Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми лаптоп 900-950лв.


more

Recommended Posts

Като ги разглеждах на едно две места останах с впечетлението, че всъщност зависи каква марка предпочиташ защото са близки параметри с известна разлика в цената според различните марки но понеже ми остава известно време дакато го взема реших да потърся мнение.

Link to comment
Share on other sites

ASUS X59SL-AP357D

Core2Duo T5450 1.66GHz , 2 GB DDR2, Ati HD3470 256MB, 250GB sata, DVD RW, LAN, WiFi, 15.4'' WXGA, Modem, 4xUSB, Card Reader,

 

# 946.26лв.

Link to comment
Share on other sites

Малко по-скъпо http://www.pcstore.bg/laptopi/Lenovo/ThinkPad_SL500_586D571/

Но много здраво и качествено ;)

 

Б.си лаптопите - без пари са станали. Това Леново и на мен ми хареса, особено на тая цена !!! И характеристиките му са добри и батерията и изобщо марката.

 

От трите това определено е няколко класи над другите две.

Link to comment
Share on other sites

Ако все още произвеждат с качеството на IBM определно си заслужава, лошото е че няма как да се разбере, само с времето ще си проличи.

Link to comment
Share on other sites

Ако все още произвеждат с качеството на IBM определно си заслужава, лошото е че няма как да се разбере, само с времето ще си проличи.

Ами скоро на един познат му обраха апартамента и в бързината бяха настъпили лаптопа му Lenovo като му бяха счупили горната част.В сервиза смениха матрицата и казаха че ако е бил друга марка едва ли е щял да запали изобщо.Мисля че са доста качествени.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията аз ще продължа да се оглеждам още седмица докато взема парите. Това Леново е хубаво ама съм си сложил таван от 950 и не ми се иска да го нарушавам. А може да ми препоръчате и магазин от където да го взема, че аз с pc се занимавам а там от където обикновенно пазарувам на продават лаптопи. Може и в София да е.

Link to comment
Share on other sites

Леново за 900 лева е като Ейсър за 900 лева - евтини пластмаси, евтини шасите, скопени и работещи на ръба на възможностите си дъна... Евтинджос..

А и не е Thnik Pad.

http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC1GVU...2NTMy#n.8.3.1.2

ето това е готина машинка - Интел Е6400, 3Г рам и 250ка диск, камера. безжичната мрежа е с "b/g/n/", работи пъргаво и е с 24 месеца гаранция.

На познати сме взели 2 3 машинки досега, проблем няма.

Link to comment
Share on other sites

Ти шегуваш ли се нещо ? Окей, леново за 900 лв не е thinkpad, но да препоръчаш този боклук фуджитсу...леле мале.

 

Това за евтините пластмаси и т.н. са с извинение глупости. Откъде я измисли тая велика мъдрост ? Ползвал ли си Acer ? А n200 ? А thinkpad ? Аз съм и мога най-безкомпромисно да заявя, че досега по-перфектна сглобка, пластмаса и цялостно качествено изпълнение от леново не съм пипал. И това важи с пълна сила за цялата им гама. Thinkpad-a е едно ниво нагоре понеже има допълнителна алуминиева вътрешност за още повече здравина и технологии за предпазване от вибрации. Но да ми препоръчаш екстремно евтино фуджитсу пред евтино леново е...

 

без коментар.

Link to comment
Share on other sites

Ти шегуваш ли се нещо ? Окей, леново за 900 лв не е thinkpad, но да препоръчаш този боклук фуджитсу...леле мале.

 

Това за евтините пластмаси и т.н. са с извинение глупости. Откъде я измисли тая велика мъдрост ? Ползвал ли си Acer ? А n200 ? А thinkpad ? Аз съм и мога най-безкомпромисно да заявя, че досега по-перфектна сглобка, пластмаса и цялостно качествено изпълнение от леново не съм пипал. И това важи с пълна сила за цялата им гама. Thinkpad-a е едно ниво нагоре понеже има допълнителна алуминиева вътрешност за още повече здравина и технологии за предпазване от вибрации. Но да ми препоръчаш екстремно евтино фуджитсу пред евтино леново е...

 

без коментар.

 

 

Ммммм не, не се шегувам. Ширпотребния евтинджос .. си е евтинджос - евтини дъна, калпави сглобки, икономии до немай-къде от всичко. Единственото, по което си приличат евтините (а и някои от по-скъпите лаптопи) са дисковете, писачките и някои други компоненти.

Ползвал съм и Acer и стар IBM, а за Fujitsu-тата мога да говоря от гледна точка на това, че съм ги инсталирал и поне по за 2 3 дни са били при мен.

И не е мъдрост, и не съм я измислил аз. Ти като си толкова хитър и петър защо не произведеш лаптоп от здрава и стабилна пластмаса, със дъно, по което няма икономии, със добра матрица, и да го пуснеш за 800 лева? 'Щото няма такъв филм. Евтините модели на Lenovo далеч не са това, което бяха чистите IBM преди години. Така че, няма нужда да се правиш на остроумен. В работата ми минават през ръцете доста лаптопи, така че мога да преценя що-годе кое какво е и колко е качествено.

Link to comment
Share on other sites

Евтините модели на Lenovo далеч не са това, което бяха чистите IBM преди години.

Те това беше въпроса - явно леново са ги прецакали или са въвели ниски (не здрави) и високи серии, както е при повечето производители.

http://shop.lenovo.com/us/notebooks/thinkpad/sl-series/sl500

Според сайта на леново си е баш тинкпад.

Link to comment
Share on other sites

Леново и ефтинджос с кофти зглобка хахахаахах не не мога да спра да се смея. Иначе наистина и фуджитата имат попадения.

Аз за лаптопите имам една теория и тя е, че не мога да препоръчам кой да си вземеш, но мога да ти кажа кой да НЕ взимаш.

Ацер - бягай като дявол от тамян

МСИ - ако си мазохист взимай смело

Той-шиба - В повечето случаи не шиба :)

Хитър петър - кеф ти дефекти кеф ти нови биоси с фиксове...

Гигашит - матрици, матрици и пак лентови кабели..

 

С тези съм имал най много дертове. И всичко пак зависи от модел, партида, транспорт и доза късмет.

Link to comment
Share on other sites

Ммммм не, не се шегувам. Ширпотребния евтинджос .. си е евтинджос - евтини дъна, калпави сглобки, икономии до немай-къде от всичко.

 

Смях да....

 

Така и не разбрах ползвал ли си евтино леново ? Калпави сглобки ? Дори и най-евтиното леново е класи пред други марки. Те никога няма да паднат на нивото на ацер или фуджитсу. Не се правя на остроумен, просто и слепите знаят, че фуджитсу са най-малоумната марка може би след MSI.

 

А thinkpad на тая цена предполагам подразбираш изтрепва всякаква конкуренция по отношение на сглобка.

Link to comment
Share on other sites

А Dell-a е с по-ниска шина и по-стар чипсет...

 

Edit: 8 годишния ми IBM вади по-добри резултати :woot

cachememo.png

Трябва да разтрелят човека, отговорен за пускането на пазара на този боклук.

Link to comment
Share on other sites

Аз още не мога да повярвам, това възможно ли е?

Хардуерен проблем ли има според вас? Или е просто заводски бъг :)

MSI , ама пък чак толкова...

Link to comment
Share on other sites

Леново и ефтинджос с кофти зглобка хахахаахах не не мога да спра да се смея. Иначе наистина и фуджитата имат попадения.

Аз за лаптопите имам една теория и тя е, че не мога да препоръчам кой да си вземеш, но мога да ти кажа кой да НЕ взимаш.

Ацер - бягай като дявол от тамян

МСИ - ако си мазохист взимай смело

Той-шиба - В повечето случаи не шиба :)

Хитър петър - кеф ти дефекти кеф ти нови биоси с фиксове...

Гигашит - матрици, матрици и пак лентови кабели..

 

С тези съм имал най много дертове. И всичко пак зависи от модел, партида, транспорт и доза късмет.

Добре бе брато остана ли някоя марка която според теб да става?То по твоята логика да се откаже човека?

Link to comment
Share on other sites

Добре бе брато остана ли някоя марка която според теб да става?То по твоята логика да се откаже човека?

Бе като гледам и аз се питам същото.

Ама имайки предвид колко много марки има, мисля, че е прав човека. За тия и аз съм чувал лоши неща и не бих взел един от тях.

Интересно Fujitsu не присъства в класацията, което може да означава, че не са лоши.

Но иначе май Леново държи преднина засега..

В крайна сметка Леново за около 1000-1100 лв бива ли ги, като се гледа дълговечността на ползване, без да се прилагат големи сътресения (т.е. издръжливостта на сътресения не е приоритет понеже се пази)?

Link to comment
Share on other sites

Добре бе брато остана ли някоя марка която според теб да става?То по твоята логика да се откаже човека?

 

Той ги е ползвал всичките марки и знае.....

Другия вариянт е - форуми, негативни мнения и прочие.. и нито грам практически опит с нито един от моделите/марките, които хули...

Link to comment
Share on other sites

... може да означава, че не са лоши.

Но иначе май Леново държи преднина засега..

В крайна сметка Леново за около 1000-1100 лв бива ли ги, като се гледа дълговечността на ползване, без да се прилагат големи сътресения (т.е. издръжливостта на сътресения не е приоритет понеже се пази)?

 

Мога да кажа за тия над които имам преки впечатления - корави са. Домашното Леново даже не е Thinkpad, скоро ще стане да две години, изтървано неколкократно, нонстоп употреба - ако изключим ядовете с Вистата - не е мръднало и като пластмаси и като работа. Железарка е, а Thinkpad -овете са още по-корави, един такъв обикаля целия свят пак към 2 години вече и не е мръднал въобще.

Link to comment
Share on other sites

Той ги е ползвал всичките марки и знае.....

Другия вариянт е - форуми, негативни мнения и прочие.. и нито грам практически опит с нито един от моделите/марките, които хули...

Не знам какво е ползвал но имам един приятел с Acer на 2 години не е мръднал,даже миналата година му го бях взел и цъках 1 месец Wow на него.Братовчед ми също е много доволен от неговия само 1 път съм му го преинсталирал за 1 година.По моите скромни наблюдения не са толкова скапани колкото някои ги изкарват.Даже имат един модел extensa който го предпочитат доста народ.Не знам може би е до бройка.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината на последък се чуват добри неща за Acer.

А в hardwarebg , даже хвалят Asrock , че за парите си бил що годе добър.

Знам ли...

Единствено за MSI съм чувал само лоши неща. За другите се чуват и добри чат пат.

 

Много ми е как да ви го опиша... То бива бива реклама на Lenovo , ама пък чак толкова... избиват ме смесени чувства. ( за съжаление , не съм ползвал Lenovo и няма как да погкрепя или оспорвам ;) )

 

Иначе DELL , Sony ? Според темата не се вписват никъде...

(имам в предвид явния спор за марки , не за цена :) )

Link to comment
Share on other sites

...Много ми е как да ви го опиша... То бива бива реклама на Lenovo , ама пък чак толкова... избиват ме смесени чувства. ( за съжаление , не съм ползвал Lenovo и няма как да погкрепя или оспорвам ;) )

 

Иначе DELL , Sony ? Според темата не се вписват никъде...

(имам в предвид явния спор за марки , не за цена :) )

 

За Леново явно е определено над другите. За Дел и Сони - също са добри според мен, баща ми е с Дел братото със Сони, бачкат си без забележки. Наистина всичко е въпрос на късмет донякъде, но от друга страна, ако един лаптоп е осакатен като този, който самия ти си дал за пример, дори и да си бачка, дали си заслужава мъките с неговата производителност.

 

А и нещо друго, дори и да си работи един лаптоп, много важни са дребните детайли и удобства, които едни производители имат, а при други (особено по-новите) въобще липсват като идеи и реализация.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...