Jump to content
BulForum.com

ФМ Трансмитер


vikktor

Recommended Posts

Привет колеги,

видях (случайно) днес един много готин ФМ трансмитер в стор-бг(точка)нет за 40 лв и реших че искам да взема подарък за на майка колата (естествено, когато съм си вкъщи аз ще го полазвам главно :D ). Ta има си lcd екранче, към запалката (естествено) се връзва и има опция за usb памет, както и да зарежда mp3-плейър докато се слуша музика (ако е през line-out). Но

1. си мисля, че е малко множко (нищо ще беше трекстор) и

2. ако има някъде без да трябва да го поръчвам (- 6 лв.), пък и да го видя на място какво представлява.

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

В метро има трансмитерчета.Като цяло са готини.Аз преди имах, но ако искаш хубава музика - си е друго тя да идва директно от радиото, а не от запалката, в случая трансмитер.Но ако просто искаш някав звук да има - ще върши работа. Отиди в метро да ги видиш, има и флашки, може да и купиш и една - за да е пълен подаръка :P

Link to comment
Share on other sites

Не се лъжи да купуваш такъв боклук . При най-малката дупка или песента ще почне от начало , или листа с песните ще почне от начало ... отврат са .

Link to comment
Share on other sites

Не се лъжи да купуваш такъв боклук . При най-малката дупка или песента ще почне от начало , или листа с песните ще почне от начало ... отврат са .

ако е през флашка или винаги като е през трансмитер?

за флашка е разбираемо, ама ако му ръгна 3.5'' жак няма логика да прекъсва

 

си е друго тя да идва директно от радиото

то е с оригиналните колонки, едни мънънки ; )) на една мънънка корсичка, няма да се усети толкова разликата

+ това музиката, която аз слушам ... някак си няма много разлика и на моно да се слуша :D Майтап, аз си я харесвам

 

п.с. в метро какви паричка са?

Link to comment
Share on other sites

Не се лъжи да купуваш такъв боклук . При най-малката дупка или песента ще почне от начало , или листа с песните ще почне от начало ... отврат са .

За почти една година, аз не съм имал подобен проблем. Явно добре избягвам дупките :)

В метро има няколко вида, цената варира между 30 и 50 лв.

Link to comment
Share on other sites

И в Метро и всякви технота има касети. Огледай се около караудио секцията

аз търсих такава още преди да пусна темата, ама не видях

дека я?

Link to comment
Share on other sites

аз търсих такава още преди да пусна темата, ама не видях

дека я?

Във Викиват имаха, от там си бях взел преди

Link to comment
Share on other sites

Мани ги тези боклуци. Адапторната касета е с 1000% по добро качество.

 

A още по-добре CD changer. Иначе съм съгласен че е зле - взех едно за пробвам що за джаджа е това - имаше си шум и дразнеше леко но моето беше доста малко и то с батерии, предполагам има и по-хубави. Има някакви които се закачат към iPod и били свестни казва един приятел, но не съм ги виждал лично

Link to comment
Share on other sites

Има някакви които се закачат към iPod и били свестни казва един приятел, но не съм ги виждал лично

аз за такова говоря, освен ако под 'закачат' нямаш впредвид хардуерно закачане, иначе плейър/ipod с кабелче -> трансмитера -> запалката -> радиото ...

Link to comment
Share on other sites

аз за такова говоря, освен ако под 'закачат' нямаш впредвид хардуерно закачане, иначе плейър/ipod с кабелче -> трансмитера -> запалката -> радиото ...

 

Оригиналните за IPod са 100тина долара и нямат нужда от батерии или друго - взимат ток от самия IPod доколкото разбрах, тези в запалката са направо с памет и няма нужда от друг плеър а на някои може да се слага SD карта.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам такова от Метро за 35 лева много ми харесва.Не съм разбирач но може и толколоните да са зле но ми харесва качеството,няма да карам дискотека.Иначе незнам в какви дупки се е нацепвал Алекс но аз не съм имал проблеми през дупките с трансмитера че и по кофти път пак работи.Даже може да правиш гадно на някои до теб ако знаеш кое радио слуша :P

Link to comment
Share on other sites

Аз имам такова от Метро за 35 лева много ми харесва.Не съм разбирач но може и толколоните да са зле но ми харесва качеството,няма да карам дискотека.Иначе незнам в какви дупки се е нацепвал Алекс но аз не съм имал проблеми през дупките с трансмитера че и по кофти път пак работи.Даже може да правиш гадно на някои до теб ако знаеш кое радио слуша :P

 

Жоро всъщност и подозирам че при него проблема е била самата запалка в която е прекъсвал тока при по-сериозно подрусване... но все пак е 20+ годишен голф няма какво да му се сърдим :)

Link to comment
Share on other sites

Оригиналните за IPod са 100тина долара и нямат нужда от батерии или друго - взимат ток от самия IPod доколкото разбрах, тези в запалката са направо с памет и няма нужда от друг плеър а на някои може да се слага SD карта.

 

 

и тия са скапани пробвах едно такова , всъщност две такива моделчета

когато взима ток от айфона , батерията му пада за има няма 2 часа , качеството естествено е ужасно ....... като колоните в колата са боус

когато взима ток от запалката айфона не хаби батерия понеже се и зарежда , качеството пак е ужасно

 

тия трансмитери са направени за ..... да кажем лади , там не ти пука за качеството на музиката , най-малкото вече има МП3ки за по 100лв ......

освен ако сред "тюнинг" обществото вече не е модерно да се ползват трансмитерчета с цел качване на още 20тина коня....

Link to comment
Share on other sites

Жоро всъщност и подозирам че при него проблема е била самата запалка в която е прекъсвал тока при по-сериозно подрусване... но все пак е 20+ годишен голф няма какво да му се сърдим :)

Аз казах, че не съм имал проблеми. Винаги си ми е работил трансмитера, почти една година без никакви проблеми :) Смених го заради качеството, купих си LG с usb порт.Но и с трансмитера ми беше айляк :)

Link to comment
Share on other sites

Жоро всъщност и подозирам че при него проблема е била самата запалка в която е прекъсвал тока при по-сериозно подрусване... но все пак е 20+ годишен голф няма какво да му се сърдим :)

 

От време на време карам една Е39-ка с такова и няма никакъв проблем с прекъсване или шум - чува се съвсем нормално, все едно си слушаш радио.

Link to comment
Share on other sites

добре, благодаря ви много на всички,

ще огледам в Метро и евентуално ще се възползвам...

Аз си взех от Викиват за 14 лв с:

- дисплей

- дистанционно

- USB

- SD

- Line in

Не поддържа папки(доколкото знам) а взима всички песни общо,но има и Random функция

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Абе и аз мислех така да мина с компромисния вариант и подарих на баща ми ФМ трансмитер , който го използва точно 2-3 пъти и отново предпочита да си слуша радиото в колата.

1.Во Фм трансмитера изкарва някакво леко бръждене , което си е постоянно

2.Ро чрез промяна на оборотите на двигателя това брждене (смещение) се чува още повече

 

И просто ти хубаво за 20 лева ше го вземеш това ама много по-добре е да вземеш едно CD Сони с Мп3 ки , АУХ и всичко останало , което ще ти работи като часовник . Сега ги гледам за по 60 лева ги има перфектни в темата Buy/Sell.Там вече нито смущения ще имаш , на контакт ще ти се вкл. Автоматично и т.е.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично си взех трансмитерче от ebay-a за 4 евро и си ми работи почти идеално. Не мога да се оплача, само на места в града ми хваща някакви други радиостанции (например до кръговото на централна гара, или до панаира), ама то става буквално за секунди, така че не е проблем. Иначе звука си е доста доволен.

Link to comment
Share on other sites

кво означава доволен...ти ако си полуглух и бръжденето ще ти се стори доволно...просто не може да се изкара качествен звук от нещо. предало песента чрез радиовълни, побучено в дупка за запалка, която е малко по-широка, пластинките да не издържат...тъпа работа...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...