Jump to content
BulForum.com

Проблем с модем на ЕК


Recommended Posts

Искам да попитам дали някой има същият проблем като моят.Аз съм на ЕК с модем на оптима.Значи на 30мин някаде ме диск от игра или ми прекъсва разговора в скайп за 2-5 сек. това е много дразнещо.Смених компа , смених модема , но пак си е така някой да знае за подобен проблем ?

Link to comment
Share on other sites

Пакет лос към София. Като се съберат 2-3 пакета подред и дропи от всякъде ;х Не случайно нета не става за гейминг

edit;

Технически погледнато не мога да обясня защо се получава така,защото overall packet loss-а е 1% .. Но тоя проблем си го има от поне година и няма решаване

 

/////////

http://www.dslreports.com/linequality/nil/2542118 В последните 1-2 хопа се появява loss-a

Link to comment
Share on other sites

Схванах,че си от Пловдив.Все пак пакетите минават първо през София.Иначе засега поне това е единственото решение, не съм чул някой да е измислил друго ;/

Link to comment
Share on other sites

И последно можеш ли да ми предложиш някой добър доставчик , ама искам да е модем за да може като гърми вали или квото ще да става да имам нет , и да ми е силен и външният не да го карам само на бг :)

Link to comment
Share on other sites

Ако задължително искаш модем - най-добре Entry. Но тогава ще трябва изцяло да се махнеш от ЕК и да си пуснеш една цифрова от ентри, за да можеш да имаш и кабелен интернет (и ще е по-евтино от ЕК, може да видиш рекламите на wrzru.com :)). Другата ти опция е да минеш на DCC, но отново ще трябва и телевизията да смениш. За тях обаче не знам какво да ти кажа, освен че в Асеновград са печално известни с изключително лошия си интернет (при всеки дъжд, а и не само, спира).

Иначе аз бих ти препоръчал да минеш на оптичния на ентри или куулбокс, или пък на енджълсофт/нетгруп, пак в зависимост в кой квартал си. За същите пари, които даваш за кабелен интернет, получаваш по-добра услуга. И трите варианта са стабилни.

 

Колкото до твоя проблем - има го от страшно много време. Обаждал съм се, ама не искат да си мръднат гъза да го оправят. Това беше една от няколкото причини, поради които и аз се махнах от ЕК.

Link to comment
Share on other sites

http://entry.bg/default.aspx?pageid=515&menu_id=1476

 

http://www.google.com/maps/ms?hl=en&pt...ac49e525b972846

 

Виж къде живееш, и си избери един от 2та. N3 имат кабелен нет ако толкова държиш,но препоръчвам FTTB на n3 или FTTH на кулбокса. Не препокриват покритие тъй че няма да се чудиш много.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Искам да попитам дали някой има същият проблем като моят.Аз съм на ЕК с модем на оптима.Значи на 30мин някаде ме диск от игра или ми прекъсва разговора в скайп за 2-5 сек. това е много дразнещо.Смених компа , смених модема , но пак си е така някой да знае за подобен проблем ?

 

 

Тоя проблем е много много отдавна......решението е само едно вече ти казаха какво :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Тоя проблем е много много отдавна......решението е само едно вече ти казаха какво :)

мм доколкото разбрах ако ги накарам да дойдат да ми сменят кутията във входа да видят платките проблемът може да се реши ...

Link to comment
Share on other sites

мм доколкото разбрах ако ги накарам да дойдат да ми сменят кутията във входа да видят платките проблемът може да се реши ...

Не разчитай на това. За Евроком домашните абонати са само касички които са длъжни да плащат безпрекословно независимо от това има или няма интернет. Говоря от позицията на дългогодишен бивш абонат - от момента на прехвърлянето на фирмата към софийската шапка всичко отиде в кереча!

Link to comment
Share on other sites

ем смятам съвсем учтиво след час да им се обадя и да кажа че искам да дойдат и да видят кутията , ако започне да ми овърта ще се съглася с него ще си отворя входната врата ще отворя кутията ще я лепна с 1 чукче и след това отново ще му се обадя да му кажа че нямам интернет нищо ще дойдат ще я видят и щът нещът ще я оправят както им направих номер и с модема :)

Link to comment
Share on other sites

ся ще видим дали ще дойдат да проверът кутията , ако не трябва само да се въоръжа с търпение защото кулл е почти до нас.

Link to comment
Share on other sites

И 5 кутии да ти сменят,пакет лоса към най-близкия рутер на Евроком го няма ..Появява се някъде между 2рия рутер и сървъра в София до колкото си спомням :х Проблема е централен за цялата мрежа.. Лично съм тествал на 3 различни места в Пловдив ><

Общо взето проблема го има от както Софиянци купиха мрежата и буквално смениха техниката с боклуци,или просто си я взеха за София ><

Link to comment
Share on other sites

Dcc пак е по-добре от екк.. Ама тея кабелни модеми за никъв *** не стават честно казано.. Нямаш ли asilan/agenlsoft при вас? Или дори нетгруп? Няколко пъти по бърз нет,ако имаш и малко късмет и стабилен. + Това нямаш договор,като дойдат куула и не си доволен веднага ще можеш да се метнеш

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...