Jump to content
BulForum.com

AMD Athlon 64 X2


pontiak_84

Recommended Posts

Опааа, не го бях пускал отдавна на Еверест Стабилити тест и ето, че за 6мин. прегря и угасна. Дал съм му като опции да натоварва процесора,кеш паметта, хард диска и паметта. Последно преди да угасне го мернах 107 градуса на процесора, 67 на едното ядро и 72 на второто, и 61 градуса на дъното!!! И това ако не са смешни резултати - здраве му кажи... Та при такава висока температура нали няма да му останат транзистори на тоя процесор бе! :)

Направо се чудя откъде да го почна...

Link to comment
Share on other sites

Абе пич, ти доколко си сигурен че кулъра е добре сложен? :)

Един приятел така беше много сигурен, накрая се оказа че като слаган кулъра, не махнал найлоновия протектор отдолу :) . Въпросният процесор беше 1700+ сокет а, преди 5-6 години, още работи до ден днешен.

 

Пък и ти каза, че си пускал тестващи програми за проца..

Link to comment
Share on other sites

Май ще се налага отваряне... До преди около седмица не го правеше тоя номер. И сега пак се започна... А иначе последното сваляне и слагане на тоя кулър беше в сервиз, преди има няма месец. От тогава не съм пускал игри, ама ето виж - трябва повече постоянство. Пък аз на работа всеки ден и като ми припадне свободен ден, почвам да го ровя... Сега какво предлагаш да направя? Първо термопаста и после пак тест, а?

Link to comment
Share on other sites

Ето вижте какво ми се получи току-що! Само 3-4 минути стрес тест само на процесора и ... Вижда се ясно малко преди да спра теста, как температурата на процесора отива над 90 градуса... Ядрата поотделно също се виждат бая топлички.

post-17764-1245821948_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Ами аз не виждам за кво си ги пишем тези работи тука, след като стана ясно, че с тестове няма да се решат нещата. Поне не и на този етап. Иска си да се бръкне в кутията и да се провери как ляга радиаторът върху процесора, да се ресетне биосът, за да е сигурно, че някой умник не му е пуснал 1.5V на процесора (примерно), да се изолира видеокартата като възможен проблем (макар че от нея няма да прегрява процесорът) и да е сигурно, че няма проблем на софтуерно ниво (от това също няма да нагрява). Тестовете са за след това. Трябва малко дейност без клавиатура.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте отново! Да ви кажа какво се случи - взех, че разглобих машината да проверя термопастата, както ми казахте и какво мислите? В последния сервиз бяха му намазали толкова много паста, че се беше разтекла навсякъде около процесора и гнездото му!!! Дори незнам какъв контакт е имало въобще между детайлите...

Е взех си аз една пастичка ( марката незнам, ама е с некви сребърни стружки вътре ) и си мацнах съвсем малко, колкото трябва за да допира охладителя и го затворих... Ето ви резултата от 30мин. стрес теста на Everest, след който поиграх и Colin McRae Dirt 35-40 минути!

Благодарности на всички които се притекоха на помощ и ме накараха да се замисля дали да имам доверие на сервизите, въобще?

Така или иначе ще послушам Теди и ще взема ново захранване - на мойто така и не успях да му запомня марката, ама не ми се стори позната - Codegen 350W

post-17764-1246262016_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Е, за захранването и други споменаха, принципно е добра идея да си поне с фортрон като минимум.

Наскоро взех едно Делукс 350 за друга машина, и въпреки че е Ок, и за парите си включително (т.е. работи нормално), е поне 2 пъти и половина по-леко от моя фортрон примерно. Ламарините са тънки, леко огънати, и като цяло прави впечатление на паянтова изработка. Но пък учудващо тихо е. То и моя фортрон е също толкова тих.

С твоето може да нямаш проблеми дълго време, в зависимост и дали ЕВН ще се опитат да ти вгорчат живота с някой токов удар, при което може да замине доста техника.

Иначе честито, май накрая от толкова сервизи, сам си оправи нещата, а?! :)

Ми така е. Макар че не всички сервизи го карат така през просото. Но май повечето..

Както чух по телевизията вчера, имаме криза на всичко, вкл. на доверието. Аз лично съм абсолютен песимист относно това. Условията са такива, че всеки е в някаква нужда от нещо, и повечето карат на изпарения като зомбита (нямам предвид само парично, макар че това е част от уравнението).

На етап (то ебати дългогодишния етап) сме че всеки сам трябва да се опитва да си помага, да разчита че някой орган ще си свърши работата, у нас... Ти примерно можеше да ти изгори нещо вследствие малоумниците, и после иди доказвай кой виновен и кой не. И ще си вътре с още и още пари. Все още сме на вълна, че човек трябва да е майстор по всичко, като затворен кръг. Че всеки гледа да те мине или да не се мине, я с време, я с пари. Мисленето няма да се промени скоро, не и с нашето поколение.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...