Jump to content
BulForum.com

Въпрос относно вентилатор


Recommended Posts

Въпрос относно вентилатор с какво трябва да се смазват вентилаторите в PC-то

Link to comment
Share on other sites

Като се вземе предвид масовото изпълнение на тези вентилатори, опре ли работата до смазване, по-добре купувай нов. И все пак, масла за високооборотни приложения.

Link to comment
Share on other sites

Със смаска за шевни машини,или от най-скъпото синтетично масло за автомобил - много е добре става дава още 3-4 месеца ако не и повече живот на вентилаторчето но не забравяй пак да сложиш лепенка като го смажиш.

Link to comment
Share on other sites

Със смаска за шевни машини,или от най-скъпото синтетично масло за автомобил - много е добре става дава още 3-4 месеца ако не и повече живот на вентилаторчето но не забравяй пак да сложиш лепенка като го смажиш.

Това е така ако вентиалторите са на втулки, каквито са повечето. Ако вентилаторите са лагеровани /има с по 2 и 3 лагера дори/, на практика са вечни. Аз имам такива които ползвам от 7-8 години...

Link to comment
Share on other sites

Аз не купувам такива, защото са значително по-шумни, вземам качествени на втулка и пак карат много.

Ако се наложи смазване поради раздрънкване ползвам силиконова грес, която уплътнява разбитите втулки и е добро временно решение(докато не изтече греста от втулката).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...