Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми лаптоп 900-950лв.


more

Recommended Posts

А за нещо като този асрок?

Дали щото е асрок, или защото е без OS, но за цената си май е добре?

Но предвид марката и как я недолюбвам, май отпада. А и честно казано тази резолюция 1366х768 ме дразни много. Като гледам всички нови ацери са с такава.

 

Светлия, би ли споделил кои неща липсват примерно на теб? Аз примерно на пръв поглед мога да се сетя единствено че евентуално бих искал примерно 3 USB-та миниум, bluetooth, VGA изход, вирелес, като портове. Е, и s-video би било добре. HDMI също, макар и не е приоритет.

Link to comment
Share on other sites

Може да говори за неща от рода на копченценце за изключване на pad-а.

 

Не само такова копче, ами и по-дребни и незабележими при покупката неща като:

1)откъде ти излиза кабела за захранването, дали отзад дали отстрани - отзад е пъти пъти по-удобно;

2)как ти се преинсталира системата - с копченце от имидж;

3)охлаждане;

4)удобство на отварянето на капака с едно копче е къде къде по-удобно отколкото с две;

5)капака дали се отваря с една ръка с усилие което е достатъчно хем да го отвори, хем пък да стои стабилно т.е. да не се отваря или затваря сам - има някои лаптопи като Асус и Ейсър (на таквива съм го виждал), които трябва с две ръце едната държи капака, другата основата и натискаш като за световно;

6)колко лесно е направен достъпа до различните устройства;

7)кабела на адаптера дали излиза прав или е сгънат, за да е по-компактен и удобен;

8)разпололжение на USB -тата - добре е да има и от двете страни и вертикални и хоризонтални

 

и много много други подобни дреболии, които правят разликата в ползването на един преносим комп от небето до земята - при относително еднакви технически характеристики. Затова и Леново съм ги признал за N1 преди всички други, просто IBM - сори за другите !

 

Иначе на картинка и на характеристики всички са от красавец нагоре...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм останал с впечатлението, че IBM и вече Lenovo предлагат по-малко екстри, портове, по-дървен и ръбест дизайн, нямат лъскавини, май още карат със "старомодните" матови екрани и тн.

С други думи човек, който не разбира гледа кое хваща окото и лъщи и си купува тошиба или ацер.

Link to comment
Share on other sites

Добре бе брато остана ли някоя марка която според теб да става?То по твоята логика да се откаже човека?

Останаха и то доста, Sony, Lenovo, Asus, Fudjitsu, DELL, Packard Bell... Нищо подобно няма да се отказва :)

 

Той ги е ползвал всичките марки и знае.....

Другия вариянт е - форуми, негативни мнения и прочие.. и нито грам практически опит с нито един от моделите/марките, които хули...

Ползвал съм наистина доста лаптопи и съм ги и обслужвал гаранционно и тем подобни. Просто преди бачках в две компютърни фирми. Вярно 4-5 години занимавка в такава среда не са много, но такава представа съм придобил за тези марки. Плюс това само насочвам човека той вече сам си решава какво му е нужно и какво ще си закупи.

Link to comment
Share on other sites

Останаха и то доста, Sony, Lenovo, Asus, Fudjitsu, DELL, Packard Bell... Нищо подобно няма да се отказва :)

 

 

Ползвал съм наистина доста лаптопи и съм ги и обслужвал гаранционно и тем подобни. Просто преди бачках в две компютърни фирми. Вярно 4-5 години занимавка в такава среда не са много, но такава представа съм придобил за тези марки. Плюс това само насочвам човека той вече сам си решава какво му е нужно и какво ще си закупи.

Аз пък съм чувал да се оплакват и от Sony то това е техника все пак и няма вечни неща.И sony май нямат официален сервиз В България.Приципно като гледам всички харесваме Lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм чувал да се оплакват и от Sony то това е техника все пак и няма вечни неща.И sony май нямат официален сервиз В България.Приципно като гледам всички харесваме Lenovo.

Аз съм се борил и със дефектен леново, все пак както каза това си е техника може да дефектира. Идеята ми е, че с марките които изброих за "калпави" съм имал най-много ядове и от много различни естества а с другите "свясни" значително по-малко ядове, но все пак и доза късмет трябва във всичко. :)

Най-важното според мен е това което си купи да му харесва както от към характеристики таа и от към външен вид, а не да го е срам да го покаже :) Въпреки, че леново имат доста дървени модели ацер избиват рибата с формата "голям речен камък" :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де, Acer толкова ли са зле, като гледам за парите си предлагат доста, и с доста примамливи параметри и външен вид.

Acer Extensa не са ли относително добри?

Link to comment
Share on other sites

Добри са.

 

Те значително си подобриха качеството последните 1-2 години. А и не са толкова зле колкото ги изкарват. Всеки хейтва не-неговата марка.

Link to comment
Share on other sites

Аха, абе да ти кажа, и аз напоследък като че ли по-малко негативи чета за Ацер. Разни приятели, познати и т.н., нещо нямат оплаквания.

Конкретно Aspire или Extensa са по-добри, нещо за клавиатурите подочух тук таме мнения, че били лоши, ама може да са ги оправили..

В крайна сметка тия Леново за около 1000 лв 3000 N500 primerno (Lenovo 3000 N500 NS75CUS_H) ThinkPad ли са, щото май не са, но се чу мнения, че са, обърках се.. Само това че са по-здрави ли е разликата?

 

Също така Fujitsu Siemens доста добри оферти имат, че и хубави на вид, около 1000 лв... толкова ли са лоши.. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Аз почвам да си мисля , че Lenovo прекалено го хвалят , а едвали толкова много хора работят с такова...

Аз съм доволен от моя DELL , който за 3г. не е мръднал. Ползвал съм Benq Joybook и също нямам забележки.

HP също съм ползвал ( някакъв стар модел беше ) и е все още желязен. В момента имам едно HP 550 на 1 месец ( което е на ремонт , но не по вина на производителя) Така че е субективно.

Двама познати си купиха Asus , на които при второто отваряне цъфнаха по няколко пиксела. Ами ако ми се случи на мен и ще откача! То и гаранцията не го покрива...

За Toshiba - имам наблюдение върху един , който е доста здрав за сега.

MSI-то пък е на един приятел и уж е доволен , ама според шот-овете които съм постнал по горе... почвам да се чудя.

Така че пак всичко е субективно... ;)

Link to comment
Share on other sites

Конкретно Aspire или Extensa са по-добри

 

в момента пиша от Aspire-а на приател, от който останах с много лошо впеюатление - целиа е супер нестабилен,шасито е пластмасово и се гъне, клавиатурата потъва при писане и тн - все пак тоша е нискиа клас на ацер (като Dell Inspiron), не бих го препоръ4ал, шото не изглевда надевден. Осшен тоша Vista-та работи увасно и вла4и много, а идва с Vista - поне идиотите от Ацер да беха тествали, 4е не става за виста и да го биаха продали с ХР :wacko:

 

С други думи Extensa са мн по-добри.

 

da e** taq fonetika na vista - sajalqvam za gre6kite, no ne moga da nacelq koe kade e - nadqvam se da ste me razbrali.

Link to comment
Share on other sites

...

Така че пак всичко е субективно... ;)

 

То е ясно, че е субективно. Но аз примерно именно с цел да избегна максимално субективните оценки бих заложил на нещо, което най-много хора препоръчват и има най-добро име като марка.

 

Иначе е ясно и че ще се намери кофти Леново, също както и ще има без забележки работещи MSI, HP -та и други.

 

Нали обаче като купува нещо човек се старае да си вложи парите най-правилно и да получи най-много за тях. Затова и препоръчвам Леново.

 

П.П. И мога да кажа за себе си, че бих пробвал и Сони и Дел и дори Тошиба, както не бих пробвал MSI, HP, Asus, Asrock, Gigamiga и др. в този ред.

 

Acer -a ми е някъде по средата, ако е на много добра оферта и с 2-3 години гаранция може и да се престраша.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам мерак на Sony и Lenovo , но на този етап , ще си остана с мерака :)

А иначе съм фен на DELL :)

 

За съжаление и трите марки са си скъпички и се налага да се прави компромис или с марката за сметка на конфигурация или обратно....

Но нали за това има бол марки... та всеки си има пазарна ниша.

 

Светлия... Acer преди HP и HP на едно ниво с MSI... стига де... все пак ;)

Link to comment
Share on other sites

в момента пиша от Aspire-а на приател, от който останах с много лошо впеюатление - целиа е супер нестабилен,шасито е пластмасово и се гъне, клавиатурата потъва при писане и тн - все пак тоша е нискиа клас на ацер (като Dell Inspiron), не бих го препоръ4ал, шото не изглевда надевден. Осшен тоша Vista-та работи увасно и вла4и много, а идва с Vista - поне идиотите от Ацер да беха тествали, 4е не става за виста и да го биаха продали с ХР :wacko:

 

С други думи Extensa са мн по-добри.

 

da e** taq fonetika na vista - sajalqvam za gre6kite, no ne moga da nacelq koe kade e - nadqvam se da ste me razbrali.

 

За кой точно Аспайър става въпрос ? В смисъл новите или старите ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...