFX Nvidia 8800 GTX 512

2 харда

1 cd

2x2 GB 1066 super talent

Asus p5k / 1600 cl

И захранване Jar comptuturs 450W

всичко се оправи като се снени захранването с фортон 550W

Ако имаш бая USB устройства изключи ги и пробвай без тях(остави си само мишката :D)

и виж дали ще мине в Std by :)

Link to comment
Share on other sites

Какъв е тоя energy saver и да се чуват звуците? Значи ли че все едно само мониторът е отишъл в stand by, а останалите неща изглежда работят? Ако натиснеш ESC и движиш мишката, чуват ли се hover звуците докато минаваш над опциите?

Ако да, значи поне не е забил компа.

Преди години ми се е случвало подобно нещо когато едно дъно беше пътник, и мемтест показваше доста грешки.

Но нищо чудно краковете ти да причиняват това, или просто игрите, в комбинация с драйвера. Няма да си първия, имащ някои странни проблеми с игри. Аз затова винаги игрите ги инсталирам на друг Windows, даже са на друг физически диск. Там да се*ат колкото искат.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е тоя energy saver и да се чуват звуците? Значи ли че все едно само мониторът е отишъл в stand by, а останалите неща изглежда работят? Ако натиснеш ESC и движиш мишката, чуват ли се hover звуците докато минаваш над опциите?

Ако да, значи поне не е забил компа.

Преди години ми се е случвало подобно нещо когато едно дъно беше пътник, и мемтест показваше доста грешки.

Но нищо чудно краковете ти да причиняват това, или просто игрите, в комбинация с драйвера. Няма да си първия, имащ някои странни проблеми с игри. Аз затова винаги игрите ги инсталирам на друг Windows, даже са на друг физически диск. Там да се*ат колкото искат.

 

Точно това ще рече. Че само монитора минава в Standby. Звуците продължават да си работят, но странното е, че компютъра не отговаря. Мисля, че има звуци за няколко секунди и после това е. Не съм обърнал голямо внимание на тоя момент, до колко продължават звуците, но съм сигурен, че не мога да излезна от играта с Alt+Tab.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...